Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hidrazin - майстор
вт авг 25, 2020 4:30 pmKondor1 написа:
пон авг 24, 2020 10:47 pmhidrazin написа:
Флакон със сгъстен въздух е нещо като консерва със зелен хайвер...
Какво искаш да кажеш, че не съществува такъв артикул ли? Ако това е идеята, можеше поне да пробваш да потърсиш. Ето някакъв пример, макар и не точно като моя...
1. Искам да кажа че в този дето си посочил както и в твоя НЯМА въздух.
Въздуха е основно азот и кислород но във флаконите няма нито единия, нито другия газ.
Има дифлуороетан, трифлуороетан или тетрафлуороетан.
Преди години използваха бутан или смес от пропан и бутан - най-обикновена газ за запалки но почти ги спряха.
Ми доста е огнеопасно. Я си погледни флакона и виж за предупреждение запалимо/огнеопасно...
2. Искам да кажа че цените на които се продават тези глупости са ненормални!!!
вт авг 25, 2020 6:11 pmkozl написа:
Да ве лафове, а колко а актуални :?
Ми за него са актуални... Щото него много го лае собственото му куче в къщи. :lol:
Зелен хайвер НЯМА и никога не е имало. Има БОЯДИСАН зелено хайвер, обикновено с уасаби но той няма от къде да го знае.
Нали все пак няма нищо общо с морето???
И да, хайвера на мойвата не е зелен! И от летящите риби не е зелен... :lol:

Прикачен файл:
зелен.jpg
зелен.jpg (4.87 KиБ) Видяна 871 пъти

:partyman:
Kondor1 - специалист
вт авг 25, 2020 7:49 pmhidrazin написа:
1. Искам да кажа че в този дето си посочил както и в твоя НЯМА въздух.
Въздуха е основно азот и кислород но във флаконите няма нито единия, нито другия газ.
Хидразинчо, не се прави на много умен. Написал съм в разбираем вид какво търся. Както виждаш и обявата в EMAG използва точно същото название. Какво точно има във флакона са подробности. Това, което е нужно е налягане, обратното на вакуум, компактно средство за продухване на тесни пространства. Затова е описано най-просто като въздух. Ама като ти е хоби да се заяждаш и да се правиш на баш-майстор, твой проблем.
hidrazin - майстор
вт авг 25, 2020 9:29 pmKondor1 написа:
Хидразинчо, не се прави на много умен. Написал съм в разбираем вид какво търся.
И какво търсиш?????
Нищо такова не си написал.
За разлика от теб аз знам какво има в тъпия флакон.
И съм го написал. Отделен е въпроса кой може да го прочете ... и разбере.
А кой умен и кой проЗд - нека го оставим на четящите форума...
Кво ще кажеш??? :-D
:partyman:
Kondor1 - специалист
Вицът съвсем не е случайно измислен:

Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си тъп.

Активисти Хидразинчовци има почти във всеки форум.
hidrazin - майстор
вт авг 25, 2020 11:53 pmKondor1 написа:
Вицът съвсем не е случайно измислен:
Американски форум: ...
Така е макар да е доста изтъркан.
Простотията и ниската обща култура (да не споменавам и никаквото образование) се ширят в БГ със страшна сила.
:partyman:
P.S. Миии ... бегай в някой хамерикански форум.
Що питаш тук, след като не можеш да разбереш отговорите?
ESPACE - майстор
Аз съм доволен че научих отново нещо ново от форума. Винаги ми е било чудно за този "въздух под налягане" защо искат такива цени. Никога не ми е попадал такъв флакон и си представях си нещо като 30-40 бара във флакона. С оглед нещастния му обем мислех че ще изфъска за десетина секунди. Използването на втечняващ се флуид под налягане обяснява нещата.
Lisko - майстор
Имам два различни вида флакони. Единия е с дифлуороетан и се води за издухване на прах (примерно в компютри), При него не съм видял нито конденз нито усетил осезаемо охлаждане. Другия е ясно обозначен че служи за охлаждане, пише - до минус 51С. Той е с тетрафлуороетан. Много полезен ако цръкнеш нещо да залепи с горещ "силикон" и искаш да стегне веднага. Или ако се опариш на поялника.
kozl - майстор
ср авг 26, 2020 1:01 pmhidrazin написа:
P.S. И за да не съм оффтоп - използвам някакъв подобен ръчен компресор.
Излиза много по-изгодно от всякакви флакони и не му свършва въздуха.

Изображение
Зеления хайвер, за мен си е за зелен хайвер и колко пъти съм го опитвал - аман :wallbash:

А такова от снимката имам, ма 2 пъти му се скапва батареята и трети път нема да га права оти го не ползвам.
Продухвах си тръбите за въздух на аквариумите, ма вече немам аквариуми и сега компресорчето сбира прах и вода, като се наводни мазата :x
Обаче за продухване е слабо - мале му дебита.
За духане имам Ейнхел, 1,8kW с 24 л ресивер, ма и он е почнал да сдава и пълни по-бавно откак го помна като нов.
пишман_майстор - майстор
kozl написа:
имам Ейнхел, 1,8kW с 24 л ресивер, ма и он е почнал да сдава и пълни по-бавно откак го помна като нов.
Смени му маслото, направи му една ревизия на главата и ще се оправи. Има фин налеп по клапаните/пластините и в повечето случаи се оправя напълно, особено ако се смени и филтъра му.
kozl - майстор
Аз маслото му смених, но ме притеснява тва, че доста почна да духа през отдушника на маслото.

Тема "Въздух под налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: