Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Подложката е купена от Тератерм.
Звънни и виж, но май е само по поръчка. Налична имат плътна и плътна с изолация доколкото разбрах.
1115 - специалист
Тератерм са готини и нещата които продават са хубави, но не познават парите.
Поне за тая географска ширина. Мнението е лично естествено и не обвързва с нищо.
KingLin - майстор
Мерси за отговорите. За питане пари не взимат поне :)
gatio - специалист
Здравейте,
Предстои ми изграждане на водно подово отопление на първия етаж на стара къща.
Като за начало питането ми е следното: трябва ли да изливам бетон, или мога да изравня с пясък, който ще трамбовам добре, и след това да започна реденето на изолация, тръби, замазка....
filmatoplo - майстор
Може ,дано обаче да не идва влага от долу ,положи полиетилен Задължително.полиетелена е найлон. :wink:
Здравейте, каква е процедурата преди полагането на настилката при водното подово?
Предполагам е нужно подгряване на замазката постепенно до определени градуси и съответно изстиването й преди полагането на гранитогрес каквато е и идеята ми...
Може ли мнения , понеже не намирам кой знае каква информация.
Благодаря Ви.
Здравейте на всички, нов съм в форума имам изградено водно подово отопление в общо помещение с размер 10х12 метра общо 120кв с височина 3м със тръби 16х2 на Овентроп Copert през 15 см стъпка търсената температура е около 19 градуса, става въпрос за магазин има заложени 2 извода за конвектори който ще помагат ако трябва и за отопление, но са предимно предвидени за охлаждането, също ще има и монтиран един климатик 18000btu за всеки случай. Сградата е на два Етажа втория също отопляем с подово и конвектори за охлаждане с същата квадратура но на 2.80 височина, таваните са изолирани с картон и 10см вата.,външните стени са 10см фасаден стиропор. Втория още не е наредено подовото въпросът е да се положи ли тръбата през 10см като това ще е основно отопление и търсената температура е макс 22градуса.
Ако има значение всичко това ще го захранва термопомпа вода вода.
Според вас достатъчна ли е стъпката през 15см за етаж едно и 10см етаж 2 за търсените температури.
Забравих до спомена подложката на етаж 1 е 2см xps, на втория още не положена там приемам предложения за дебелина.
Финишнито покритие и на двата етажа ще бъде плочки.
Има още неща но това се сещам за момента, извинявам се ако има нещо неизяснено, очаквам въпроси и мнения.
Поздрави
radius - майстор
Много малко под подовото, и за дограмите нищо не казваш, а от там бяга основно топлото.
За съжаление знам че е малко под подовото 2 см xps но нямаше как трябваше да се огранича заради разрешителните а те изискват 3м височина на помещението, имам заложен също 2 см xps със найлон след като трамбоваха основите но той е под 10см бетон.
Дограмата е Пвц незнам колко камери със троен стъкло пакет.
Всичко това е район Плевен забравих да спомена.
https://images.app.goo.gl/xZirh9X7TCpRT4i7A
Взех този колектор, имам въпрос за обезвъздушаване ползвам кранчетата на всеки кръг и така на всеки.
После да слагам ли автоматични?

Тема "Водно подово отопление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: