• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет окт 16, 2020 7:17 pmИндианец написа:
пет окт 16, 2020 6:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бойче, с тези дълги постове, формирани на база Интернет ограмотяване, гледане и предлагане на клипове, файда не привнасяш много. Долу-горе е ясно какъв ти е интереса и накъде сочи феда, но с постове опит не се трупа. Опита си личи.
Абе не знам дали има опит или не, ама към бой върви. :-D
Вече в тая тема за втори път.
Важното е да е по-безопасна и да не се озорява поне според мен де.
Иначе електрическите са ми малко непознати, маам с бензинова. :)
Даже днес повалях дърво за първи път.
Честито!
Ако ме е било страх от бой, щях да си седа дома. Залагам само на бензин и табела. Това изнася работа. За дома, за вилата, за офиса, нека си ги мерят. Някой беше качил клип на яка електричка, срещу бензинка, ма на полигон, дето трафопоста е на 5 метра!!! Ай .....!!!
Електричките да си им мелят зъбите, ама по въпроса за формата на зъбът (на веригата), материалите, производителите.... стана ясно къде е силно Бойчето- клипчанца и локуми.
Вероятно навлиза в бизнеса, но е на светлинни години от Драгозов.
Soviet_Soldier - специалист
Почна се с празните мнения тип бабите на пейката пред блока . . .

Бойче, аз сервиз не смятам да отварям, но преди да купя подобен марков инструмент, първо бих се информирал от специалист, за какво си давам парите. Няма лошо да гледаш професионалисти и от тях да взимаш акъл, няма от теб да взимам я. :lol: Като чета и ти си далеч от майстор на подобна техника, пък гледам редовно се опитваш да даваш акъл, а на мен правиш забележки.

Тука вече на няколко човека показвам, че са невежи и при всяка възможност ще се включват да с подобни офтопици. Живи и здрави момчета, поне ще научите и вие нещо полезно, виждам че ме четете редовно. :lol:
пет окт 16, 2020 7:38 pmSoviet_Soldier написа:
Почна се с празните мнения тип бабите на пейката пред блока . . .

Бойче, аз сервиз не смятам да отварям, но преди да купя подобен марков инструмент, първо бих се информирал от специалист, за какво си давам парите. Няма лошо да гледаш професионалисти и от тях да взимаш акъл, няма от теб да взимам я. :lol: Като чета и ти си далеч от майстор на подобна техника, пък гледам редовно се опитваш да даваш акъл, а на мен правиш забележки.

Тука вече на няколко човека показвам, че са невежи и при всяка възможност ще се включват да с подобни офтопици. Живи и здрави момчета, поне ще научите и вие нещо полезно, виждам че ме четете редовно. :lol:
Момче, ено време един каза, че така бил, онака правел- тва пред колегите, дето ми е работа. Във Варна, в определени среди, името ми е Име. Ти си по малко Ника си от дипломата ми, да знаеш!
Та, айде момото момче, някой слага една профи резачка и каквото кажеш- разглобяване, сглобяване, настройка, рязане, зареждане, заточване, ...в теорията ще ме биеш, хахаааа.
Празни постове, по празни спорове и изхвърляне. Вярно, правиш го интелигентно. Ми бизнес, ко друго?!
Па мое ли един да е прав, а до тука трима грешни бе? Може, що да не.
Индианец - специалист
пет окт 16, 2020 7:38 pmSoviet_Soldier написа:
Почна се с празните мнения тип бабите на пейката пред блока . . .

Бойче, аз сервиз не смятам да отварям, но преди да купя подобен марков инструмент, първо бих се информирал от специалист, за какво си давам парите. Няма лошо да гледаш професионалисти и от тях да взимаш акъл, няма от теб да взимам я. :lol: Като чета и ти си далеч от майстор на подобна техника, пък гледам редовно се опитваш да даваш акъл, а на мен правиш забележки.

Тука вече на няколко човека показвам, че са невежи и при всяка възможност ще се включват да с подобни офтопици. Живи и здрави момчета, поне ще научите и вие нещо полезно, виждам че ме четете редовно. :lol:
Аз си те чета редовно, къде видя твоето име в някоя тема отварям.
Само да не помислиш, че те взимам на подбив или се бъзикам!
Иначе си те уважавам, макар и да не те познавам реално, горе долу мислим еднакво, с малки зглючения.
Иначе съм си невежа...ама живота е пред мен колко неща имам да уча..
Колегата Трифон няма сервиз, той май е пожарникар. :wink:
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 7:55 pmТрифон П.Трифонов написа:

Момче, ено време един каза, че така бил, онака правел- тва пред колегите, дето ми е работа. Във Варна, в определени среди, името ми е Име. Ти си по малко Ника си от дипломата ми, да знаеш!
Та, айде момото момче, някой слага една профи резачка и каквото кажеш- разглобяване, сглобяване, настройка, рязане, зареждане, заточване, ...в теорията ще ме биеш, хахаааа.
Празни постове, по празни спорове и изхвърляне. Вярно, правиш го интелигентно. Ми бизнес, ко друго?!
Па мое ли един да е прав, а до тука трима грешни бе? Може, що да не.
Всичко е възможно.
Аз не смятам, че съм навредил на някого със съветите си в тази тема, а точно обратното. Пуснах да гледат хората, кое как е устроено, и колко надеждно, та да си правят изводите сами. Целта на подобни форуми и на тази тема конкретно е обмен на информация.

Недей да подценяваш електрическите резачки, комшията имаше 1800W Спарки и омиташе всяка лято по 20 кубика дърва в продължение на сигурно има 10 години. Единствения проблем, дето му направи бе маслената помпа, и то защото наливаше отработка. Сигурно резачката още работи, но човекът се отказа от дървата, монтира си друг котел.

@Индианец Така е, човек се учи, докато е жив.
kr1100 - майстор
Електричката веднага влиза в бой- само малко масло за веригата. В имот, имение дето има ток и кабели е незаменима.
А бензиновата е вече отживелица- само за в гори тилилейски дето няма ток. Ам трябва мъкнене на резачка, туба с бензин, туба с масло и туба за веригата. И се почва - ама откога беше бензина , ами сместта, дали да сложа още масло или да изхвърля стария бъркоч ???? Па и не пали - дърпаш сиджимката като ненормален и аха да запали .... и пак отново. То запушени жигльори в карбуратора от хубав бензин , залепнала мембрана . А и дали да изгоря горивото като ще я паркирам или да го излея...
Не напразно вече има акумулаторни резачки.
То и като пръскачките - все още има запалени по бръмчащите и пушещи и тресящи пръскачки , а отдавна е 21 век иима акумулаторни пръскачки
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 8:27 pmkr1100 написа:
Електричката веднага влиза в бой- само малко масло за веригата. В имот, имение дето има ток и кабели е незаменима.
А бензиновата е вече отживелица- само за в гори тилилейски дето няма ток. Ам трябва мъкнене на резачка, туба с бензин, туба с масло и туба за веригата. И се почва - ама откога беше бензина , ами сместта, дали да сложа още масло или да изхвърля стария бъркоч ???? Па и не пали - дърпаш сиджимката като ненормален и аха да запали .... и пак отново. То запушени жигльори в карбуратора от хубав бензин , залепнала мембрана . А и дали да изгоря горивото като ще я паркирам или да го излея...
Не напразно вече има акумулаторни резачки.
То и като пръскачките - все още има запалени по бръмчащите и пушещи и тресящи пръскачки , а отдавна е 21 век иима акумулаторни пръскачки
Всичко с положителните и отрицателните си страни. Акумулаторните за жалост още са много далеч от възможностите на бензиновите, и поне към този момент не биха могли да ги заместят.

пет окт 16, 2020 8:27 pmkr1100 написа:
Остаряваш друже. Голямата съм я палил веднъж, тази година, точно заради спор. Да не беше и пак тука?! Бензина и маслото са налети Април 2019та.
Ти си от Варна, а аз съм на работа. Сутринта, с Андрито и Преслито ме чакате на терминала на Аерогара Варна. Излизам, отиваме дома. Две са резачките. Малката кастрачка е с бензин от пролетно подрязване. Дърпаме и да видим! Сместта е на повече от година и половина.
В службата нямаме електрички. Само Хуск и Щил. А генератор на колата има, марков, мощен, стабилен. Що тъй? По каталози със спасителна техника не виждам ни една електричка.
И аз се уморих да доказвам на новобранци, че няма на кво да ме научат, докато открили вчера топлата вода.

Мани тва, ми зех да харча за алпийско оборудване.
пет окт 16, 2020 8:32 pmSoviet_Soldier написа:

Всичко с положителните и отрицателните си страни. Акумулаторните за жалост още са много далеч от възможностите на бензиновите, и поне към този момент не биха могли да ги заместят.

Могат и донякъде акумулаторният инструмент е заменим само от ръчният.
Явно си доста млад или с оскъден опит. Тия клипчета какво показват? Интернет специалисти бол. В пещера генератор не мога да вкарам.

Аз съм Спасител в пещери и пропасти. Влизам с какво? Влизат първите спасители, да стабилизират пострадалият, а следващият екип влиза с два акумулаторни перфоратора, почва да кове система за извличане и докъдето издържат 4те батерии, а и доколкото са били поддържани заредени. Натам се кове на ръка, импровизира се и всичко е на кушия. Казуси в този свят колкото искаш. Въпросът е да се подбере правилно, според работата.

Електричката е за дома, вилата или офиса, пък натам бих избирал по оранжево и марково да е.
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 8:55 pmТрифон П.Трифонов написа:

Могат и донякъде акумулаторният инструмент е заменим само от ръчният.
Явно си доста млад или с оскъден опит. Тия клипчета какво показват? Интернет специалисти бол. В пещера генератор не мога да вкарам.

Аз съм Спасител в пещери и пропасти. Влизам с какво? Влизат първите спасители, да стабилизират пострадалият, а следващият екип влиза с два акумулаторни перфоратора, почва да кове система за извличане и докъдето издържат 4те батерии, а и доколкото са били поддържани заредени. Натам се кове на ръка, импровизира се и всичко е на кушия.

Електричката е за дома, вилата или офиса, пък натам бих избирал по оранжево и марково да е.
Акумулаторната е добра за закрити пространства, особено в строителството, но за в гората не струват.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: