• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
reingar-x - специалист
Здравейте предстои ми да правя сам едно скатен покрив на постройка с размери 6,70м на 4,50м.Ще се покрива с битумни керемиди,заради недостатъчния наклон за други керемиди.Решил съм да сложа ребра с размери 12х8см и дъсчена обшивка.По средата напречно на стаята,ще има две колони с бетонна греда на която да легне покрива.Въпроса е според вас на колко места,трябва да сложа поребреници и съответно с какви размери трябва да е биндерната греда ?
MamaMy - майстор
С тия дълги ребра ще си вкараш автогол. Ако имаш вариант, помисли за двускатен!
Чираче - майстор
ср сеп 02, 2020 5:56 pmreingar-x написа:
Здравейте предстои ми да правя сам едно скатен покрив на постройка с размери 6,70м на 4,50м.Ще се покрива с битумни керемиди,заради недостатъчния наклон за други керемиди.Решил съм да сложа ребра с размери 12х8см и дъсчена обшивка.По средата напречно на стаята,ще има две колони с бетонна греда на която да легне покрива.Въпроса е според вас на колко места,трябва да сложа поребреници и съответно с какви размери трябва да е биндерната греда ?
Защо не помислите за термопанели? Наклона при тях започва от 4%.
reingar-x - специалист
За съжаление не мога да направя двускатен покрив,защото моят е продължение от съседна сграда.Новия покрив бъде под този на комшията и ще поставя улук на неговия за да отведа неговата вода у тях.Какъв е проблема в дължината на ребрата?Нали ще има поребреник който ще дели ширината на две,тоест ширината отвътре е 4м.Разделено по средата ще виси близо по два метра .
BLUEPUPIL - майстор
Нали смятахме нещо подобно:


Прикачен файл:
RANGER-X PROJECT.jpg
янко - специалист
Твоя покрив така или иначе ще е под този на комшията,направи го двускатен със било по дължината
reingar-x - специалист
Колега няма как да стане с два ската,
Прикачен файл:
viber_изображение_2020-09-04_14-08-15.jpg
reingar-x - специалист
Снимката е стара ,ще направя по-нови,но вече е с голяма дупка по средата.преди три години исках първо него да почна ,за това е и чертежа по-горе който го е правил колегата.Но родителите ми ,искаха първо вътре в къщата ремонти и сега е време на външните постройки!За броя на колоните и пояса е ясно вече колко ще са.Но остава въпроса за тези,греди които минават надлъжно по-средата една или две да бъдат?Реално разстоянието между стените е 4м,ако се подпре по средата,при матраци 12х8см,няма ли да е здраво?Защото има разлика в цената дали гредите са една или две.
BLUEPUPIL - майстор
Какво точно се е променило спрямо моята схема?
Направи чертежче!
bigdragon - майстор
Така може и да е по-ясно

Прикачен файл:
tempsnip.png
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за едноскатен покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: