• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bat_zdravko - специалист
Браво! Направо ме вдъхновявате да продължавам и аз с моя ремонт :)
Sandman - специалист
чет сеп 24, 2020 2:01 pmbat_zdravko написа:
Браво! Направо ме вдъхновявате да продължавам и аз с моя ремонт :)
Благодаря, и се радвам, че е така!

Старая се да описвам детайлно, може да е полезно на някой ако му предстоят такива заигравки.
И ти си "в дълбокото" с твоя ремонт, но добре ти се получава!

Ще копая и аз в пода канали за да пусна тръбите за парното. Решихме да сложим плочки в стаите вместо дюшеме. И двете си имат плюсове и минуси, но ще видим :)
Копач нямам, мисля да напъна флексчето :-D Имам едни лидълски дискове, няправих няколко среза и май ще се справя. Само ще трябва да залепя прахосмукачката за него да дърпа, че прахоляка е невъобразим...
bat_zdravko - специалист
И с флекса трябва да стане. Фрезата за канали добра работа върши, но без маска направо си е невъзможно да се работи заради прахоляка, който се вдига. Аз прахосмукачка засега не съм връзвал, но при мен за момента всичко е отворено - няма врати и прозорци, и въпреки това след около метър прорязан трябваше да спирам, за да се разсее пушилката.
Хубавото на тръбите в пода е, че ще затоплят около тях, така че не е напразно къртенето.
Индианец - специалист
И на двамата ви следя темите с интерес
Това ми е мечта и на мен да взема стара къща и да я оправя.
Дано след време се случи...
Sandman - специалист
чет сеп 24, 2020 6:58 pmbat_zdravko написа:
И с флекса трябва да стане...
Стана, стана, ама пушилката е направо невъобразима :-D
Керхер вд3 имаме, хванах я с тиксо за флекса и въпреки това направо е мазало....
И с маска, и без...файда .|. :-D
Ама ги изрязах де, остана в коридора да режа. Предстои къртене утре...
Лидълския диск обаче се държа геройски, доволен съм.
Индианец написа:
Дано след време се случи...
Пожелавам ти да е скоро!
Кефа е много голям, за нас поне, като се изгърбим и видим резултатите :)
Sandman - специалист
Привет! :partyman:

С цената на много издишан прахоляк и чопкане с перфоратора, тръбите за парното са си по местата.
За това упражнение дойде едно приятелче дет с се занимава с ВиК и нещата се получиха повече от чудесно :)
Тръбата е на ХЕРЦ 16ка. Наковах пластмасови скоби по трасетата. За замазването на тръбите ползвах Баумит Солидо Е160, разбъркано като доста редичък разтвор много добре се налива около гофретата и пълни канала. Скобите трябваше да ги сложа по на гъсто, обаче го разбрах късно, след като залях първите тръби. Течността ги надигна на едно място, направо изплуваха малко и нямаше как да ги набутам обратно, понеже фракцията се стече под тях... На следващите сложих по още няколко скоби и нямаше проблем.
До колекторите отива ППР 32, пак с базалтова вложка. Налепихме ги до мазето, като вземем живот и здраве камината ще довършваме. Кутията ми дойде малко високо, но ще и направя куфар отдолу и ще се реши проблема :)

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-39.jpg

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-37.jpg

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-35.jpg
Sandman - специалист
Водопровода също е готов. Претърпя малко преработка, по съвет на приятелчето. Надух го с помпата от сондажа до към 5 бара (толкова и стигнаха силиците) и никъде не протече по спойките.
Наслагах изолация и замазах с вароциомент.
Тръбата за вентилацията уплътних с фибран колкото можах, за да мажа по-малко. Тръбата е обща с абсорбатора, но си имат клапи и съм ги разминал по вертикала да не блъска едното в другото. Горе сложих въртяща шапка от тея неръждавейките.
Предстои грунд и шпакловка с мрежа, след това подовата замазка. Замазката на пода ще я правя на два тура, първо до сифона и след това по-тънко за да направя наклоните. Взел съм Солидо Е160 за нея.
Затворих и капандурата към пространството под коридора, сега влизам през едно тясно прозорче....което ще трябва да разширя че е много несгодно :-D

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-46.jpg

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-43.jpg

Прикачен файл

photo_2020-10-14_08-38-48.jpg
Индианец - специалист
Аз се чудех къде се изгуби в последно време...
Браво, напредвате и му се вижда края.
Sandman - специалист
ср окт 14, 2020 2:47 pmИндианец написа:
Аз се чудех къде се изгуби в последно време...
Браво, напредвате и му се вижда края.
Благодаря! :partyman:

За съжаление края е доста далеч, но да, стараем се да напредваме и гледаме да е както трябва всичко.
Sandman - специалист
Още малко работа отметнахме :)

Метнахме първа ръка с мрежа на стените в банята. Първо прахосмукачка и грунд разбира се, че иначе връз тая боя и плюнка не хваща :-D
Комина беше малко на дъга, добре че ми беше останал един ъгъл с мрежа от изолацията, та точно на място си дойде. Още не съм обърнал шиб@ния прозорец, ама ше му дойде ред и на него. Не съм сигурен как да го направя.

Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-28.jpg
photo_2020-10-19_08-40-28.jpg (108.11 KиБ) Видяна 1507 пъти
Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-35.jpg

После дойде ред и на замазката. Правих я на 2 тура, първо до ниво сифон, след това направих наклоните. Ползвах баумит солидо е160, за банята реших за по-сигурно да заложа на купешко. 20тина торби отидоха. Не ми се смейте на хиксовете :-D ама при тоя "насечен" терен реших, че ще ми е по-лесно. Пък и ползвах един нивелир за мастар, че мастара ми е 2 метра и не ставаше.
Не съм чакал да стягат много, пълнех пространствата преди да стегнат съвсем и почнат да съхнат.
На другия ден сутринта докато обмислях замазката в коридора се сетих, че съм забравил да сложа мрежа... ама късно.
Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-47.jpg
Прикачен файл:
photo_2020-10-19_08-40-41.jpg
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: