• 1
  • 2
Всичко за вашата тераса или балкон
rado.mitev - помощник
Привет,
Ситуацията е следната – последен етаж, козирка на тераса направена с вълнообразен поликарбонат преди 15 години. Има изградена желязна рамка с размери 1,40 м. х 7 м. Искам да го сменя със структурен/клетъчен поликарбонат, като ще го разделя на 2 парчета по 1,40 х 3,5 метра.
Имам няколко въпроса :
1) Каква дебелина да закупя 8 или 10 мм ?
2) Препоръчайте ми фирма в София която разполага с качествен структурен поликарбонат?
3) Как да направя окрайчване/обкантването на поликарбоната ?
шоп - майстор
Пазарувам поликарбонатни от Туплекс, към всяка дебелина си има лайстна за окрайчване.
На твое място бих купил по-дебел поликарбонат.
rado.mitev - помощник
Привет,
Благодаря за информацията.
Каква дебелина поликарбонат препоръчваш да се използва ?
За окрайчването гледах, че има някаква лента, също така има профили от поликарбонат и алуминиеви ?
Каква е технологията и какви препоръчвате ?
Благодаря
miliad - майстор
Лентите са две различни- за горна страна на каналите и за долна страна. Отделно имаш окрайчващ профил и свързващ профил.
Така както го даваш размера няма да ти излезне сметката. Това е лист и метър отгоре като квадратура. Ще режат от два листа и цената може да е друга и фирата е голяма. А и канала ще върви по хоризонта, а не по наклона.. Предполагам де.
Дебелината се взима в зависимост от конструкцията от долу. Мисля и 8 ще стигне.
ZMeyGorianin - майстор
Имай пред вид, че при дъжд е голяма тупурдия :shock: . А гларусите /от Варна съм/ кълват всяко петънце и концерта е още по-голям. Да не говорим, че моя поликарбонат стана на "гевгир" от това :evil:
kr1100 - майстор
[quote=ZMeyGorianin .... А гларусите /от Варна съм/ кълват всяко петънце и концерта е още по-голям. Да не говорим, че моя поликарбонат стана на "гевгир" от това :evil:
[/quote]
А при мен едно пъстро пиле с голяма здрава гага прави тренировки по поликарбона на оранжерията.
rado.mitev - помощник
Привет,
За шума при дъжд, по скоро е приятен отколкото дразнещ.
При прозвъняване на няколко фирми ми предложиха дву-камерен швейцарски 10 мм. на прилична цена.
Остава да избера как го затворя в двата края.
Дали да използвам U образни поликарбонатни окрайчващи профили или алуминиеви такива?
Също така дали да им сложа някакъв вид лепило в канала на U профила за да хванат по добре ?
По средата ще бъде H профил и ще го фиксирам.
За захващането на поликарбоната - да търся ли винтове DIN 7405K с шайба да са неръждаеми или обикновени поцинковани ?
kr1100 - майстор
[quote=rado.mitev.
Остава да избера как го затворя в двата края.
Дали да използвам U образни поликарбонатни окрайчващи профили или алуминиеви такива?
Също така дали да им сложа някакъв вид лепило в канала на U профила за да хванат по добре ?
По средата ще бъде H профил и ще го фиксирам.
За захващането на поликарбоната - да търся ли винтове DIN 7405K с шайба да са неръждаеми или обикновени поцинковани ?
[/quote]
Долния край с филтърна лепенка . На окрайчващия долен профил отвори ф 3 мм за конденза.
Ако няма филтърна лепенка в долния край се напъхват прах боклуци .Е малко е скъпичка лентата. В горния край алуминиева затваряща лепенка / не е скъпа 4,5-5 лв ролка - забр .? м /10 или 15м беше/.
Ако ще купуваш поликарбонови У и Н профили виж цените на производител от Балчик. Пращат 6м профили на вити на руло около 1м диаметър. Дори с куриер цената е по-ниска от разните ф-ми и магазини.
rado.mitev - помощник
Привет,
Отворите ще бъдат хоризонтални.
Тогава налага ли се използването на ленти ?
miliad - майстор
Да. Лентите пазят чисти каналите да не се натрупва прах вътре.
  • 1
  • 2

Тема "Поликарбонат за покрив на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: