• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
XpacTa - специалист
Здравейте,

Купих добавка за замазка над подово отопление - Oventrop Estrolith H2000. Инструкциите за употреба са само на немски - http://www.estrolith.de/downloads/P124-H2000.pdf, но си преведох, че на 50кг цимент се слагат 0,4-0,5 литра добавка. И тук идва проблема - не знам колко цимент има в една торба Баумит Солидо Е160 25кг. Дали е 3 към 1, демек 6,25 кг цимент на торба? В такъв случай на една торба трябва да слагам 0,05 - 0,06 литра...

Някой има ли опит с подобни пущини? Замазката ще се бърка в бетонобъркачка (160 литра), ще пробвам но си мисля, че ще мога да бъркам по две торби наведнъж. Пише, че добавката се слага в първата вода, тоест сипвам си 5 литра вода, слагам добавка и сипвам торбите.
Последна промяна от XpacTa на вт юли 28, 2020 11:14 am, променено общо 1 път.
radius - майстор
Питай Баумит, би трябвало да могат да ти отговорят :lol:
XpacTa - специалист
Нямаше да е зле да са го написали на страницата на продукта или поне на торбата... но може да е "търговска тайна" :-D
npace - специалист
вт юли 28, 2020 10:36 amXpacTa написа:
колко цимент има в една торба Баумит Солидо Е160 25кг
Колкото за Бог да прости. :lol:
Не може да го напишат на торбата, защото ако го напишат никой няма да го купи. :lol:
Купи си пясък и цимент отделно, 160 литра тъкмо за 1 торба цимент и 50-55 кила пясък.
XpacTa - специалист
Късно - вече купих замазката... пък и не беше толкова скъпа - 3,60 на торба.
XpacTa - специалист
От Баумит взеха, че ми отговориха... но отговора е напълно безполезен:
Уважаеми Господине,

Състава на произвежданите от нас продукти са конфиденциална информация.
Върху подово отопление ние предлагаме замазка Солидо Е225. В състава и е включена добавка.

Огнян Цонков
Мениджър „Приложна техника“
Все едно не го питам за цимента, а за някакви тайни съставки. Явно наистина ги е срам от това колко "много" цимент са сложили.
chapara - майстор
Е за 3,60 торба замазка, колко цимент да ти сложат :? :lol:
npace - специалист
Циментът вероятно е около 5.5-6 кг 42.5 Н или еквивалентно количество друг на торба. Според мен ако се добави по 3.5 кг цимент, 1.2-1.4 литра вода и добавка като за 9 кг цимент трябва да стане хубава и лесно обработваема замазка.
XpacTa - специалист
Мерси... ще рискувам да не добавям цимент, че не ми се ходи пак до склада... междувременно смених добавката с рехауска, защото на estrolith-а срока му на годност беше до март 2021, а очевидно няма да го изхабя всичкия... на новата замазка си пише 35г на квадрат за 1см, така че ще слагам по 42-50 мл на торба и ще видим какво ще излезе...
npace - специалист
Ако вече не си замазал по-добре се разходи.
Солидото в оригинален вариант е невъзможно за обработка на ръка, ако налееш повече вода якостта намалява съвсем. Повече цимент означава повече вода при същото съотношение цимент/вода.
  • 1
  • 2

Тема "Добавка за замазка над подово отопление Estrolith със замазка Баумит Солидо Е160" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: