• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Бойлера е в коридора на стената с банята. Под бойлера има изведена тръба Ф50 към канала.
Бях замислил тава под бойлера и сифон с клапа против миризми, но още не съм измислил монтажа, поради туй, че не открих подходящ сифон според моите представи.
За сега чучура на предпазния клапан съм свързал с маркуч в гумена тапа за Ф50.
Купил съм неръждаема тава за под бойлера и търся подходящ за монтаж рогов сифон с клапа против миризми, без воден затвор и с по-компактни размери и да може да се закрепи с шпилки към тавата. Решетка няма да ползвам.
Та моля предложете нещо таквоз.
За момента открих нещо близко до моите представи в Хоум Макс, но закрепването с шпилки липсва и требе да го сътворявам.
lyubohar - майстор
Моят бойлер е в банята.По едно време почна да капе от възвратния клапан(нещо свързано с промяна на налягането ми казаха)и цялата баня се мокреше от капките.
Нахлузих една силиконова тръбичка около 8мм.диаметър и я пуснах зад отходната вертикална тръба
да си тече на пода.Ама скоро не съм забелязал теч.
Спомням си че бойлера на родителите ми беше извън банята в един гардероб в коридора.
Никога не е имало какъвто и да е теч от него-това поне 40г.Имаше възвратен клапан вътре в банята.
Бойлера на дъщеря ми в Испания също е затворен в шкаф и той не тече.
Това под бойлера сифон,тави ми се струва доста излишно занимание.
Сложи една силиконова тръбичка на възвратния клапан,сложи гумена тапа на тръбата Ф50.
С една замба пробий тапата и заври тръбичката в нея.Няма да има миризми.
MamaMy - майстор
Не слушай хора които не мислят. Бойлер който не прокапва от възвратния клапан при нагряване е повече от опасен, а на всеки бойлер рано или късно се случва авария при която първо прокапва и той от някъде и е добре да има къде за да го забележиш преди да те наводни.
Ползвай сифон за мивка, а тръбичката от предпазния клапан я пусни да пълни сифона за да не остава на сухо и да не мирише. Не забравяй поне един път на месец да прещракаш палеца на вентила за да изчистиш варовика! Така ще може да си прокапва и да ти показва, че е редовен и работи правилно.
nikolson - майстор
Ако говориш за капките от възвратния клапан, мисля че един силиконов шлаух е напълно достатъчен и лесен за отвеждане. Без сифони, миризми и т.н.
https://bazar.bg/obiava-23404395/shlauh ... 8h10-10h12
brum - майстор
Шлауха на клапана е ОК, ама решава само проблемите при нормална работа на бойлера. Ако протече и тава под него трудно ще спаси положението...
MamaMy - майстор
Не съм виждал бойлер да шурне изведнъж, без преди това да е прокапвал доста дълго време. :?
brum - майстор
3 шурнаха точно така. И трите издържаха по 3 години. После протичаше водосъдържателят като средно пусната чешма. Сутрин няма драма, след работа шурти.

После минах на неръждаем. За него не знам как протича.
kozl - майстор
Hoвoceлckи написа:
Изображение
Тоя некъв друг клапан, моя с чучур :roll:
ср сеп 09, 2020 7:58 amkozl написа:
За сега чучура на предпазния клапан съм свързал с маркуч в гумена тапа за Ф50.
Тва съм направил и капането на клапана е заустено в канала. Другата идея е да спасявам шкафа ако прокапе от балона покрай изолацията м-у ламаринената обшивка, щото ако избие да фърга струя и тавата нема смогне да помогне за раздувката на гардеробо.
А за бойлеро и аз
brum написа:
минах на неръждаем. За него не знам как протича
lyubohar - майстор
Това "устройство" става за някоя селска къща.
Ако това "нещо"го направя у нас жена ми няма да ме търпи и ден!
  • 1
  • 2

Тема "Бойлер в гардероб, а дренажа как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: