• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
В общи линии:
- обръща се поляритета на електролитните кондензатори
- Сменя се транзистора ако е бил n-p-n с p-n-p или обратното
- Разменя се поляритета на електретния микрофон.

Да елементарно. Правил съм го няколко пъти поради грешно закупени слушалки от комшии. И не можах разбра защо не се съгласиха аз да им купя слушалките :?
Последна промяна от kozl на чет окт 15, 2020 6:16 am, променено общо 1 път.
solo5 - майстор
Значи това е варианта за мен
Тази AUTA слушалка е с цена от 17,54лв и възможно
най-добре изглеждащата, която съм намерил досега
Единственото разминаване е че е за общ плюс, а на мен ми трябва с общ минус
Щом може да се модифицира толкова лесно, значи може утре да си купя една
kozl - майстор
На първата снимка има слушалки на различни производители, но и платките са с различна технология на монтаж. И понеже съм го правил със слушалките DC и DA (левите от първата снимка), а също и с фарфисата (аз лично съм с преработена Фарфиса). Нo не съм го правил с платки с печатен монтаж на елементите.
Предполагам де, защото гърба не се вижда на AUTA-та и си мисля е с печатен монтаж с SMD елементи. Но има и изпълнения дето всичко е в един залят кристал и прилича на една черна плюнка в-у платката и тогава нема да стане промяна на поляритета.
Та пробвай прежали парите и късмет [-o<

Тука един комшия дет рабира от електричество си бе купил Фарфиса с въгленов микрофон. А тоя микрофон саботира електретните, обаче он вика "не ме интересува на мен си ми работи". А на мен ми писна да обяснявам какви убави намерения имам, щот бех разделил системата да работи на два канала по микрофон (един канал за електретни и един за въгленени микрофони и през смесител към домофонното табло), а он остана последен със слушалката на въглища и ми требаше жицата за въглища да пусна по нея хеви метъл музикален съпровод за звънене от долното табло.
iliya_i - майстор
ср окт 14, 2020 11:36 pmsolo5 написа:
Значи това е варианта за мен
Тази AUTA слушалка е с цена от 17,54лв и възможно
най-добре изглеждащата, която съм намерил досега
Единственото разминаване е че е за общ плюс, а на мен ми трябва с общ минус
Щом може да се модифицира толкова лесно, значи може утре да си купя една
Разгледай добре в магазина, дето я копуваш или попитай, дали нямат същия корпус, но с общ минус. Често производителите правят и двата варианта.
solo5 - майстор
Те AUTA сигурно имат и с общ минус, но били испански и явно вече не ги внасят или са внесли няколко модела и това е
Почти никъде няма добро предлагане. Всеки се е ограничил до няколко модела и това е
Предложиха ми една Фарфиса с общ минус, която изглеждаше кофти и не ми хареса като визия
Понеже видях интересен модел на AUTA 700105 който има хем минус, хем плюс и някакви джъмпери,
с които явно се наглася схемата на свързване и си викам ей ся стана работата
Обаче техникът на ТМТ ми каза че тази слушалка била цифрова и не е за мен, преди са я имали, но вече не я поддържат

Изображение
kozl - майстор
Виж и тези, но не им намирам схемата на безслушалковите.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за смяна на домофон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: