Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
трябва да направя шпакловка с мрежа на няколко стени(срещуположни). В момента са със стара, но здрава варо-циментова мазилка. Върху нея имаше 3 слоя постна боя, която свалихме доста отдавна доколкото можахме. Смятам да ги мина с метла и после с някакъв дълбокопроникващ грунд. Щудя се каква шпакловка би била най-удачна. Гипсова(марка?) или циментова(марка?)? 2 ръце с мрежа и после една ръка с кнауф супер финиш, защото ще ги оставя бели.
miliad - майстор
Не схващам за къф дявол я бутате тая мрежа за щяло и нещяло. Сам си написал-здрав хоросан. Пукнатини ли има, какво?
За стая за хора-гипсова шпакловка.
nautilus33 - майстор
Ами за да стане по-здрава новата и да не пука. Но може да се бъркам. Иначе да- в стаите ще се живее. Някаква препоръка относно марка? Гледам има доста и откъм качество предполагам са доста различни.
Hoвoceлckи - майстор
Различни са ... имената им. Ако има някакви специфични условия - кажи ни ги. Иначе - каквато ти хване окото в магазина. Сам ли ще си шпакловаш?
nautilus33 - майстор
Ами специфични условия няма, поне не се сещам. Една стена в трапезария/всекидневна, и няколко в спални. Всичките срещуположни, т.е. няма да шпакловам и четирите стени. И да, сам ще шпакловам. Нямам опит, но мисля ще се справя. Стените са сравнително прави, но не идеално.
Относно шпакловката- има ли някоя с по-дълго отворено време? Защото няма да мога да шпакловам бързо като майстор и ще ми трябва повечко време.
Hoвoceлckи - майстор
На тях си пише колко им е отвореното време. Другото е бъркаш по по-малко. Започни със стена, която най-малко ще се вижда. Може би в спалня, където няма да влизат гости. Или поне не срещуположната на вратата, т.е. - първият поглед при влизане да попада на нея.
dedostojko - специалист
Предполагам че искате само по-голяма гладкост. Ако е така шпакловане на участъци с шиитрок на Кнауф. Ако ще шпакловате всичко - грунд с пясък червен - бетонконтакт (Кнауф, ангро, боро или какъвто и да е) после суперфиниш на Кнауф.
шоп - майстор
Миналата година шпакловах един етаж 100м2. Половината стени бяха точно както при теб. Здрава мазилка и доста словеве боя ( постна, винервайс, латекс)

С теслата начукайх стените, грундирах, две ръце с гипсово лепило на Боро и мрежа. Отгоре една ръка гипсова шпакловка пак на Боро и финиша Кнауф в баки със зелен капак.
nautilus33 - майстор
Аз не няма да карам с теслата, но на доста места съм издълба леко с флекса докато шкурих да сваля боята. Май и аз така ще направя както Шоп, само че може би се чудя дали да не ударя само една ръка гипсово лепило с мрежа, вместо две. Благодаря на всички за мненията, бяха ми от полза. Сега само материали да подбера.

ПП с каква маламашка е най-добре да се кара. Сега работя с една 28см(удобна ми е, но като че ли ако е по-широка, ще карам по-бързо), гледам има и много по-големи, пак с П-образна дръжка, но има и такива като шпакли, но пак много широки, от поядъка на 40-50см.
шоп - майстор
пет юли 24, 2020 3:39 pmnautilus33 написа:
Май и аз така ще направя както Шоп, само че може би се чудя дали да не ударя само една ръка гипсово лепило с мрежа, вместо две.
В процеса на работа ще усетиш сам дали 1-2 или дори 3 ръце ще трябват
пет юли 24, 2020 3:39 pmnautilus33 написа:
ПП с каква маламашка е най-добре да се кара. Сега работя с една 28см(удобна ми е, но като че ли ако е по-широка, ще карам по-бързо), гледам има и много по-големи, пак с П-образна дръжка, но има и такива като шпакли, но пак много широки, от поядъка на 40-50см.
То ако правиш гипсова пълнеща мазилка може и с мастар 1м да я караш.
Щом 28 см ти е удобна-карай с нея. И за мен 25-30 см е оптималното. Всичко е до ръка.

Тема "Каква шпакловка върху варо-циментова мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: