Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
Krass - майстор
съб авг 15, 2020 12:44 amsstefanov написа:
Защото токът е еднакъв.
Той за дължината пита.
npace - специалист
пет авг 14, 2020 8:01 ampalefaced написа:
Здравейте. Знам че темата е достатъчно дъвкана и все пак искам да попитам кой от по-надолу посочените електрожени да си закупя. Ще го ползвам изцяло за домашна употреба - за оградата, няколко маси, пейки, 2 прости навеса и други такива дворни дейности. Изчетох доста по форумите и все пак като човек който до сега не е заварявал, бих искам да се допитам и до вас. Колебанията ми са измежду следните апарати.

1. Argo Mini 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2
гаранция 4г.
тегло 3кг
цена 269
чукче и маска

2. DEL MMA 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2 кабели
гаранция 4г.
тегло 3.7 кг
цена 269 (10% отстъпка).. около 245

3. ИЗА 150 Хоби/190 Про
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 3м.
гаранция 5г.
тегло 4кг
цена 335/399


Към момента клоня към Иза 150 Хоби/190 Про. Искам да знам обаче, дали за целите на ползване е оправдана покупката на точно този апарат, предвид цената. Благодаря !
ИЗАта вземай - един път ще я плащаш, а много пъти ще я ползваш с удоволствие.
Ако няма да заваряваш с 4мм (най-вероятно няма) по-малката.
Ако ти трябват по-дълги кабели говори с Панайот. Кабелите, които слага са хубави, меки дори на студено.
palefaced - специалист
Благодаря за мненията, ще помисля малко, ще почета още и ще избера. Четох и доста за шлемове и се спрях на ESAB EcoArc-II, мисля че като за първи шлем, ще ми свърши работа.
agj - майстор
пет авг 14, 2020 8:01 ampalefaced написа:
Здравейте. Знам че темата е достатъчно дъвкана и все пак искам да попитам кой от по-надолу посочените електрожени да си закупя. Ще го ползвам изцяло за домашна употреба - за оградата, няколко маси, пейки, 2 прости навеса и други такива дворни дейности. Изчетох доста по форумите и все пак като човек който до сега не е заварявал, бих искам да се допитам и до вас. Колебанията ми са измежду следните апарати.

1. Argo Mini 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2
гаранция 4г.
тегло 3кг
цена 269
чукче и маска

2. DEL MMA 160
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 2x3m 16mm2 кабели
гаранция 4г.
тегло 3.7 кг
цена 269 (10% отстъпка).. около 245

3. ИЗА 150 Хоби/190 Про
антистик, форсаж, горещ старт
кабели 3м.
гаранция 5г.
тегло 4кг
цена 335/399


Към момента клоня към Иза 150 Хоби/190 Про. Искам да знам обаче, дали за целите на ползване е оправдана покупката на точно този апарат, предвид цената. Благодаря !
За всички посочени апарати има положителни отзиви.И като изхождам от нуждите за употреба ,аз бих си купил този който излиза на най добра цена!190 амперов апарат е неоправдан избор за хоби,най вече заради цената!
palefaced - специалист
Бихте ли посочили тогава, 150А на същия производител дали е подходящ. Нямам предпочитания за марка/модел... изчетох почти цялата тема и останах с впечатление че инверторите на Панайот са доста качествени, не казвам че останалите не са. От друга страна останах с впечатление, че за моите нужди, който и от 4 те посочени да избера ще ми служи вярно. Точно поради тази причина все още се колебая. Колебая се и за избора на шлем... дали д ае най обикновен на Есаб или автоматичен... Благодаря.
kuger - майстор
Аз си взех 190 амперовия на ИЗА, никога не знае човек кога ще му потрябва мощност. Маска взех от Драгозов с 4 сензора, големия визьор, солар и батерия. Предоволен съм от избора.
agj - майстор
пон авг 24, 2020 11:56 pmkuger написа:
Аз си взех 190 амперовия на ИЗА, никога не знае човек кога ще му потрябва мощност.
Мощност за какво? За рязане или за работа с 4-ворка електроди?! Ако някой домашен майстор има нужда да си построи помещение, склад или хале от метална конструкция, тогава мощността на техниката е от значение! Но за асмалъци, ламарини и винкели мощност по голяма от 150-160Ам.е напълно излишна. В моята домашна работилница никога не са присъствали електроди 4мм.,не заради това че апарата ми с мощност 160 не може да ги кара, а заради това че никога не са ми трябвали такива електроди!
Последна промяна от agj на вт авг 25, 2020 10:30 am, променено общо 1 път.
agj - майстор
пон авг 24, 2020 11:30 pmpalefaced написа:
Бихте ли посочили тогава, 150А на същия производител дали е подходящ. Нямам предпочитания за марка/модел... изчетох почти цялата тема и останах с впечатление че инверторите на Панайот са доста качествени, не казвам че останалите не са. От друга страна останах с впечатление, че за моите нужди, който и от 4 те посочени да избера ще ми служи вярно. Точно поради тази причина все още се колебая. Колебая се и за избора на шлем... дали д ае най обикновен на Есаб или автоматичен... Благодаря.
Най вероятно подходящи са всички... Най добрия избор се прави с проба! Отиваш пробваш, харесваш и взимаш...
За маската-ако нямаш проблем да работиш с обикновен шлем, тогава си купи такъв! Ако искаш да си по модерен, взимаш соларен!
kuger - майстор
вт авг 25, 2020 10:16 amagj написа:
...........
За маската-ако нямаш проблем да работиш с обикновен шлем, тогава си купи такъв! Ако искаш да си по модерен, взимаш соларен!
На мен проблема ми е, че не ми стигат ръцете :-D Кое по-напред, ръкохватка ли, маска ли, детайл ли.. Особено когато трябва да прикапя нещо на точно място и положение. А маски имам три + соларна, като Мечо Пух :-D :-D
miroki - майстор
Аз понеже си взех 200А И седя една година почти без да го ползвам, успях да му се изкефя най-после. Чудих се и аз защо ли да вземам такъв, но едно време само с 5mm работихме в корабостроителния и така по навик. Иначе с 3,25 на от 100 до 110 Ампера заварява идеално (ако му е вярна скалата) и реално повече не е нужно за битово ползване. Но пък бързо се топят. 5 цата ехе. Недостатък е, че е по-тежък електроженът.

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: