Ел. инструментите. Консумативи.
Зздравейте майстори и майсторКи, имам нужда от помощ при избора на контурен трион. Необходим ми е в работата, аз съм сценограф за куклен театър и много често ми се налага да изработвам кукли за театър, това налага рязането на гума/най-често/ - от която правя глави, крака, ръце /на кукленца/ и заготовките на ръка са много тудоемки. Рязане на диблички, точилки, някоя по яка тел , фазерчета и шперплатчета в разни форми. Работила съм преди години с контурен трион и е много удачен за спецификата на моята работа. Сумата с която разполагам е 200лв....до 230 лв. най-много. Спряла съм се на ето този https://www.onlinemashini.bg/konturen-t ... 120w-/5015 и се надявам, че някой от вас ще сподели мнение или ще предложи по добър,
Благодаря предварително на всички :-D :-D :-D
Илчо Илиев - майстор
Здрасти и добре дошла сред нас..
Добре би било да кажеш от къде си, може да има някой от нас в близост и в случая ако има такава машинка, да видиш на място за какво става дума,но....
Ся, аз имам два, като единия е като този от линка, машинката не е лоша и върши добра работа, проблема са ножчетата...
За сега само в Практикер намирам ножчета, по 5 в опаковка са , като са с различна едрина на зъбите, което за теб не е проблем, понеже ще си режеш различни материали..
За машинката, ако не държиш да е нова с фактура и гаранция, има понякога из продавалниците добри попадения на по-добра цена...100-120 лв..
Аз режа предимно дърво, чам, липа и по-твърдо, до 2 см дебелина се справя супер,е нагоре и по-твърдо малко се мъчи,но по-бавно става..
Пробвах да режа 2мм ламарина, машинката се справя,но ножчето не успя.. :lol:
Питай каквото не ти е ясно, все някой ще ти отговори....

:drinkers: :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
пон сеп 14, 2020 5:59 amИлчо Илиев написа:
Здрасти и добре дошла сред нас..
Добре би било да кажеш от къде си,
Даже е добре нещо снимчица, телефон - по-добре на лични :wink: . Извинявам се за спама, дойде ми отвътре :-D
Илчо Илиев - майстор
пон сеп 14, 2020 6:45 amLazarGanev написа:

Даже е добре нещо снимчица, телефон - по-добре на лични :wink: . Извинявам се за спама, дойде ми отвътре :-D
Лазаре, Лазаре. уплашИхме булката..... :roll: влазя у форумя и ни смей да мъцне...
:drinkers: :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Мома ши да е, не булка, ма много срамежлива. Ма то ко да пиши - засега повече задявки :wink:
Илчо Илиев - майстор
вт сеп 15, 2020 6:51 amLazarGanev написа:
Мома ши да е, не булка, ма много срамежлива. Ма то ко да пиши - засега повече задявки :wink:
Бе и на мен на мома ми мяза,ма не посмях да го река....
Е, кат са престраши може да сподели и други мъки,че тъй как да и помогне чиляк...
То ся уж нямало вече свенливи моми, особено софиенки,ма знайш ли......

:drinkers: :partyman:

Тема "Избор на контурен трион" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: