Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, таванът ми е от гредоред, като между гредите съм сложил стиропор и съм го замазал с лепило, отдолу е обкован с ламперия. Но в стаята по стените се виждат черни петна. Отгоре пространството е неотопляемо. Може ли някакъв съвет как да реша този проблем. Благодаря Ви !

Прикачен файл

IMG_20200717_151211.jpg
IMG_20200717_151211.jpg (106.74 KиБ) Видяна 1783 пъти

Прикачен файл

IMG_20200717_151153.jpg
Влажно е помощението, надали ще се оправи с боядисване !
Hoвoceлckи - майстор
Защо е влажно? Мислил ли си за осигуряване на някаква вентилация? Тези петна са от зимата (не от сега)? Няма външа ТИ? При подобен случай успешно съм ползвал термо боя.
съб юли 18, 2020 8:52 pmHoвoceлckи написа:
Защо е влажно? Мислил ли си за осигуряване на някаква вентилация? Тези петна са от зимата (не от сега)? Няма външа ТИ? При подобен случай успешно съм ползвал термо боя.
Неотопляемото пространство отгоре има три прозорчета и постоянно се проветрява. Нямам външна ТИ. Мислил съм да сложа 10 см минерална вата отгоре над стиропора, и да се направи външна ТИ. Просто ме притеснява, с външна изолация да не стане по-зле положението. Ще пробвам както казваш с термо боя.
Hursa - майстор
Стената на която е монтиран климатика - външна ли е? С него ли отоплявате помещението. Над него ли са най-изразени тези тъмни "петна". Какви температури поддържате зимата - денем и нощем. Влажността мерите ли. Какво представляват стените.
нед юли 19, 2020 6:07 pmHursa написа:
Стената на която е монтиран климатика - външна ли е? С него ли отоплявате помещението. Над него ли са най-изразени тези тъмни "петна". Какви температури поддържате зимата - денем и нощем. Влажността мерите ли. Какво представляват стените.
Стената на която е климатика не е външна.Отляво където се вижда корниза е външна и на другата снимка е външна стена. На газ се отоплявам, най-изразени петна имам в друга стая(кухнята). Но общо да си го кажеме, във всички стаи съм така, някъде по изразено, някъде по-малко изразено. Влажността е 50-55 %, надхвърля ги съответно тези проценти стига до 70 някой път, но когато е влажно навънка разбира се, като вали.
Hoвoceлckи - майстор
Стената, макар и не външна е термомост в случая. Ето ти нагледен пример с точката на оросяване:
Прикачен файл:
IMG_20200719_202406_HDR (1).jpg

Точно до там е пълно казанчето с вода (която е с по-ниска температура от тази на въздуха в банята).
Hursa - майстор
нед юли 19, 2020 8:25 pmmomchildimitrov1 написа:
На газ се отоплявам, най-изразени петна имам в друга стая(кухнята).
Газов котел или газови печки? Какви температури поддържате. Нощем отоплявате ли?
нед юли 19, 2020 8:55 pmHursa написа:
нед юли 19, 2020 8:25 pmmomchildimitrov1 написа:
На газ се отоплявам, най-изразени петна имам в друга стая(кухнята).
Газов котел или газови печки? Какви температури поддържате. Нощем отоплявате ли?
Газов котел, температурите, от 21 до 23 градуса поддържам зимата.

Тема "Изолация на таван от гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: