Всичко за дърводелството
themask - специалист
Благодаря :) Радвам се, че ви харесва. На мен просто ми беше писнало да клеча по земята за всяко нещо, което правя. Сега вече има нормална и стабилна работна площ.
съб авг 01, 2020 9:08 amZEDYCUS написа:
=D> Екстра е, мдф сложи, най стабилен е. Не се измята толкова, мек е и не наранява дървото. Има различни дебелини. Ламарината каква дебелина е и на лазер ли я ряза?
Много пари искат за този мдф :| Ще видим какво ще измислим накрая.
Иначе ламарината е 6мм и е на лазер, разбира се. Проблемът беше, че бяха изкривили всички елементи и падна голяма игра със стегите, за да я докарам до прилично прав вид.
ZEDYCUS - майстор
Това с кривенето зависи от ламарината май, ако е ст3 не се криви много, че е по мека. Имах проблем със ст45 по менгеметата, хем се самозакаляваше по ряза, хем се и кривеше при 12мм дебелина.
Има обяви в олх за плоскости от палети(някои са МДФ) то и на на моя тезгях е от палет, 8мм. Какъв е размера горе на плота ти?
От евтиния шперплат се уплаших, нарязани и събрани парчета със сглобка фингърджойнт и залепени два нови слоя фурнир от долу и отгоре. Отделно имаше и стари парчета бетон вътре. Миналата година ми трябваха два листа за кофраж и после оползотворих за рафтове в една барака. :butthead:
themask - специалист
нед авг 02, 2020 7:32 pmZEDYCUS написа:
Това с кривенето зависи от ламарината май, ако е ст3 не се криви много, че е по мека. Имах проблем със ст45 по менгеметата, хем се самозакаляваше по ряза, хем се и кривеше при 12мм дебелина.
Има обяви в олх за плоскости от палети(някои са МДФ) то и на на моя тезгях е от палет, 8мм. Какъв е размера горе на плота ти?
От евтиния шперплат се уплаших, нарязани и събрани парчета със сглобка фингърджойнт и залепени два нови слоя фурнир от долу и отгоре. Отделно имаше и стари парчета бетон вътре. Миналата година ми трябваха два листа за кофраж и после оползотворих за рафтове в една барака. :butthead:
За кривенето ми обясняваха, че листът бил дълъг (1.5х6м) и като го вдигнели с мотокара се гънел... Не знам дали е само от това.

Плотът е 80х120см. Как да ги търся тези плоскости в олх? :)
ZEDYCUS - майстор
Ето едни примерно - https://www.olx.bg/ad/prodavam-darveni- ... c884711cf5 размера ще ти стане 82х138см
Отвреме на време съм засичал и по София да се предлагат. Ползват ги за опаковане на палети, то и аз събирах така, но при нас оставаха само тънки макс 10мм и една част бяха ламинирани от едната страна.
Chefo77 - майстор
Да дам и друга идея - палетите с ламинат идват "с капак" от 8-10 мм HDF, който най-често е ламиниран от двете страни. Размери около 0.80х1.30-1.40. В складовете за ламинат се чудят какво да ги правят и ги продават на смешни пари. Та може и такова да видиш ;)
themask - специалист
пон авг 03, 2020 7:30 amChefo77 написа:
Да дам и друга идея - палетите с ламинат идват "с капак" от 8-10 мм HDF, който най-често е ламиниран от двете страни. Размери около 0.80х1.30-1.40. В складовете за ламинат се чудят какво да ги правят и ги продават на смешни пари. Та може и такова да видиш ;)
Звучи добре. Кои са тия складове? :)
Chefo77 - майстор
Ами във Варна например - на "К2 Подови настилки", на "Лимекс", ...
themask - специалист
Преборих и плота. Сега трябва да му направя някоя и друга дупка, която да съвпада с тези отдолу :roll:

Някакви идеи за организация на пространството под масата?
Прикачен файл:
05.jpg
Прикачен файл:
06.jpg
PIP - майстор
Аз имам три маси, на които плотовете ги разпробивах с 20мм дупки, които реално не ползвам. Само дето постоянно падат винтове, дребни нещица и прах на полиците от долу, на които държа инструменти. Така че като се износят и стане време за смяна със сигурност няма да правя дупки. Само дето износих един 20мм фрезер и си утрепах времето.
mikluho - специалист
пет авг 07, 2020 9:34 amthemask написа:
Преборих и плота.
Много чисто бре! :shock:

Дразним се, малко! :?

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: