Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Как ти се струва този комплект? По-добре ли се получава отколкото с грейковица RB?
ves-ko - специалист
Да се 'похваля'/обадя и аз. ей тъй, за спорта.
От вчера вече имам пусната и настроена горелка RB-20star. Дори нямах време да разгледам настройките, които инсталатора постави, но в следващите дни и това ще стане и ще споделя. За сега не съм подкарал още wi-fi модула. връзва се с рутера, но системата (натурела) казва, че е offline. верочтно причината е един порт .... нещо си, който трябвало да бъде 'отворен', но нямам достъп до настройките на рутера (на доставчика е и е забранил достъпа) и ще трябва да говоря с ISP за донастройване, та по-нататък, ще споделя какво се е получило.
filmatoplo - майстор
:) Веско честито ,по Варната имаш баш майстора ,и вайфая ще подкарате .
За комбинацията Грейко и GP успешна е ,прилагам я когато не желая ядове :) .
Бе то си го има в нета Страдивари, ама един се прави на тарикат, друг на умник, а толкова е лесно да се провери.
https://www.naturela-bg.com/files/Nat_Smarthome_BG.pdf
Котараканта написа ко-що по мониторинга и възможността за настройки от Малдивите.
Същото го писах и аз, преди десетина страници ли беше. Ми не ми трябва.
Филме, ко стаа тука бе? Как се справя с шлака?
filmatoplo - майстор
Шлаката я чисти ок -иска не иска -изтъргва всичко по скарата . :wink: Пак повтарям -където не искам ядове .
gogo4039883 - помощник
Здравейте, на грейко 30RB STAR колко може да се зададе минималната температура на водата на котела. :?
kotarankat - специалист
Колко ти трябва като верен отговор?
gogo4039883 - помощник
пет окт 16, 2020 11:02 pmkotarankat написа:
Колко ти трябва като верен отговор?
Защото под 58 градуса на водата в котела не ми дава да падна. Това нормално ли е?
съб окт 17, 2020 1:59 amgogo4039883 написа:

Защото под 58 градуса на водата в котела не ми дава да падна. Това нормално ли е?
Влез в сервизни настройки! Последен ред Set Temp Range. Имаш минимален праг- 60 градуса и максимален- 80 градуса. Опитай да промениш минималният надолу и ще разбереш!
Последно време, все за това се пише. Нормално е, защото не е нормално да регулираш Т в къщата чрез Т на водата в котела.
Просто приеми, че за да ти е добро изгарянето, трябва температура. Как да се развие пламък, с висока Т, когато е обграден от хладка вода? Не е добре по малко от 60. Даже Филма препоръчва 65, което е още по добре. В инструкцията на моят котел пише- мин. 65. Въглищарче е.
Питаш за 30, а да не се окаже че и 20 е предостатъчен?!
filmatoplo - майстор
:) От Грейко четат форума -другия път в управлението ще заблокират температурата на 65 градуса . :wink:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: