Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
Има ли някой такава, доволен ли е,колко ВРЕМЕ коси без да спира и при каква околна температура.Лесно ли се стартира/пали на студено и топла.Всяка информация ще ми е полезна. :partyman:
пон сеп 07, 2020 3:12 pmvlax написа:
Има ли някой такава, доволен ли е,колко ВРЕМЕ коси без да спира и при каква околна температура.Лесно ли се стартира/пали на студено и топла.Всяка информация ще ми е полезна. :partyman:
Влакси, тези въпроси ме учудват, честно. Подхождат на саксийно поникнало (расъл в саксия).
Нямам такова нещо, но съм сигурен, че е подходящо за теб и ти го препоръчвам.
Soviet_Soldier - специалист
Околната температура през сезоните, в които се коси е висока. Така де, никой не коси зимата трева. Обичайно всяка изправна мотокоса е проектирана работи, докато има гориво. Не би трябвало да прегрява, все пак България не е с чак толкова горещ климат, в сравнение със страни, като Италия и Испания.

Относно стартирането, за тоя малък 25 кубиков двигател е лесно и без допълнителна пружина в стартера, която пък е слабо звено и по-добре без нея. Обичайно пружина за лесен старт и декомпресор слагат на резачки и коси с значително по-голям работен обем на двигателя. Когато косата е изправна, добре поддържана и се работи с читава горивна смес проблеми с паленето не би трябвало да има.

Имайте предвид, че това не е италиански продукт, а е ребрандирано китайче. Ако искате истински Oleo-Mac по-добре вземете SPARTA 250T, пак е 25 кубиков, но цената му е с около 150лв отгоре.
vlax - майстор
нед сеп 13, 2020 11:13 amSoviet_Soldier написа:
Околната температура през сезоните, в които се коси е висока. Така де, никой не коси зимата трева. Обичайно всяка изправна мотокоса е проектирана работи, докато има гориво. Не би трябвало да прегрява, все пак България не е с чак толкова горещ климат, в сравнение със страни, като Италия и Испания.

Относно стартирането, за тоя малък 25 кубиков двигател е лесно и без допълнителна пружина в стартера, която пък е слабо звено и по-добре без нея. Обичайно пружина за лесен старт и декомпресор слагат на резачки и коси с значително по-голям работен обем на двигателя. Когато косата е изправна, добре поддържана и се работи с читава горивна смес проблеми с паленето не би трябвало да има.

Имайте предвид, че това не е италиански продукт, а е ребрандирано китайче. Ако искате истински Oleo-Mac по-добре вземете SPARTA 250T, пак е 25 кубиков, но цената му е с около 150лв отгоре.
Тези работи ги обясни на Трифун,че той няма моторна коса. :wink: Може и на ЛС да му пишеш,да не го засрамваш.
Аз ползвам евтина китайска и знам какво питам.Все пак чакам мнението на някой,който има точно такава.Тази година приключих с косенето.
:partyman:
Soviet_Soldier - специалист
нед сеп 13, 2020 11:44 amvlax написа:

Тези работи ги обясни на Трифун,че той няма моторна коса. :wink: Може и на ЛС да му пишеш,да не го засрамваш.
Аз ползвам евтина китайска и знам какво питам.Все пак чакам мнението на някой,който има точно такава.Тази година приключих с косенето.
:partyman:
Трифон не го мисли, той има 55-ти Щил.

Иначе успех, дано се намери човек, който да има точно този модел, но едва ли. Ребрандираните китайчета от скоро ги предлагат, пък и марката като цяло не е най-разпространената в България.
Влакси, не знаех, че косиш няколко десетки декара. Извинявай!
Много ма е срам.
На дърти години що не си угодиш на душичката с истинска машинка?
Не мога да я разбера тая нагласа- що да давам една шапка пари да им плащам за именцето, не може ли с ей тая, се е коса.
Не те смятам за толкос бос, та затуй писах, че е подходяща. Откровен съм.
Отпусни я вече тая душичка бе!

Бойче, нямам моторна коса. Децата си купиха 55ца, нея съм показвал, но заради Влаксолин, ще си купя най малката профи. Гледам общинските косящи служби се с едни щилки, дето вече не се произвеждат. Нещо не ги карат Хуск и олеомак по общините. Такива са ми наблюденията на 100%. Имам снимки и видео, които съм правил за този форум, в помощ да са.
vlax - майстор
вт сеп 15, 2020 7:28 amТрифон П.Трифонов написа:
Влакси, не знаех, че косиш няколко десетки декара. Извинявай!
Много ма е срам.
На дърти години що не си угодиш на душичката с истинска машинка?
Не мога да я разбера тая нагласа- що да давам една шапка пари да им плащам за именцето, не може ли с ей тая, се е коса.
Не те смятам за толкос бос, та затуй писах, че е подходяща. Откровен съм.
Отпусни я вече тая душичка бе!
Трифуне,голям си шегаджия,чак ме разсмиваш. :lol:

Добре,че ви оборудваха Пожарните с хубава техника/с наши пари/,че ти отвориха очите да видиш с какво работят белите хора.Същото се отнася и за общинските косящи служби/пак с нашите пари/.
:partyman:
вт сеп 15, 2020 9:00 amvlax написа:

Трифуне,голям си шегаджия,чак ме разсмиваш. :lol:

Добре,че ви оборудваха Пожарните с хубава техника/с наши пари/,че ти отвориха очите да видиш с какво работят белите хора.Същото се отнася и за общинските косящи служби/пак с нашите пари/.
:partyman:
Да се посмеем, но профилът ти не сочи да имаш голям дял, в тая работа.
Не знам държава, която да не отделя от данъците за бюджет на армия, полиция, пожарна, образование...
Ако мислиш, че си прецакан, то имаш голям проблем, а аз мерак за хубава моторна коса. Ако не е минал (на тема кухненски пособия съм и харча като обезумял) и съм убеден, че ми трябва, на пролет ще ти я покажа.
Ти да споделяш как е рембранда!

Прочетох "книжката" на новата ти изгора.
Заставам зад думите си във всеки един пост, в тази тема, като отново ти я препоръчвам. Предубеден си Влакси, затуй гледаш с недоверие към мене.
Доста народ не ма аресва, тука и наоколо, що ли? Щи кажа на лично, че...
vlax - майстор
Брей,ти си можел да се изразяваш грамотно :-D ,само граматически,чак ме изненада.
:partyman:
вт сеп 15, 2020 1:25 pmvlax написа:
Брей,ти си можел да се изразяваш грамотно :-D ,само граматически,чак ме изненада.
:partyman:
Ами! Преструвам са, ма да та остаям на мира, че неска много ти дойде- то смях, то изненади...!!! Да не превъртиш ремък, зъб да не прескочи, че...
Успешен избор и късмет!

Тема "Моторна коса BCH 250T Oleo-Mac" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: