• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 36
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Не се карайте, маслото е като хималайската сол на 500 милиона години пък като влезе в магазина трайност 2 години.
И аз имам на 7/8 години,ма си го ползвам какво ше му стане ше вграняса ли. :partyman:
koveslav - майстор
съб окт 17, 2020 10:47 pmgnt69 написа:
Не се карайте, маслото е като хималайската сол на 500 милиона години пък като влезе в магазина трайност 2 години.
И аз имам на 7/8 години,ма си го ползвам какво ше му стане ше вграняса ли. :partyman:
Не,бе-новите двигатели на резачките са турбо-интеркулер(на мама им...),много са напред в "технологийте" и дори и от леко поостаряло папо се посират...Ама иначе са много гот,да знаеш!!! :D :D :D
Последна промяна от koveslav на съб окт 17, 2020 11:32 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
съб окт 17, 2020 11:28 pmkoveslav написа:
Не,бе-новите двигатели на резачките са турбо-интеркулер(на мама им...),много са напред в технологийте и дори и от леко поостаряло папо се посират...Ама са много гот,да знаеш!!! :D :D :D
И да допълня всички са оригинални Китайски. :partyman:
kuger - майстор
По на горе писах за маслото, купено с Хуската преди малко под сто :mrgreen: годин. сега храня с него и косящия китаец, ама той лаком ......, ще ме вкара в преразходи.
koveslav - майстор
съб окт 17, 2020 11:32 pmgnt69 написа:
И да допълня всички са оригинални Китайски. :partyman:
Само това им е гот-където и да пазаруваш,вече няма как да си купиш неоригинални части за машината...
Индианец - специалист
съб окт 17, 2020 11:35 pmkoveslav написа:
съб окт 17, 2020 11:32 pmgnt69 написа:
И да допълня всички са оригинални Китайски. :partyman:
Само това им е гот-където и да пазаруваш,вече няма как да си купиш неоригинални части за машината...
Като гледам цената на частите си мисля, че ако ми се занимава к искам още една резачка мога да си я сглобя.
Даже горе долу ще ми излезе на цената да си я купя. :-D
Soviet_Soldier - специалист
съб окт 17, 2020 11:35 pmkoveslav написа:

Само това им е гот-където и да пазаруваш,вече няма как да си купиш неоригинални части за машината...
За жалост е точно обратното. По тази конструкция вероятно лицензионна от Коматсу произвеждат поне 10-15 различни завода в Китай, голяма част от които са доста мизерни и качеството на продукцията е крайно ниско. Като конструкция са много прости, доволно мощни за битова употреба и една оригинална Коматсу струва, колкото Stihl и Husqvarna. За жалост нашите фирми, дето внасят и ребрандират китайско гледат да ги вземат по най-ниски цени за да максимализират печалбата си. За съжаление ниските цени идват от там, че качеството на материалите е крайно ниско. Примерно пластмасите са изляти криво, както и картерите, не са устойчиви на високи температури и се топят лесно, коляновите валове са от мек метал и се кривят, маркучета и семеринги слягат, които не са устойчиви на бензин и се напукват много бързо, бензиновите филтри са бракувани заготовки подобни на щилските, но само с мрежичка без сърцевина. Като цяло огромно количество боклуци идват от Китай, но има и заводи, като Zomax които правят продукция под същата конструкция, но заводът е модерен, по принцип прави автомобилни трансмисии, материалите са качествени и се доближават като качество до оригинала Komatsu Zenoah. В тях, дори стоят японски карбуратори Walbro, всичко е направено съвестно. Имат някои заводи китайците, в които реално продукцията е добра, но примерно една бобина Zomax струва към 30лв докато други от незнайни производители са под 15лв.

Аз лично ползвам и мотокоса и верижен трион на Raider, и мисля че качеството за смешните пари, които струват е задоволително. Сглобени са на резбови фиксатор, валове и редуктори са обилно заводски смазани с закалени шлици, пластмасата държи, филтърът на резачката е тип Walbro, имат сервизи из цялата страна. Едва ли ще издържат повече от 10 години, като Shindaiwa-та, но поне са евтини и прости за ремонт, като изникне проблем.

Вся болтовня диванных экспертов, не более чем пустая трепотня.
Това по повод формата и предназначението на зъбът на веригата, производители, цени, както и коментарите относно хипоидни предавки, прави зъбни колела и пр.
Последните коментари не са новина, нито дори преоткриване на топлата вода. Видно, та очевадно. Драгозов ги е споделял тия работи, кога някой са били в Шести клас.
Soviet_Soldier - специалист
нед окт 18, 2020 3:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Вся болтовня диванных экспертов, не более чем пустая трепотня.
Това по повод формата и предназначението на зъбът на веригата, производители, цени, както и коментарите относно хипоидни предавки, прави зъбни колела и пр.
Последните коментари не са новина, нито дори преоткриване на топлата вода. Видно, та очевадно. Драгозов ги е споделял тия работи, кога някой са били в Шести клас.
Изображение
То се видя кой, Бойче. За вериги за предавки...Написано е назад.
Време е и аз да те оставя в облаците, със спомените от 2006та ли беше?!
Интернет специалист, с Райдър!!! Копие, лицензно ли, не се разбра, но е Райдър.
Айде- жив и здрав!
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 36

Тема "Резачка за дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: