Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
vilpk - напреднал
Здравейте,

Казуса ми е следния. Усвоен балкон, затворен отвсякъде (има врата де :o ), отвън е саниран. Тъй като балкона е на последния етаж, един улук минава в самия ъгъл на покрития таван (гипсокартон/стъклена вата/покривна конструкция). Имах проблеми с улука, който са отстранени (+ е намазан с течна гума и опакован обилно и плътно с PU), но поради тези проблеми част от вътрешната стена - гипсовата шпакловка се беше навлажнила в съответния горен ъгъл на помещението (под улука) и на места удряше леко на кухо. Изкъртих проблемното гипсово парче, отдолу се показа циментова замазка. Така въпроса ми е какво да правя преди боята ... :o

Почвам да се чудя дали да не изкъртя изцяло гипса в цялото помещение и върху циментовата замазката да сложа нещо друго ... Има ли смисъл от някаква вътрешна хидроизолация (въпреки че отвън има изолация, не съм я слагал аз, изглежда ОК, не е супер дебела ми се струва а и нямам достъп близо до нея да я премеря колко е) ? Не съм голям фен на гипса като че ли, а особено за такива места не е много ОК ? Всякакви идеи са добре дошли. Благодаря Ви !!
vilpk - напреднал
Добре,свалих всичката гипсова шпакловка и отдолу съм на вароциментово-пясъчна мазилка. Така че да перефразирам въпроса - има ли течна и готова за ползване шпакловка, която да става за нанасяне със онези специалните валяци (не бояжийските) - нещо да препоръчате ? Просто не съм добър с маламашка - пробвал съм, но определно нямам опит...
chapara - майстор
Мисля че няма, или поне не се сешам, а 40 години блуждая в строителството. :wink: :? :shock:

Тема "Вътрешна изолация на усвоен (саниран отвън) балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: