• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
martinio - помощник
Защо мислите, че не съм прочел инструкцията.В това което изгледах никъде не видях да се работи с нивелири мастари. Попитах ви за няколко неща вие ми се карате, че не знам. Нали затова е форума за съвети. Питам ви пак за грунда става ли и колко да го разредя. Обяснете малко с мастара да разлея самата саморазливна, но тя е като боза как ще разбера с нивелира колко е равна. :?
nikolov333 - майстор
Ако търсиш нивелация със саморазливната, няма да стане, ако основната равнина на пода не е нивелирана.. То ще стане, но с много матрял.. За това ти предложих да загладиш с теракол само хлътналото с мастара, но зависи какво търсиш като краен резултат. Грунда също си има инструкция..
martinio - помощник
Николов аз не търся някаква идеална нивелация а просто да е равно. В другата стая изрично питах майстора пода добър ли е за ламината и ми вика ОК е ще сложим по дебела подложка и всичко ще е наред и сега като стъпя на места направо си пропада и скърца.
На грунда пише ето това Дълбокопроникващ AG 125 е силно проникващ, заздравява нездрави повърхности, намалява попиваемостта, отблъскава влагата, много добро сцепление между стари и нови основи. Предназначен е за заздравяване на стари хоросанови, бетонови, гипсови, и други мазилки преди полагането на акрилатни и силиконови бои.
nikolov333 - майстор
Това е дълбокопроникващ грунд за боядисване. За замазка не бих ползвал такъв. За да не ти хлътва ламината, ти трябва равнинност на пода,. Нивелацията не е задължителна. Най-добра равнина ще постигнеш с мастар 2-2.5м.и теракол, както вече казах и пак повтарям.. Със саморазливната не мога да ти гарантирам резултата.. Скъпа е и на тънък слой не можеш да я изравниш при липса на нивелация. С теракола е играчка и има тънкости в консистенцията и заглаждането, но майстора, който ми слагаше ламината, каза, че на толкова равен под като моя, до сега ламинат не бил слагал.. :-D
Junak - майстор
Уффф, човека бърка понятията нивелиране и изравняване, оттам идват проблемите с обясненията...
martinio - помощник
Ами да аз съм ви подвел то просто ми трябва да е горе долу равен пода за да не скърца ламината. Не знам до колко съм постъпил правилно, но разбърках теракол с гъстотата на боза и го излях в дълбоките вдлъбнатини, но то много ямки и бабуни на където и да го завъртя. Ще взема още един чувал с саморазливна та белким направя нещо с три. Само въпроса с този таралеж не ми казахте може ли с нещо друго да извадя въздуха и задължителен ли е. Ако си направя мече с много кабарчета ще има ли същия ефект ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб авг 01, 2020 4:55 pmmartinio написа:
Ами да аз съм ви подвел то просто ми трябва да е горе долу равен пода за да не скърца ламината. Не знам до колко съм постъпил правилно, но разбърках теракол с гъстотата на боза и го излях в дълбоките вдлъбнатини, но то много ямки и бабуни на където и да го завъртя. Ще взема още един чувал с саморазливна та белким направя нещо с три. Само въпроса с този таралеж не ми казахте може ли с нещо друго да извадя въздуха и задължителен ли е. Ако си направя мече с много кабарчета ще има ли същия ефект ?
Не ти трябва таралеж. За твоите цели, въздухът не пречи
Не вземай саморазливна, а теракол и чети... Мислиш си, че четеш, не го правиш както трябва :-)
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за саморазливна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: