• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
vkpd - напреднал
Здравейте!
Търся решение на следния проблем, засега тотално неуспешно:
Опитвам се да боядисам естествена кожа, така че след изсъхване да не пуска при контакт с вода.
Засега имам единствен успех с акрилна боя, но тя не попива, стои като повърхностен слой, драска се, цепи се, пука се и изобщо не е решение.
Очевидно, за да попива в дълбочина и да не пуска, боята не трябва да е на водна основа.
Пробвах със спиртен байц и други бои на спиртна основа за кожа - всички до една пускат при контакт с вода.
Тъй като крайният ми детайл ще бъде подложен и на огъване, не мога да нанеса и повърхностен безцветен акрилен слой, защото като се пропука - боята отдолу няма какво да я спре да омаца пейзажа.
Просто се видях в чудо, няма как да обясня с думи колко вида бои тествах и не става и не става.
Със сигурност пропускам нещо, просто няма как да няма начин.
Моля ако някой има идея как да реша този проблем, да ми помогне при желание.
Всичко добро!
torbalan - Дървен философ
Гугъл какво казва по въпроса?
nelina_london - специалист
Има специални бои за кожа .
Ето стъпките.
https://www.furnitureclinic.co.uk/How_T ... ather_Sofa
brum - майстор
Това с боя въобще може ли да стане? Боя дето да остава толкова еластична не се сещам да има (или поне е нещо много екзотично).

Та на база информацията - търси се вариант за импрегниране. Какъв воден стълб се търси? Или ако трябва да е тотално водоустойчиво - подлепяне с найлон като вариант?
vkpd - напреднал
Бои за кожа имам цял кашон.
Те са на водна или спиртна основа, някои претендират и за солвентна основа, което според мен не е вярно.
Нито една от тях не става за целта, всички пускат във вода.
Затова търся друго генерално решение /т.е. от друга сфера на бояджълъка :) /
@brum - целта е просто да не пуска, ако се намокри. Вариант с импрегниране, което при гънене да не се пука, също ме устройва.
Просто търся идеи от някой по-умен от мен :)
nelina_london - специалист
Не успях да разбера какво ще е крайното предназначение на кожата,но в линка който пуснах след боята пръскат 3-5 покрития със super seal ,и после още толкова със super finish.
vkpd - напреднал
пон авг 31, 2020 12:34 pmtorbalan написа:
Гугъл какво казва по въпроса?
Гугъл казва, че се ползва Фиебинг, Танди, Ангелус бои за кожа /имам ги всичките/, и се запечатва с Резолен или еко фло /тях също ги имам/.
Последното представлява акрилна боза, подобно на разредено ц200 /пва боклук демек/.
Проблемът с него, е че като се нагъне 2-3 пъти кожата, се сцепва и така изредените горе бои се "изливат" върху всяко нещо, до което се допрат.
@нелина - точно този акрилен финиш искам да "финтирам" ... защото .... е неустойчив на външни влияния.
По тази причина питах за боя, която генерално да не е разтворима във вода и да приключа са проблема.
Със сигурност хората тук имат далеч по-голям опит с боите от мен.
В момента обмислям чист еко-солвент, но не мога да открия от кой да купя малко количество за тест, че е бая скъп, като за проба.
torbalan - Дървен философ
Каква е крайната цел - да се рисува или да се боядиса равномерно?
vkpd - напреднал
да се боядиса равномерно. Т.е. от натурално дъбена да стане друг цвят без да пуска в последствие.
torbalan - Дървен философ
Е, за това не би трябвало да има проблем...
Сума кожени изделия имам у дома, дето са боядисани и не пускат.

Трябва да се пита в някоя фабрика, дето обработва кожени изделия.
  • 1
  • 2

Тема "Водоустойчива попивна и еластична боя - моля за идеи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: