Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет сеп 03, 2020 12:42 pmfilmatoplo написа:
Да ... :wink: .
Така та аресвам!
filmatoplo - майстор
Сега тука може да разискваме всичко ,варианти всякакви -някой не ги пише в инструкциите .Като се появи казус той остава отворен ,проверява се на практика ,понякога крайния резултат не е сигурен :wink: .Аз какво правя когато нещо нее на 100% сигурно ,сядам премислям ,драсвам си схемичка ,чета,гледам ,правя го и се имам на варда за крайния резултат ,късмет почти успешно .От 100те на 95% тук не могат да ми помогнат когато имам аз питане ,или докъто се напънат и аз съм го решил сам . :wink: Шоуто продължава. Айде имах питане -защо пада предпазител преди горелка Грейко ,най малко предпазителя в таблото е 6 ампера ,би трябвало да сработи някой по горелката -2,5, или 5 ампера ,ще разбера когато отида при нея . :-D
чет сеп 03, 2020 4:04 pmfilmatoplo написа:
Сега тука може да разискваме всичко ,варианти всякакви -някой не ги пише в инструкциите .Като се появи казус той остава отворен ,проверява се на практика ,понякога крайния резултат не е сигурен :wink: .Аз какво правя когато нещо нее на 100% сигурно ,сядам премислям ,драсвам си схемичка ,чета,гледам ,правя го и се имам на варда за крайния резултат ,късмет почти успешно .От 100те на 95% тук не могат да ми помогнат когато имам аз питане ,или докъто се напънат и аз съм го решил сам . :wink: Шоуто продължава. Айде имах питане -защо пада предпазител преди горелка Грейко ,ще разбера когато отида при нея . :-D
Да бе, гуем си! Аз като гасих вчера, на 3 места едновременно (!!!!!!!), някой Мерси да ми каза? Не са и оплаквам, за сичките си житейски несгоди.

Колко А е прдпазителят? Колко А са двете бушончета на платката?
Ми...ади аз първи да ти кажа- 5А. А сега представи си токово ко е станало!
Подозирам, че на платката нищо ѝ няма, ма ти че обясниш що.
filmatoplo - майстор
Горелката си работи ,и понякое време бушона в таблото падал .Да ,началните бушончета на платката са по 5А .
Валтер Желязков - специалист
Имах подобен проблем, започна да отпадане на главния предпазител на трифазния ток в таблото на улицата. В къщи имам дублиращо табло с предпазители, свалям ги, възстановявам главния предпазител и след минути пак изключва. Дойдоха от ЧЕЗ, оказа се хлабава връзка на една от фазите на стълба. Мисълта ми е за хлабава връзка на предпазителя в таблото.
ivelinmmmm - специалист
Днеска в 5 сутрента по хладното, направих проба на системата с две помпи ,системата работи уникално ,благодаря на всички който ми помогнаха да се справя. Без вас нямаше да се справя .
пет сеп 04, 2020 8:57 amivelinmmmm написа:
Днеска в 5 сутрента по хладното, направих проба на системата с две помпи ,системата работи уникално ,благодаря на всички който ми помогнаха да се справя. Без вас нямаше да се справя .
Сподели кое как де!
ivelinmmmm - специалист
Ами направи ми впечатление, как радиаторите загряха целите без дори да ги балансирам от секретните вентили а преди загряваха до половината , налягането не мръдна дори когато се повиши температурата а преди се покачваше до 2 бара .
пет сеп 04, 2020 9:59 amivelinmmmm написа:
Ами направи ми впечатление, как радиаторите загряха целите без дори да ги балансирам от секретните вентили а преди загряваха до половината , налягането не мръдна дори когато се повиши температурата а преди се покачваше до 2 бара .
Питам за помпите, настройката на скоростите им, сензорите за съответната помпа къде са навряни, настроената температура, в контролера, за съответната помпа...
Това е важно да се сподели, когато си постигнал невероятен успех, а не колко си доволен.
Загряването на радиаторите, напълно или частично, няма никакво отношение към въпросите, които зададе, както и налягането. Последното зависи от температурната разлика, обема вода, предналягането и обема на РС, и настроеното от теб налягане на водата при студена система.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: