Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Скоро ще приключи ремонта на банята и ще трябва да монтирам статичен параван, който ще трябва да е над пода.
Единствения сифона в банята е този под душа.

Спрял съм се на този параван
https://www.interceramicbg.com/index.ph ... ct_id=1300

Вече говорих с интеркерамик и техен специалист- не ми препоръча такъв монтаж.
Говорих с няколко фирми - те не предлагат въпросните дистанционери да се продават отделно (трябва да си купиш паравана от тях цена над 500 лв).
Говорих с някакъв монтажист на параван и. ..Той ми поиска 140 лв за монтаж и ми препоръча да монтирам паравана с вертикалната о хоризонталната лайсни, като има идея да повдигнем хоризонталната лайсни с някакви дистанционери.
Така щяло да стане по здраво (и може би по-грозно).
Молбата ми към вас е да ме посъветвате

1. Как точно да вдигна паравана със 1 - 2 см (със или без хоризонталната лайсна)?
2. Къде продават въпросните дистанционери (София)?
3. При монтажа на тези дистанционери за пода...Това предполагам става с дупчене на пода и дюбели. ..Ако го правя сам - как точно да го направя, за да се предпазя от теч на вода в отвора на дюбела. ..ползва се силикон или нещо друго?
Благодаря ви.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 03, 2020 1:24 pmStern99 написа:
... трябва да монтирам статичен параван, който ще трябва да е над пода.
...
Всичко сте обмислили, но да попитам... Съвсем, съвсем ли е сигурно, че има нужда и съвсем, съвсем ли няма друго решение?
Stern99 - специалист
Предполагам имаш идея, която искаш да споделиш?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Голямото мокрене си е под душа. Има си сифон. Другата част от помещението се мокри рядко и по малк. Да си се оттича от другата страна. Подът направен ли е? Ако не, съобразете наклона и си направете Паравана до долу
stoy@n - специалист
И на мен ми предстои ремонт на банята и искам да повдигна паравана да не стои на пода. До тук от родните сайтове съм намерил само ТОВА... Разглеждал съм и сайтове предлагащи обков за стъкло, но нищо подходящо не ми "хвана" окото.Най-добре е око да види ръка да пипне ама.... Почти съм се отказал от този вариант, но ако някой от форума сподели линк или информация ще е супер. Идеята (моята) стъклото да не опира в пода е, че долу се събира с времето мизерия и където има лайсни се почиства трудно. Като е само стъкло става по-лесно..

:partyman:
Stern99 - специалист
нед окт 04, 2020 1:37 amstoy@n написа:
До тук от родните сайтове съм намерил само ТОВА...
Колко струва това? Размери дебелина на стъклото?
Варианта, на който аз съм се спрял е 100х200 см. Стъклото е 8 мм. И е сравнително евтино-около 200 лв
Единствено ме интересува държачите за пода как се монтират, за да не влезе влага под плочката . И откъде да ги купя разбира се?
nelina_london - специалист
Купувах алуминиевите П профили от тук http://finessprofili.com/case_study/дър ... кло-голям/
От същите държачи смятам да купя за единият параван,че на ММ не му се режеха големите плочки,за да вмъкне П профила странично.
Под профилите слагаме полиуретан.От личен опит казвам,че за 10 години не бе мръднал в банята около ваната.Преди него всички супер дупер силикони за баня мухлясваха.
От магазин за стъкла ни изчислиха цена за 8мм закалено стъкло с размер 140×2м -140лв .В двете бани ще сме само с алуминиев П профил отстрани и отдолу ,поставени между плочките ,на цена 15 лв за баня.Имаме така монтирано стъкло от 8 г.,без тези горни лостове държачи,много е здраво и не е мръднало.
Ако целият наклон на банята е съобразен към единствения сифон,който ,доколкото разбирам,е само с параван от едната страна,не виждам защо трябва да има отвор под стъклото.Някакви инциденти от тоалетната ли се очакват?
stoy@n - специалист
нед окт 04, 2020 9:38 amStern99 написа:
Колко струва това? Размери дебелина на стъклото? ...
Нямам информация колко струва и какви размери е....предполагам продавача ще даде подрбности.
:partyman:
jekasus - майстор
Stern99 написа:
не ми препоръча такъв монтаж.
Толкоз и специалист...
Stern99 написа:
Говорих с някакъв монтажист на параван и. ..
Пари за работа не обсъждам, но и той толкоз...
Долен профил се монтира само при праг на душ-кабина или борд на вана.
В варианти двоен под или просто преграда при един наклон - достатъчен един държач за стъкло на пода.
nelina_london написа:
Купувах
След време хрома се лющи и пада от халумина/зависи от качество/и и винтове трудно се отвиват.
По принцип неръждаеми държачи нямат такива проблеми.
nelina_london написа:
Някакви инциденти от тоалетната ли се очакват?
Глупав вопрос от жена...
n_a написа:
.Ако го правя сам - как точно да го направя, за да се предпазя от теч на вода в отвора на дюбела. ..ползва се силикон или нещо друго?
Пробиваш отвор - прахосмучиш - силикон/ПУ с предимство/ - слагаш дюбел/трябва да избие силикона/ - монтираш държача/покрай него също трябва да се покаже силикона/.
Това е .
Първо, което ми излезе за неръждаем държач - https://www.railings.bg/product/darjach ... -prav-4689

Тема "Монтаж на статичен параван 2 см над пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: