Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
накратко за мен и моите дейности - имам сервиз от вече немалко години, но с баш hardware-ните ремонти нямам голям опит. Занимавам се много много и с телефони, а в компютърния сегмент - профилактики инсталации установяване на дефектен компонент и т.н и т.н. Ремонтирал съм успешно някои PC захранвания и LCD монитори/не говорим за смяна на електролити/

Купих от OLX едно захранване и съм наснимал отгоре и отдолу.

Това, което вероятно трудно ще видите на снимките е :
отгоре видимо няма проблем никакъв нито нещо изгоряло нито подути кондензатори
отдолу - прекъсната пътечка между - на входния кондензатор и един диод. другия извод на диода отива на вход на големия трансформатор.
захранването е 'пипано' и преди - r87 и r81 са вързани към двата извода на c84 сменян е един електролит c45

при ваше желание - ще зачерпя кафе/бира и ще ви черпя някой елемент ако съм си внесъл и имам и ви затрябва.

благодаря !

HP700s

имам : осцилоскоп уред за мерене на кондензатори esr meter-че тестер за оптоизолатори и други други

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
MamaMy - майстор
Защо не си работиш това което знаеш и можеш, а останалото го дай на някой който го може! То ако можеше да се направи диагностика по снимка, жените щяха да забременяват по телефона. Това със снимките върви при разни врачки и знахари. Аз мога да ти гледам на захранване, но проглеждам само след плащане в брой. Почерпките в брой, кеш и на ръка.
С 2 леви - специалист
Това "захранване" не струва и 30 лева, не си струва времето за диагностика, камо ли за ремонт! Това е мое мнение, на любознателен неспециалист. Инак - виж с какви "чипове" е, виж им типовите схеми на свързване, малко мислене и може да си го ремонтираш за спорта, за едната краста. :) Може и за някой хилав винтоверт да го ползваш, ако ми се е скапала батерията. :)
Успех!
hidrazin - майстор
ср сеп 30, 2020 6:23 pmdisturbed123 написа:
...имам : осцилоскоп уред за мерене на кондензатори esr meter-че тестер за оптоизолатори и други други...
Амиии..... използвай ги. Или го занеси в сервиз (истински).
Лично мнение - не си заслужава. Fortron отдавна не са това което бяха.
Личи си и от снимките на катантията - пълен таш@к като за 700W читаво захранване.
:partyman:
P.S. И какво очакваш, някой да ти помогне с тези скапани снимки направени с умрял телефон Sony???
Такива снимки се правят с ФОТОАПАРАТ !!! На макро...
DMN - майстор
hidrazin написа:
И какво очакваш, някой да ти помогне с тези скапани снимки направени с умрял телефон Sony???
Ама и интересното е, че са правени снимките преди 3 години . По-пресни нямаше ли :-D ?
Баси кви сме конспиратори тука :weedman: .
:partyman:
hidrazin - майстор
ср сеп 30, 2020 10:55 pmDMN написа:
...снимките преди 3 години ...
Е, видях го и си замълчах.
То може и датата на умрелия тАлафон да не е истинска.
Но ... почти невероятно.
А захранването си е пълен т...к. Едва ли има и 500 вата.
:partyman:
krasi92 - майстор
А така. Кои нв ти ходи по акъла е цензура.

Тема "Дайте идеи за ремонт на комп. ATX захранване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: