Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Няма да реагира на стаен термостат ако режимите са -паралел отопление и бгв , и летен режим ,абе виж тези неща ,ако не стане в Натурела .
kotarankat - специалист
Благодаря за насоката!
Аз за един прЕАтел питам. Още снощи му пратих снимка и клипче, на които се вижда, че трябва да е чекнато само "Отопление". Уж било така...
Успешен петък на всички!
pechkata - специалист
чет окт 08, 2020 8:25 pmdikata1988 написа:
Здравейте колеги днес си монтирам и инсталирах Wi-fi модул на горелка рб 30 стар сравнително лесно стана,до тук всичко добре но след като вляза в приложението на Натурела останах разочарован....мога да промяням само настройките на таймер на помпа градуси включване и изключване..... Та звъннах на Натурела и от там мн любезно ми обясниха че всички други настройки са ограничени от Грейко,а на мен ми се искаше да имам достъп до всички настройки!Някой запознат ли е повече може ли тези ограничения да се премахнат от Грейко?Благодаря
Хайде сега дал си 100 лв. за Wi-fi модул и искаш опции - не може Грейко каза... :?
От Натурела знаят че не прави нищо ама ги пробутват - поне трябва да предупреждават че не стават за Грейко горелки... :prayer:
Не е етично от тяхна страна купуваш Wi-fi модул за 100 лв. и после разбираш че можеш да правиш само Пуск - Стоп... :supz:
stefan33 - специалист
Смени платката на горелката,на феролито турих натурела с wifi и през интернет имам достъп до всички настройки.Като е Грейко да не е кой знае какво чудо невиждано!
pechkata - специалист
пет окт 09, 2020 6:10 pmstefan33 написа:
Смени платката на горелката,на феролито турих натурела с wifi и през интернет имам достъп до всички настройки.Като е Грейко да не е кой знае какво чудо невиждано!
Да ама е Грейко - не е Фероли...
Мислил съм го този номер - ще чакам да мине гаранцията...
Да ти кажа честно може би Грейко имат право да налагат ограничения - с цел по добра работа на котела и горелката...
Ще видим времето ще покаже...
dikata1988 - напреднал
пет окт 09, 2020 5:24 pmpechkata написа:
чет окт 08, 2020 8:25 pmdikata1988 написа:
Здравейте колеги днес си монтирам и инсталирах Wi-fi модул на горелка рб 30 стар сравнително лесно стана,до тук всичко добре но след като вляза в приложението на Натурела останах разочарован....мога да промяням само настройките на таймер на помпа градуси включване и изключване..... Та звъннах на Натурела и от там мн любезно ми обясниха че всички други настройки са ограничени от Грейко,а на мен ми се искаше да имам достъп до всички настройки!Някой запознат ли е повече може ли тези ограничения да се премахнат от Грейко?Благодаря
Хайде сега дал си 100 лв. за Wi-fi модул и искаш опции - не може Грейко каза... :?
От Натурела знаят че не прави нищо ама ги пробутват - поне трябва да предупреждават че не стават за Грейко горелки... :prayer:
Не е етично от тяхна страна купуваш Wi-fi модул за 100 лв. и после разбираш че можеш да правиш само Пуск - Стоп... :supz:
Съгласен съм щом съм решил да си купя модула за 120 съм си направил сметката че искам да си командвам горелката дистанционно....ама да не объркам нещо ала бала аз като ще омажа нещо ще го направя и от самия контролер на горелка.Според мен лично мое мнение не е коректно да се правят тези ограничения след като производителят Натурела ги предлага.Но както и да е примиряваме се !!
Virtex - майстор
Спама от последната страница е преместен...та може да спрете с него :)

И да не обръщате тема на спорове за производство, произход и т.н.
filmatoplo - майстор
:wink: Абе мярнах една кола с надпис Грейко ,Ганя ти ли беше.
morfei1 - специалист
пет окт 09, 2020 10:39 pmdikata1988 написа:
Съгласен съм щом съм решил да си купя модула за 120 съм си направил сметката че искам да си командвам горелката дистанционно....ама да не объркам нещо ала бала аз като ще омажа нещо ще го направя и от самия контролер на горелка.Според мен лично мое мнение не е коректно да се правят тези ограничения след като производителят Натурела ги предлага.Но както и да е примиряваме се !!
Той мача свирен вече, не ти се бъркам в избора ма ако този WiFi модул прави само on/off, примерно с едно shelly1, което струва 22лв. щеше да постигнеш същия ефект за отдалечено управление на горелката on/off. Вече ако решиш да разшириш с temp add-on за още 26лв. можеш да си правиш отдалечен мониторинг на входяща температура, изходяща температура и евентуално стайна и на база на това да управляваш котела дали да пали или гаси. Софтуера и самото устройство ти дава пълна свобода, от към настройки и конфигурация. Можеш да го съчетаеш с друго/и shelly-та, които измерват температурата на 1 етаж, стая или няколко. Можеш да го използваш за каквото си пожелаеш управление на ел. уреди от 12 до 220v, а не само за on/off на горелката.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: