• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ani69 - напреднал
Нямам снимки от вътре ,защото там в момента е гора от дървен кофраж.
Това е плана ,на това което трябва да стане.Това е първия етаж
Изображение
Мога да ви дам точна цена на стената колкото ми е излязла на мен:
53 лв блокчето/аз ги купих за 46 защото хванах последния влак преди да ги вдигнат/
труд 10лв/5 дена ми ги редиха и пълниха с бетон-100кв /
арматура 7лв
бетон-10лв
довършителните работи са с различни цени.Аз лично направо ще налепя тапети от фибростъкло/4лв кв/ и боя.За тока и водата се изрязват канали във фибрана,които после се запълват с гипс.Отвън още не съм решила
моите блокове са такива
http://creobg.net/bg/%D0%9D%D0%B0%D1%87 ... 0%BB%D0%BE

тук има други,които мисля че са по евтини
http://thermoblockbg.com/
Стената е топла на пипане.По топла е от 5 см фибран ,с който са ми облечени долните стенички
В Русе имаме дистрибутор,но той си слага печалба върху цената дадена от производителя,а транспорта пак си го плащаш.Така,че по добре е директно от производителя
rendo - специалист
Имам следните въпросчета които предполагам тормозят и други :

тръбопроводи и ел инсталации как се полагат
как се прави шпакловката от вътре директно върху матеряла ли поставя се мрежа тетакол и тогава ли се шпаклова финно ?


До колкото разбрах по този тип стриоителство всички е от бетон - така ли се получава дефакто и външни и вътрешни стени са от бетон ?


друго което ме интересува е платната които са за кофраж на плочите също ли са от тази ситема .....


и последно покрива който също дават да се прави с този матерял запечатва ли се по някакъв начин

Този матерял не старее ли като стиропора.....

И последно банята - как ще лепиш плочки върху него
Time2Burn - специалист
Едно блокче е 50 лв, а колко квадрата е едно блокче? Итонга е 6 лева 25цата, това 50 лева и отделно бетон вътре? Не идва ли малко дебело?

Не е оферта. Не е ли да си напраскаш 5ца церетерм отвънка, а вътре картон с вата. Мани това. Хиляди пъти съм казвал че ефективна топлоизолация се получава с въздушна възглавница межди тухлата и стиропора. Затова е препоръчително лепенето на топки. Това ако е без бетон ще е по - топло отколкото ако му слагаш бетон!
rendo - специалист
Time2Burn написа:
Едно блокче е 50 лв, а колко квадрата е едно блокче? Итонга е 6 лева 25цата, това 50 лева и отделно бетон вътре? Не идва ли малко дебело?

Не е оферта. Не е ли да си напраскаш 5ца церетерм отвънка, а вътре картон с вата. Мани това. Хиляди пъти съм казвал че ефективна топлоизолация се получава с въздушна възглавница межди тухлата и стиропора. Затова е препоръчително лепенето на топки. Това ако е без бетон ще е по - топло отколкото ако му слагаш бетон!
Ами до колкото видях на сайта едно блокче е 0.25 кв/м
Което прави 200 лв + бетона което отива 0.25 кубика на квадрат което при цена средно 130 лв на кубик отива 40 лв на квадрат + желязото цяло отива на грубо 250 лв на квадрат без транспорта
Time2Burn - специалист
А да не забравяме и работата. Тези термоблокове не са оферта.
ani69 - напреднал
По горе съм писала точно колко излиза един квадрат стена изградена с термоблок-80 лв-това включва -бетон арматура-и термоблок.При този вид строителство няма колони и носещи стени ,защото всичко е носещо и много лесно може да се изчисли ,колко лв ти излизат всички стени.
ВиК и Ел се полагат много лесно.С макетно ножче просто си изрязваш канали там където искаш да са ти кабелите и тръбите и отгоре само ги замазваш

Шпакловка се прави директно както си се измазва стиропор.Понеже материала е доста по плътен и от най плътния стиропор,може директно да се лепи отгоре дори тапет.Стените са гладки ,прави и равни-все едно са измазани

Кофража както и всичко останало в строежа си е точно както и на всеки друг вид строителство.Просто тук първо се изграждат стените и тогава се полагат плочите,като стените играят ролята и на кофраж

Плочки се лепят без проблем върху този материал.На запад масово го използват за направата на басейни/бързо,лесно,евтино,топло/и моя басейн ще е от такива блокчета

Никого не карам да строи по този начин.На мен цената от 45000лв за 200кв къща много ми допада/толкова ми струваше изграждането/
Няма човек ,който да не е поискал да си построи къщата с точно такива блокчета след като дойде и видя моята.
Svilen22 - специалист
Ани ти от Русе ли си? Да дойда някой ден и аз да ти видя къщата, че много се интересувам от този метод! Ако искаш пиши на лични. Иначе браво за ентусиазма :)
peco - помощник
Ани, песимисти винаги ще има, не слушай никой, щом на вас си ви харесва, всичко е точно.
Аз също много се интересувам от тази система, затова искам да те питам:
в тези 45 000 за 200 кв. влизат ли основите и покрива?
Честито за къщата и със здраве да си я отвършите и след това дълги години да я обитавате!!!
Desperado - помощник
Темата е приключила отдавна ... дано Ани се включи пак.
вероятно вече е направила и басейна :)
peco - помощник
Desperado написа:
Темата е приключила отдавна ... дано Ани се включи пак.
вероятно вече е направила и басейна :)
Не смятам, че е приключила, напротив, смятам, че е много интересна.
Ани, отговори ми, моля те!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Построяване на къща с термоблокове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: