Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Kondor1 - специалист
Имах един флакон със сгъстен въздух (газ някакъв), който върши работа да се продухват разни неща с цел почистване. Проблемът е, че като се пръска се навлажнява мястото - влагата се изпарява много бързо, но все пак не е подходящо в някои случаи. Предполагам всички подобни флакони го имат тоя ефект с влагата. Дали има варианти с различен газ или е все един?
iliya_i - майстор
Какъвто и да е газа във флакона, при впръскването газа се охлажда и от там се предизвиква конденз по повърхността. Не е от самия газ.
Пробвай с компресор или помпа. Там няма такова охлаждане. Въздуха е по-топъл от околния.
Andri01 - майстор
Физика! Учи се в 8-ми клас,но за тези,които са били в час. :)
hidrazin - майстор
Флакон със сгъстен въздух е нещо като консерва със зелен хайвер...
:partyman:
mikluho - специалист
пон авг 24, 2020 9:11 pmKondor1 написа:
Имах един флакон със сгъстен въздух (газ някакъв).............
Качи една снимка на флакона с газ, преди "професорите" да са се изказали!
kozl - майстор
пон авг 24, 2020 9:11 pmKondor1 написа:
Имах един флакон със сгъстен въздух (газ някакъв), който върши работа да се продухват разни неща с цел почистване. Проблемът е, че като се пръска се навлажнява мястото - влагата се изпарява много бързо, но все пак не е подходящо в някои случаи. Предполагам всички подобни флакони го имат тоя ефект с влагата. Дали има варианти с различен газ или е все един?
Аз такива "флакони" съм виждал на Т55. Зареждат се на към 250 бара и с тех се продухва двигателя с въздух под налягане цел за бързо стартиране.
Атея за продухване на запрашена клавиатура не са със сгъстен въздух, а с втечнен газ под налягане.
Имаше клип как се изправят тенекии на коли с такъв флакон. И аз пробах с неколко флакона и пищак за горещ въздух и почити нищо не стана.
За продухване ползвам компресор. Мноо по евтино от флаконите, но и он прави влага и се налага да се изтака от ресивъра. А имам и влагоотделител. Ползвам го при боядисване с компресора, ма не съм видел да вади неква вода до ся :?
preslav - майстор
вт авг 25, 2020 8:38 amkozl написа:
А имам и влагоотделител. Ползвам го при боядисване с компресора, ма не съм видел да вади неква вода до ся :?
Зависи какъв ти е влагоотделителя. https://www.euromarket.bg/bg/products/s ... ran-vazduh търговецът е без значение, не ми се сваляха снимките.
kozl - майстор
вт авг 25, 2020 11:30 ampreslav написа:
вт авг 25, 2020 8:38 amkozl написа:
А имам и влагоотделител. Ползвам го при боядисване с компресора, ма не съм видел да вади неква вода до ся :?
Зависи какъв ти е влагоотделителя. https://www.euromarket.bg/bg/products/s ... ran-vazduh търговецът е без значение, не ми се сваляха снимките.
Е къв от по-евтините с циклон, на центробежен принцип - нещо като тва. И по-правилно е да го нарека водоотделител, щото принципа на действие му е такъв.
Kondor1 - специалист
пон авг 24, 2020 10:25 pmiliya_i написа:
Какъвто и да е газа във флакона, при впръскването газа се охлажда и от там се предизвиква конденз по повърхността. Не е от самия газ.
Не съм особено сигурен. Влагата изчезва за 1-2 секунди. Ако е конденз ще има да съхне.

А по физика се учи, че при разширение на газ той се охлажда. Кондензирането може да е следствие, но не помня точно по физика да е учено и точно в 8-ми клас. Може ли някой линк към учебник от убедените в противното или стреляме в тъмното.
пон авг 24, 2020 10:47 pmhidrazin написа:
Флакон със сгъстен въздух е нещо като консерва със зелен хайвер...
:partyman:
Какво искаш да кажеш, че не съществува такъв артикул ли? Ако това е идеята, можеше поне да пробваш да потърсиш. Ето някакъв пример, макар и не точно като моя:

https://www.emag.bg/flakon-sgysten-vyzd ... D3C85KBBM/
kozl - майстор
Да ве лафове, а колко а актуални :?
вт авг 25, 2020 4:30 pmKondor1 написа:
пон авг 24, 2020 10:25 pmiliya_i написа:
Какъвто и да е газа във флакона, при впръскването газа се охлажда и от там се предизвиква конденз по повърхността. Не е от самия газ.
Не съм особено сигурен. Влагата изчезва за 1-2 секунди. Ако е конденз ще има да съхне.

А по физика се учи, че при разширение на газ той се охлажда. Кондензирането може да е следствие, но не помня точно по физика да е учено и точно в 8-ми клас. Може ли някой линк към учебник от убедените в противното или стреляме в тъмното.
пон авг 24, 2020 10:47 pmhidrazin написа:
Флакон със сгъстен въздух е нещо като консерва със зелен хайвер...
:partyman:
Какво искаш да кажеш, че не съществува такъв артикул ли? Ако това е идеята, можеше поне да пробваш да потърсиш. Ето някакъв пример, макар и не точно като моя:

https://www.emag.bg/flakon-sgysten-vyzd ... D3C85KBBM/
Е как се не усети, че във флакона почити нема въздух под налягане :roll:

Тема "Въздух под налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: