Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
gibson58 - специалист
Купих си МДФ первази с височина 12см. и сега умувам как да ги режа.Имам пасвател ,който реже под 45* ама не е достатъчно висок и широк.Спрял съм се на 2 варианта.
1. https://www.megahome.bg/shablon-za-trio ... yl-stanley
2. https://markita.net/trion-za-profilno-r ... 459.html-0
При вариант 1 ще мога само легнал перваза да го режа (да използвам канала ,който е най-отзад на снимката на който триона върви полегнал настрани), но пък и за други цели има и рязане на 22,5 * което си е екстра.
При вариант 2 може всякакви градуси ,но само от 45 нагоре.... а и не ги знам тези евтините дали наистина са прецизни.<ако можеше и на по -малко градуси да реше направо него щях да взема.
Та с какво според вас ще е най -добре да се режат первазите?Може би има и нещо друго ,което изпускам.Скъпите ел.резачки отпадат , защото е за домашна употреба само.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Брях, същата картинка, ама по-скъпа бях сложила. Не би трябвало да ти е проблем с ъгъла :-)
Можеш сам да си направиш кутията от първата снимка, но тя няма гъвкавост към криви стени
gibson58 - специалист
И аз се замислих дали мога да си я направя герунг кутията ,ама нещо не измислих как да се справя с точните ъгли.Иначе бих си направил една с работни височина и широчина от по 20см та всчико да влиза в нея.Нещо много малки ги правят и не разбирам защо?Тази от в.1 е най-голямата ,която успях да изнамеря и я дават 117мм шириочина, перваза ми е 115 и пак ще съм на кантар....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 03, 2020 11:27 amgibson58 написа:
...Тази от в.1 е най-голямата ,която успях да изнамеря и я дават 117мм шириочина, перваза ми е 115 и пак ще съм на кантар....
Реално те вълнува височината, не ширината, ма здраве да е
gibson58 - специалист
чет сеп 03, 2020 3:13 pmn_a написа:
чет сеп 03, 2020 11:27 amgibson58 написа:
...Тази от в.1 е най-голямата ,която успях да изнамеря и я дават 117мм шириочина, перваза ми е 115 и пак ще съм на кантар....
Реално те вълнува височината, не ширината, ма здраве да е
Тц! Понеже не мога да влезна на височина ,мода да режа легнал перваза с последният канал ,където триона върви под 45*,дори съм го споменал по горе.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 03, 2020 6:54 pmgibson58 написа:
Понеже ..
:cool:
Направи си кутия.
пишман_майстор - майстор
На някой приятел да се обадиш, за който знаеш, че разполага с пендула?
zz_stefanov - майстор
Значи купуваш си онова от втори линк и си правиш това от първия. Решението дебне от всякъде. :-D
gibson58 - специалист
Аз все пак да попитам, че може и да има по добър начин от изброените.
Другото ми питане е с какво лепило се лепят МДФ первазите?
Едната ми стена на която ще минава перваза е с облицовка тухлички.Имам известно притеснение дали след като монтирам перваза и запълня дупките които ще се получат от тухлите и фугите дали влагата от разтвора няма да повлияе кофти на перваза?
пишман_майстор - майстор
С монтажни лепила . Има на една камара фирми и различни видове.

Тема "Рязане на 12см перваз с какво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: