• 1
  • 2
От мобилни телефони до цифрови камери
silent - майстор
тв бокс х96мах няма индикация че е жив...не е от адаптора... изгасен нормално и след това нищо....някой борил ли се е с тези китайски боклуци....хард ресет не помага....
lov - майстор
Какво да му се бориш като загубеното време струва повече от неговата цена. Конструктивно е пълна глупост от към охлаждането на процесора. Една дебела желязна шина за радиатор че да го докарва и на тегло. :) И за капак между нея и него 5-6мм дебела термогума дето е повече изолатор от колкото термомост.
Борбата е как да стигне до коша за боклук. Дали да е със свободен полет или с шут. :lol:
silent - майстор
Ми имам време верно струва 60лв. ма пък ако е нещо елементарно що пък да го фърлям....поръчах си нов...имам още един който засега работи и още един който е еър мутация....и също работи....сега ако е опечен процесора ...няма смисъл...ма пък питам ако някой знае нещо...
nikolov333 - майстор
Вероятно е така. Опичат си процесорите. Разгледай в нега за модификация с принудително охлаждане. Моя е така с вентилатори от лаптоп на 5V захранени от usb-то https://forum.setcombg.com/showthread.php?p=927909
lov - майстор
Без значение дали е дребно или сложно диагностиката в общата цената на ремонта заема около 80% . И колко мислиш че струва 1 час високо квалифициран труд. Не говорим за смяна на крушки и башончета.
Като имаш свободно време залягай над бумагите и после ни кажи дали е дребно нешо. Провери всички опорни напрежения дали са в норми. Същото важи и за сигналите в контролните точки. От там на татък е лесно :-D
petromaniq66 - специалист
Индикация че е захранен няма ли?
silent - майстор
няма индикация че е захранен....пробван е на друг адаптор ....не тръгва ...хард ресет с копчето не го оживява...
Ще го отварям ....лошото е че с електроника не съм се занимавал от времето на Вефовете и Юностите...а тя от тогава до сега хич не е същата....
petromaniq66 - специалист
Проблема може да е в преобразувателите на платката и без компетентно мерене няма да стане, защото нищо цифрово вътре не се захранва с 5V директно. Възможни са и лоши спойки по куплунга.
silent - майстор
мда иска ми се да е нещо подобно....руснаците дават някакво инфо за няколко напрежения и проверка на кондензатор...ще видя ако има нешо виддимо ок..инак няма да се знаимавам...
silent - майстор
След диагностика и оглед от моя страна се оказа че вероятно има лоша спойка на входа на захранването...мерейки със сондите светна индикацията... но тъй като нямам оборудване за ремонт на смд монтаж го оставих за ремонт в един сервиз за електроника на познат...надявам се да тръгне след презапояване на проблемната(ите) спойки....
  • 1
  • 2

Тема "Тв бокс х96 мах ....умря" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: