• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Здравейте, моля за съвет и решение на следния казус. Харесахме апартамент, всичко прекрасно, нооо е само на бетон, замазка няма. Не знам още колко е крив, но задължително трябва да се положи такава. Квадратурата е 130м2. Инвеститора не позволява да се използва асансьора, а апартамента е на третия етаж. Дайте акъл как може да се положи тази замазка... и как ще се вдигнат тоновете материал за нея?!? Дори няма къде да се положи автокран/вишка.... защото е затворен комплекс и апартамента гледа към вътрешността?!? Или да се отказваме от покупката.... ? Прикачам снимки на пода. :?
brum - майстор
Договори се с инвеститора да свърши тази работа и му я плати като част от цената. Инвестирал е в строителство, целта му е да продава. Вярвам, че ще намери начин.

А иначе - ако няма писани глоби за ползване на асансьора за строителни материали - со кротко, со благо си ги качваш като пазиш техниката. Щото забрана без мерки към нея и без механизъм за налагането им е фира като нареждането за носене на маски заради COVID 19.
шоп - майстор
Погледнете си договора на какъв етап ще Ви предадат имота.
Ако пише на шпакловка замазка и тапа си търсете правата.
А сигурни ли сте че е бетон а не замазка?
Помислете и за вариант сух под.
storming - специалист
Горна баня, а :wink:

Години минаха, а не си измазаха обекта, чудя се какви обяснения дават.
Димитър Димов - специалист
С такова нещо става https://www.gidropress.com/2224.html .Качвате материалите и се бърка на място.Вие сте хората с парите,така че решавайте дали да се вкарвате в приключение с носене до третият етаж или да си намерите друго жилище.
Ми то проблема е че строителя е фалирал и просто се е явил човек с пари, купил е целия обект от банката и е започнал да продава, не занм колко е довършвал. Според мен е щяло да си има и шпакловка и замазка, но сега има само шпакловка, която е много зле.... Асансьора е с чип и ни каза, че няма да ни дадат чип докато не го обзаведем... :? В комплекса се живее, има останали само няколко апартамента необитаеми.... Освен да разпитам съседите какво са правили те....
Strongmig - там, там.. обяснения не дават.... Само изисквания...
Димитър Димов - специалист
пет окт 02, 2020 5:30 pmAlstromeria написа:
Ми то проблема е че строителя е фалирал и просто се е явил човек с пари, купил е целия обект от банката и е започнал да продава. Според мен е щяло да си има и шпакловка и замазка, но сега има само шпакловка, която е много зле.... Асансьора е с чип и ни каза, че няма да ни дадат чип докато не го обзаведем... :? В комплекса се живее, има останали само няколко апартамента необитаеми.... Освен да разпитам съседите какво са правили те....
Strongmig - там, там.. обяснения не дават.... Само изисквания...
Потърси си друго жилище.
storming - специалист
С едрия чичо ли правихте огледа :)
И аз бях там на оглед, но когато аз заговорих сериозно, а отсреща тръгнаха да ме увещават как трябва да си регистрирам фирма и да минем сделката през юридически лица, за да дърпаме ДДСта и т.н. ми се изпари желанието да правя бизнес с тези хора.
Отделно тогава продава скъпо с оглед степентта на завършеност. Съмнителни ми бяха хората, с които се виждах, а гледайки снимките не е мръднало и грам за период от над 1 година.
Басейна басейн ли е вече или още е хамбар :) Домоуправителя (началника на довършителната строителна бригада) вкара ли ви в неговия апартамент, да ви зарибяват колко добре можело да се направи?
Сорри че отклонявам темата, но ми е интересно.
Ако сте го усетили ваше, скачайте, замаската да ви е най-малкия проблем. С малко помощници за 4 уикенда сте го пренесли, а като ви видят как ръсите цимент по стълбите, набързо ще опаковат асансьора и ще ви дадът достъп :)
шоп - майстор
пет окт 02, 2020 5:30 pmAlstromeria написа:
Ми то проблема е че строителя е фалирал и просто се е явил човек с пари, купил е целия обект от банката и е започнал да продава, не занм колко е довършвал. Според мен е щяло да си има и шпакловка и замазка, но сега има само шпакловка, която е много зле.... Асансьора е с чип и ни каза, че няма да ни дадат чип докато не го обзаведем... :? В комплекса се живее, има останали само няколко апартамента необитаеми.... Освен да разпитам съседите какво са правили те....
Strongmig - там, там.. обяснения не дават.... Само изисквания...
Този човек с пари според мен вече не играе никаква роля и не определя правилата.
Той има останали само няколко апартамента, които продава.
Има закон за етажната собственост и ако там не е гласувано на общо събрание и оформено с протокол, че докато даден собственик се нанася не може да ползва асансьора то чиповете може да си ги завре...
Но вземайки впредвид последното болдвано в черено ги отсвири и си търси друг имот.
Логично е и за в бъдеще да има много подводни камъни.
пет окт 02, 2020 6:07 pmstorming написа:
С едрия чичо ли правихте огледа :)
И аз бях там на оглед, но когато аз заговорих сериозно, а отсреща тръгнаха да ме увещават как трябва да си регистрирам фирма и да минем сделката през юридически лица, за да дърпаме ДДСта и т.н. ми се изпари желанието да правя бизнес с тези хора.
Отделно тогава продава скъпо с оглед степентта на завършеност. Съмнителни ми бяха хората, с които се виждах, а гледайки снимките не е мръднало и грам за период от над 1 година.
Басейна басейн ли е вече или още е хамбар :) Домоуправителя (началника на довършителната строителна бригада) вкара ли ви в неговия апартамент, да ви зарибяват колко добре можело да се направи?
Сорри че отклонявам темата, но ми е интересно.
Ако сте го усетили ваше, скачайте, замаската да ви е най-малкия проблем. С малко помощници за 4 уикенда сте го пренесли, а като ви видят как ръсите цимент по стълбите, набързо ще опаковат асансьора и ще ви дадът достъп :)
Репертоара е същия :) Басейн мисля, че няма, не съм и питала... но предвид цената за подръжка ме навежда на мисълта, че басейн не се поддържа :D
  • 1
  • 2

Тема "Замазка върху бетон - 130м2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: