Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Жако - специалист
пет юни 12, 2020 8:15 pmfilmatoplo написа:
Абе не губят ,ама ги няма пакетирани по 15 кг и на цена 100-150 лв тон . :wink:
Филме даже и на по големи цени ги има при нас.
Имаме два хладилника на близо за дълбоко шоково замръзяване на плодове и зеленчуци.
Когато дойде време неможеш да се уредиш,оше не изсъхнали ги поемат,(товарят) от лентата.
Собственика на единия от хладилниците ми е познат тази година очаквам да взема два тона сефте, да опитам костилки със слънчогледови пилети 50/50.
Тези от които немога да се уредя са големи кунсоматори казват че горят даже само костилки.
Аз съм горил костилки предните години но без горелка.
На другата година копувах скари, знам им плюсовите и минусите но сега като се оборудвах с горелка не смея защото незная какво ще бъде, а и ултра звукова машинка за гризачите ще трябва да се купи май.
ТА ЗА ТОВА ПОСТАВИХ ТОЗИ ВАПОС НА ОБЪЖДАНЕ за помощ и мнение от по опитни момчета.
И Благодаря за мненията и коментарите, трябва да се реша.
Винаги ще има и насърчители и пасивни.
Вероятно ще има и още коменкари и мнения.
Жако - специалист
Здравейте колеги.
Вчера купих за проба костилки от кайсии, 35кг.
С още толкова пилети слънчослед, 50/50 и пробвах.
Със същите настройки на слънчогледовите, и какво си мислиш че стана.
Наложи се само малко още гориво да дам на 3 степен.
А интервали и въздух всичко същото си устана, пламакът на огъня се вдигна доста, котела започна да шуми доста като кога съм горил домбаски въглища преди да купя горелка, и свали времето за стигане зададенити градоси на котела, и системата.
От20 до 65мн.
Като помпата съм я нагласил да върти от 40°
От 80мн. - на 50 мн.Голяма сила са тези костилки.
Надявам се тази голяма разлика от 30мн. ще ми икономисва и гориво.
Костилките са чистички няма пепел или други някакви боклуци само цената на търговеца малко неми харесва, високичка.
Сега ми иска, че нее сезон от 350 на 250лв. на тон.
Зимата ги продава на 350.
Другото добро е че видимо правят по малко пепел след изгарянето, сръвнение когато се кара чисто само слънчогледови.
filmatoplo - майстор
Натрошени ли са костилките.
pechkata - специалист
10 тона мокра костилка от череши-вишна струва 1000 лв. като изсъхне остават 5 тона и хамалогия малко - обема малко пада...
По добре е от 4 тона пелети - 1600 лв. ако ги намериш на тази цена...
Тази година мисля да по надя 1 тон царевица да пукам пуканки...
А за калориите между слънчогледова люспа и костилка - моите везни клонят към костилката...

Прикачен файл

ST830001.JPG
Последна промяна от pechkata на нед авг 16, 2020 9:40 am, променено общо 1 път.
pechkata - специалист
нед юни 14, 2020 8:20 amЖако написа:
Здравейте колеги.
Вчера купих за проба костилки от кайсии, 35кг.
С още толкова пилети слънчослед, 50/50 и пробвах.
Със същите настройки на слънчогледовите, и какво си мислиш че стана.
Наложи се само малко още гориво да дам на 3 степен.
А интервали и въздух всичко същото си устана, пламакът на огъня се вдигна доста, котела започна да шуми доста като кога съм горил домбаски въглища преди да купя горелка, и свали времето за стигане зададенити градоси на котела, и системата.
От20 до 65мн.
Като помпата съм я нагласил да върти от 40°
От 80мн. - на 50 мн.Голяма сила са тези костилки.
Надявам се тази голяма разлика от 30мн. ще ми икономисва и гориво.
Костилките са чистички няма пепел или други някакви боклуци само цената на търговеца малко неми харесва, високичка.
Сега ми иска, че нее сезон от 350 на 250лв. на тон.
Зимата ги продава на 350.
Другото добро е че видимо правят по малко пепел след изгарянето, сръвнение когато се кара чисто само слънчогледови.
Ти на 14 юни си палил котел ли...?
ktch_1964 - специалист
Здравей Печка , шапка ти свалям за това, че си се сдобил с евтино гориво. Един съвет от мен, не слагай царевица, ще си
развалиш горенето. Преди време и аз правих опити да я горя в всеядната горелка,но правише шлака. От всички костилки
и черупки които съм горял съм най доволен от костилките от праскови , от няколко години ползвам черупки от бадеми които
намирам на смешна цена, е има малко хамалогия, но миналата зима ми струваше 150лв. за отопление на 4 стаи и200л. бойлер.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед авг 16, 2020 9:21 ampechkata написа:
А за калориите между слънчогледова люспа и костилка - моите везни клонят към костилката...
[-X Заблуждаваш се, калоричността на костилките от череши е много по-ниска, от тази на пелетите, обема е по-голям, по-леки са (склонност да засводяват в бункера). Според мен на цена 200лв не си заслужават
andro440 - майстор
ОТ Ореховата черупка ,по калорично НЯМА,и от 500 кг черупка пепелта е една кофа ,от 15 кила слънчогледов пелет -също 1 кофа :?
!
LazarGanev - "Велик майстор"
:? Говорим май на различни езици - тук става дума за костилки от череши
filmatoplo - майстор
Нека има информация и за ореховите черупки ,кой има по голям опит с тях ,ако не се лъжа поне 3 сезона е на орехови черупки .

Тема "Костилки и черупки за огрев с пелетни горелки." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: