Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
burkov - специалист
Наех една бригада за ремонт на покрив.
Нова конструкция, дъски, скара и керемиди.

Хората направиха надзид с тухли единички и отгоре армиран бетон. Проблема според мен обаче, е че не е реален пояс а по скоро греда, защото е само от две страни на къщата.

Прилагам снимки за мнения и моля за мнения, дали само аз съм в грешка или е опасен тоя покрив.
Прикачен файл:
pokriv1.jpg
pokriv1.jpg (85.43 KиБ) Видяна 1967 пъти
Прикачен файл:
pokriv2.jpg
pokriv2.jpg (73.25 KиБ) Видяна 1967 пъти
Прикачен файл:
pokriv3.jpg
schuldiner - майстор
Не само покривът е опасен, ама хайде... На тези същите що не им дадеш да направят ВиК-то и Ел-а?
шоп - майстор
Ако покрива е на етапа от снимките-махайте дървенията.
Къртене на бетона и новия надзид.

За да стане като хората си трябва стандартно дебел зид и пояс.
Иначе рискувате и при най-лекото хоризонтално земетресения всичко да спука и дори да падне надзида.
Компромис ще е сегашната ситуация да я укрепите със стоманобетон и по фронтоните и множество клещи и паянти по целия таван.
schuldiner - майстор
Шоп, съгласен за събарянето, ама и фронтонът трябва да падне до нивото на надзида. После свързване на поясите в хоризонтална равнина и нов надзид в триъгълниците, като се предвиди на какво ще стъпва билната столица.

В сегашния вариант може да се укрепи конструкцията над пояса и самият пояс, но половинката зидария остава слаба в основата си. Аз на такъв фронтон никога не вярвам за носеща стена - покривната ми конструкция дори не го докосва, накрая само уплътнявам дървените греди към тухлите с монтажна пяна.
burkov - специалист
Това никак не ме зарадва. Явно ще има ядове с бригадата. Изпълнението е по тяхна преценка.

Само като добавка, фронтоните са бетон свързани с бетонна билна греда, на нея ляга дървената и за нея са хванати ребрата. Ако пусна клещи под нея на всички ребра, дали ще размина с бутането?
burkov - специалист
Прикачен файл:
Webp.net-resizeimage.jpg
Прикачен файл:
Webp.net-resizeimage (2).jpg
Прикачен файл:
Webp.net-resizeimage (1).jpg
schuldiner - майстор
Според мен няма да минеш само с клещи. Билната стоманобетонова греда кой я изчисли? Сигрно същият, който е катастрофирал с фронтона към оградния надзид? Целият триъгълник ли едублиран с бетон, щото там ти трябва просто колона под билото? Долу плочата как е /дали има колони къщата е по-малката болка/, колко може да носи, има ли нужда от оребряване на стъпките на колоните? Не знам колко пари си назад, ама тия ги махай, че става опасно.
burkov - специалист
Стара къща 30 годишна, изцяло от бетон и на места бутобетон, няма тухла никъде. Рехав е бетона, но до сега не е имала проблеми.
Има железа тук таме, колони има две вътре и една отпред.
Фронтоните са изцяло бетон, а за кой ги е смятал... нямам никаква идея.

Бетонното било лежи на фонтоните и отпред удълженото дървено било ляга на дървен поп, подпрян на бетонна колона.

Подобно на предишното изпълнение.
Прикачен файл:
IMG_20200720_105336.jpg
IMG_20200720_105336.jpg (71.03 KиБ) Видяна 1861 пъти
schuldiner - майстор
пет юли 24, 2020 10:13 amburkov написа:
Стара къща 30 годишна, изцяло от бетон и на места бутобетон, няма тухла никъде. Рехав е бетона, но до сега не е имала проблеми.
Има железа тук таме...
Хмм...
Стъпки при основата, дървени стълбове до нивото на пояса, столица, покривна конструкция и, както казах по-горе, дървото към къщата само с пяна. После хиксове между колоните и някакъв сайдинг, пълнеж стиропор+ шпакловка и т.н. Като не можеш да укрепиш старата конструкция, поне да не я товариш допълнително.
BLUEPUPIL - майстор
Дай размерите на билната ст. бет.
греда- Ш;В и Д! :?

Темата обещава да е интересна; :shock:

burkov, Защо първо не пусна една
тема да питаш кое и как, за да знаеш
какво да искаш от майсторите? :partyman:

Тема "Нов покрив, проблемна конструкция???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: