• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет окт 16, 2020 8:27 pmkr1100 написа:
Айде де, ще докараш електричката, че имам една изсъхнала ябълка.
Хем ще ги сборим, хем ще документираме- за форумът, асмата ми още необрана, а филетата готови изсъхнали на простора. Тъкмо за обяд сме готови.
Аман от чужди клипове, дето да подкрепят нашите знания.
Аз правя свои и ги качвам тука.
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 9:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет окт 16, 2020 8:27 pmkr1100 написа:
Айде де, ще докараш електричката, че имам една изсъхнала ябълка.
Хем ще ги сборим, хем ще документираме- за форумът, асмата ми още необрана, а филетата готови изсъхнали на простора. Тъкмо за обяд сме готови.
Аман от чужди клипове, дето да подкрепят нашите знания.
Аз правя свои и ги качвам тука.
Давай, ще ни е интересно да видим, как се реже дърво с ширина към метър и половина с акумулаторна резачка. :lol:
пет окт 16, 2020 9:16 pmSoviet_Soldier написа:

Давай, ще ни е интересно да видим, как се реже дърво с ширина към метър и половина с акумулаторна резачка. :lol:
Е това вече ако не е празен пост?! Никъде не съм споменавал, че ще режа дърво метър и половина, нито че имам акумулаторна хуйовина. Поканих си познати приятели, дето са видели това-онова, че ти не прие предизвикателство.
Каквото мога, снимал съм и съм качвал. Историята на споделените клипове ми е налице и веднага качвам линкове.
А ти?
EDI - майстор
О, режат си те, и то доволно добре....
Soviet_Soldier - специалист
пет окт 16, 2020 9:26 pmТрифон П.Трифонов написа:

Е това вече ако не е празен пост?! Никъде не съм споменавал, че ще режа дърво метър и половина, нито че имам акумулаторна хуйовина. Поканих си познати приятели, дето са видели това-онова, че ти не прие предизвикателство.
Каквото мога, снимал съм и съм качвал. Историята на споделените клипове ми е налице и веднага качвам линкове.
А ти?
Е нали викаш, че не разбирам, щом твърдя, че с акумулаторна не меже да се замени бензиновата? Както казах в гората няма как да се замени. Аз лично по гората с резачката работа нямам, макар че съм присъствал на масов сеч за първи път покрай река още 2005 или 2006-та беше след наводненията покрай София. Явно не съм толкова зелен, колкото мислиш. Доста масивни дървета свалиха в близост до дигата преди укрепването ѝ.
Верижен трион ползвам само за свои битови цели, и едва ли ще е интересно за някого, как режа държа за огрев или сухи клони в градината, че да снимам. :lol: Интересна работа рядко имам вкъщи, примерно преди години изсъхна една доста стара и масивна череша, която трябваше да сваля без да прецакам оградата или скелето на лозата в близост. Да ти кажа добре ми се получи с Shindaiwa 488. Оттогава масивно дърво, което трябва да се насочи и сравнително атрактивна работа не съм имал.
Индианец - специалист
Добре де тая тема така и така я събуждате няколко пъти да питам:
Дадоха ми масло на Хускварна на близо 5 години половин литър.
Дали има срок на годност не знам.
Четох назад по темата, но нищо конкретно не разбрах.
Тоест дали мога да я ползвам или да я дам на един приятел за мотора(смесихме литър и мотора работи,ама той го е прежалил бая отдавна)?
kuger - майстор
пет окт 16, 2020 10:40 pmИндианец написа:
Добре де тая тема така и така я събуждате няколко пъти да питам:
Дадоха ми масло на Хускварна на близо 5 години половин литър.
Дали има срок на годност не знам.
Четох назад по темата, но нищо конкретно не разбрах.
Тоест дали мога да я ползвам или да я дам на един приятел за мотора(смесихме литър и мотора работи,ама той го е прежалил бая отдавна)?
Стига бе, купих си Хуската преди поне 15 години с резервна верига, пила, шапка и масло в туба дозатор.
На втората верига съм, че изпортих първата. Маслото още го ползвам, някакво зелено.
Бензин не съм изхвърлял, нито подменял с пресен. Как тая пущина не се прее.ба досега :? :? :?, а не е да не съм я зорил.
Дори не си спомням 135 ли 136 ли беше /трябва да видя/!
Това желязо е създадено да ми служи, не аз на него!

пп: Soviet_Soldier, всички флексове са с хипоидна предавка, да не би да са калпави?
Предпочитав резачка с надлъжно разположен двигател, по практична е при работа, мое мнение.
jorkata.petkov - помощник
И аз се чудя каква резачка да купя за стария за вилата, защото е вече на 70 човека и реше на ръка есенно време. От коментарите се насочвам към хуска, макар че виждам и евтини опции в коледжиков на някакви райдери за по 150лв. Знам, че марката е от ниския клас и се чудя конкретно за резачки дали е добре да се рискува... Иначе имат и штилки за по 300лв, което ми се струва топ като цена, ама не съм сигурен дали ми се дават. :D :D :D
kuger - майстор
пет окт 16, 2020 11:09 pmjorkata.petkov написа:
И аз се чудя каква резачка да купя за стария за вилата, защото е вече на 70 човека и реше на ръка есенно време. От коментарите се насочвам към хуска, макар че виждам и евтини опции в коледжиков на някакви райдери за по 150лв. Знам, че марката е от ниския клас и се чудя конкретно за резачки дали е добре да се рискува... Иначе имат и штилки за по 300лв, което ми се струва топ като цена, ама не съм сигурен дали ми се дават. :D :D :D
Хващаш първата, която ти е по мерак и джоб, а .... каквото толкова :-D От много избиране да не хванеш дългия вместо дупката. Всичко е до късмет, като женитбата.
koveslav - майстор
Много щуротии,много нещо се изприказват.И пак нищо ново и пак се развиват като преоткрити дъвканите тук по сто пъти теории за един над сто годишен метод на рязане на дърва.Точно като ежедневен мохабет в кварталната кръчма-всеки ден се разправят едни и същи приказки и истории,но всички говорят едновременно,за това никой никого не чува и утре същите истории вървят пак...Наздраве! До утре :D ! Много ми е интересна темата,ама не може да им се "обърне езика" да разисквам пак същото за което спорихме и миналата и по-миналата и преди пет години.... :partyman:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: