Мечтата на всяка домакиня
road_runner - специалист
Здравейте,

Поради това, че изкипях мляко в микровълновата и всичко стана на мазало реших да я отворя и да почистя зад решетката на грила.
Вадейки тези тръбички, които явно са нагревателите (в стъкленото тяло има като реотани) , едната се спука и се отдели точно до клемите.

Изображение
За да не ми се разпадне в ръцете , просто я облепих с прозрачно тиксо,
Ако се ориентирам правилно това е някакъв кварцов нагревател.

Грил функцията не я ползваме, но какво ще стане, ако някой реши да я пусне, с тази спукана тръбичка?
Може ли да направи някоя беля, не съм наясно как точно работят тези нагреватели,
kozl - майстор
Като реотан. Тръбичката държи реотана да не провисва.
Тъй и тъй не се ползва - премахни го.
road_runner - специалист
мерси,

То затворих цялата микровълнова, не ми се разглабя,

Счупеното е там, където няма намотки, в самия край, т.е далеч от намотките, предполагам, че греенето там е минимално.
Та затова пробвах да видя какво ще стане, ако все пак някой успее да го пусне инцидентно сложих го на 1 минута, освен че засмърдя ужасно от остатъците от млякото, друго не стана. Светят си оранжево и топлят.

Purified by fire :)
  iliya_i - майстор
Това прозрачно тиксо ще държи само ако не се ползват нито грила, нито микровълните.
Сигурно има и сериозен принос към смърденето.
road_runner - специалист
За грила съм съгласен, но за микровълновата защо?

Тези нагреватели са зад една метална решетка отгоре, тя не е ли като екран за микровълновата?
iliya_i - майстор
вт авг 04, 2020 6:18 pmroad_runner написа:
За грила съм съгласен, но за микровълновата защо?

Тези нагреватели са зад една метална решетка отгоре, тя не е ли като екран за микровълновата?
Ако дупките са под 3 мм да. Но най-вероятно е само защита на нагревателите, защото инъче няма да пече грила.
road_runner - специалист
Да, май са по-големи,

Тогава просто оставям, и ако тиксото се стопи от микровълноватта, тръбичката ще падне и ще опре в решетката, като го видя, тогава ще я разглобя пак и ще го махна тоя нагревател, като прекъсна цялата верига горе
preslav - майстор
вт авг 04, 2020 6:52 pmroad_runner написа:
Да, май са по-големи,

Тогава просто оставям, и ако тиксото се стопи от микровълноватта, тръбичката ще падне и ще опре в решетката, като го видя, тогава ще я разглобя пак и ще го махна тоя нагревател, като прекъсна цялата верига горе
Правилно, ако микровълновата е включена в занулен контакт, най-много да ти падне бушона - не си отваряй повече работа.
lov - майстор
Дори екрана да спира излъчването в самата камера се достигат температури на 100 градуса само от водните изпарения. Та съм убеден че това тиксо ще се разлепи след 1-2 ползвания.
road_runner - специалист
Ще пиша след 2-3 седмици, дали е ок, че не сме от най-сериозните ползватели на микровълнова. Тя затова е на над 10 години, иначе сигурно нямаше да откара.

Тема "Счупен нагревател на микровълнова" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: