Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
За отопление LPG е безакцизно. Имаме много такива клиенти и зареждат на цена 0,60-0,70лв/л в зависимост от доставчика. Изобщо не излиза толкова скъпо, колкото го смятате. Даже сега с повишаването на метана има вероятност дори да излезе ако не по-евтино, то почти същото като цена.
Antonii - майстор
LPG да излезе равно или по-ниско от метана, просто няма как да стане, дори да ви го докарат по тръби до вас.
syncho - майстор
вт сеп 15, 2020 5:18 pmAntonii написа:
LPG да излезе равно или по-ниско от метана, просто няма как да стане, дори да ви го докарат по тръби до вас.
Казваш го това, защото си го правил или защото го ползваш или има някаква друга причина, която от първа ръка го знаеш?
Димитър Димов - специалист
ср сеп 16, 2020 10:11 amsyncho написа:
вт сеп 15, 2020 5:18 pmAntonii написа:
LPG да излезе равно или по-ниско от метана, просто няма как да стане, дори да ви го докарат по тръби до вас.
Казваш го това, защото си го правил или защото го ползваш или има някаква друга причина, която от първа ръка го знаеш?
На първа страница има мнение публикувано от ves-ko.Би ли го коментирал.
syncho - майстор
ср сеп 16, 2020 10:43 amДимитър Димов написа:
ср сеп 16, 2020 10:11 amsyncho написа:
вт сеп 15, 2020 5:18 pmAntonii написа:
LPG да излезе равно или по-ниско от метана, просто няма как да стане, дори да ви го докарат по тръби до вас.
Казваш го това, защото си го правил или защото го ползваш или има някаква друга причина, която от първа ръка го знаеш?
На първа страница има мнение публикувано от ves-ko.Би ли го коментирал.
Коментирам го - грешни сметки! Той е смятал с бутилки по 10кг. Те НЕ СА безакцизни и цените са коренно различни там. Цистерните СА безакцизни и там цената на газта е в литри и се доставя на място с камион, който ги пълни. Както казах - грешни и непроверени сметки.

Както вече писах, имаме клиенти, които това лято са зареждали на 0.6-0.7лв/литър цистерните. Това да ти изглежда скъпо? Смятай с подобна цена да видим как ще излезе. Можете да питате в която искате компания, която доставя пропан за отопление колко би ви струвало на вас. Не се залъгвайте с цените на бутилковата битова газ - тя няма нищо общо!
Веско е промилчето потребители, който влиза подготвен тук, достойно за уважение.
Единствено дървата малко ме съмняват да са вече на 1вото място. В Бургас, тон нарязани и нацепени, идват на 140 лв. до портата. Гражданчетата не могат да се уреждат с метровици на 40лв кубика, не могат да си ги стоварят пред блока, да режат, да цепят....
Последно, като питах 2019та, около Аксаково се намираха на 100лв кубик метровици. Горните 40 са само за определени селяни.
Така с дръвцата, инак сметката е нещо такова.

Коментарът на syncho е интересен. Не съм се интересувал в тази насока. Заинтригуван съм.
А колко ида с доставката, договори и др.?
nikolson - майстор
На предната страница съм дал линк.
syncho - майстор
ср сеп 16, 2020 11:32 amТрифон П.Трифонов написа:
Веско е промилчето потребители, който влиза подготвен тук, достойно за уважение.
Единствено дървата малко ме съмняват да са вече на 1вото място. В Бургас, тон нарязани и нацепени, идват на 140 лв. до портата. Гражданчетата не могат да се уреждат с метровици на 40лв кубика, не могат да си ги стоварят пред блока, да режат, да цепят....
Последно, като питах 2019та, около Аксаково се намираха на 100лв кубик метровици. Горните 40 са само за определени селяни.
Така с дръвцата, инак сметката е нещо такова.

Коментарът на syncho е интересен. Не съм се интересувал в тази насока. Заинтригуван съм.
А колко ида с доставката, договори и др.?
Това е цената на място, където ти е цистерната. Ти друга цена няма как да получиш, защото няма как да си пренесеш газта. А и те зареждат само след като ти е узаконена газовата инсталация. Просто информативно можеш да звъннеш в някои доставчик и да го питаш до определеното населено място каква би била цената за пропан за отопление.
Antonii - майстор
ср сеп 16, 2020 10:11 amsyncho написа:
вт сеп 15, 2020 5:18 pmAntonii написа:
LPG да излезе равно или по-ниско от метана, просто няма как да стане, дори да ви го докарат по тръби до вас.
Казваш го това, защото си го правил или защото го ползваш или има някаква друга причина, която от първа ръка го знаеш?
Природния го ползвам, а формулата по която се определя цената му недопуска да стане това.
И това няма нищо общо с акциза.
brassSob - специалист
Цената на която зареждат хората със цистерни е около 60 стотинки в момента. Са който се е набил с люспи, костилки и т.н. да си говори каквото иска. Преди 10 години така беше с пелетите, а сега почти всички са с пелети.

Тема "Отопление с пропан бутан на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: