Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Най малко стаен термостат Салус рт 310 и . :wink:
pechkata - специалист
И какво беше заключението... :?:
WiFi модула не може да прави нищо на горелка Грейко... :?
filmatoplo - майстор
Моя вай-фай даже слага пелети в бункера. :wink:
stridata - специалист
пет окт 16, 2020 8:46 ampechkata написа:
И какво беше заключението... :?:
WiFi модула не може да прави нищо на горелка Грейко... :?
Поставил си си за цел да направиш страниците 2000? Ще пишеш докато не чуеш това което искаш? WiFi модула прави това което прави (тъпо, но факт)! Харесва ти, не ти харесва, това е положението!
pechkata - специалист
пет окт 16, 2020 8:54 amstridata написа:


Поставил си си за цел да направиш страниците 2000?
Нямам такива намерения...
ОК - спирам да пиша...
morfei1 - специалист
чет окт 15, 2020 7:25 pmpechkata написа:
Морфи WiFi модула може всичко да прави обаче от Грейко му забраняват да изпълнява команди през WiFi модула
Бе да ти кажа може би има резон да е така с цел сигурност и безпроблемна работа. Ако може да прави мониторинг на температура, мощност и т.н.т това е повече от достатъчно. Да ровиш по настройки и да променяш, като че ли не е добра идея да го може всеки от телефона, щот аз и ти примерно разбираме, ама останалите 100 няма да разбират и се сещаш кво става - проблеми и неработещи системи. Ще запалят телефоните на Грейко и инсталаторите им, че OИ-та им не работят баш когато трябва.
stridata - специалист
Темата е наистина ценна за хората ползващи Грейко и като почне едно безмислено убеждаване на някой, който неиска да чуе.... Става 10 страници спам. И аз съм бил спамер, но и аз съм търсил в 1000-те и кусур страници и никак не е приятно. Жив и здрав и без лоши чувства.
filmatoplo - майстор
Кво става тука :-D .

Прикачен файл

121710960_2727314674172917_4164803317534738076_n.jpg

Прикачен файл

121599542_965139303978389_8998124331170010259_n.jpg
121599542_965139303978389_8998124331170010259_n.jpg (64.49 KиБ) Видяна 644 пъти
kotarankat - специалист
Позволявам си да дам и аз моите 5 стотинки по темата.
Първата година ми беше интересно да наблюдавам съоръжението. Бях сложил лаптопа до горелката и го бях закачил с RS323 кабел. Един месец стоя лаптопа в котелното, та даже и камерата включвах отвреме-навреме. :-D Влизах с TeamViewer и следях с програмата за мониторинг как гори, на коя степен, колко килограма е изгорила горелката, каква е осветеността и т.н. знаете как е. Да в някакъв момент ми се искаше да мога да променям настройките, но като не съм при горелката какъв е смисъла. Нито ще видя дали огъня е назад, нито дали падат неизгорели пелети. На всеки 20-30 минути влизах да следя състоянието и накрая жената взе да "вдига гири" :axe: В момента съм вързал към горелката един стаен BBoil RF и съм му казал ако падне под 22 градуса в дневната да запали котела. Може да си палиш и гасиш котела от дистанция, може да задваш и променяш графици на работа. Все пак съоръжението си иска своята поддръжка и трябва да се наглежда, не всичко става от разстояние.
Така че варианта да си "начешете крастата" без да инвестирате стотици левове си остава мониторинга.
пет окт 16, 2020 11:27 amfilmatoplo написа:
Кво става тука :-D .
Ееее, бункера прилича на моя - стар варел за нафта
filmatoplo - майстор
:) Бункера вчера бе модернезиран ,шнека се поставяше през кръглия отвор ,сега има отдолу да се чисти .Горелката не е Грейко :wink: а GP 5 самопочистваща . :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: