Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 7:57 pmrifle68 написа:
съб окт 24, 2020 7:54 pmrifle68 написа:
съб окт 24, 2020 7:16 pmLazarGanev написа:
Ами той щом не изключва, все едно че е на макс. По-добре сложи един термометър, за да видиш какви градуси прави. А иначе Будерос си е сериозна марка, независимо дали го чувал
странното е че го държахме една нощ на макс но лед не прави, може би защото няма отделна камера а е цяло мястото? За около 20 мин. Термометъра е на 3°. Ще го оставя да видя за 1 ч колко ще смъкне.
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 7:55 pmDMN написа:
И аз да повторя - без да се измери температурата вътре в хладилника - всякакви коментари са излишни...
вече 1 час държи 3° на степен 1
DMN - майстор
Термостатът има ли положение на принудително изключване? т.е. ако завъртиш въртока в крайно ляво положение? И ако има, изключва ли тогава компресорът?
Колко е стайната температура?
kuger - майстор
Проверете къде е сондата на термостата, да не се окаже на грешно място.
пп: Още нещо, вижте термостата да не е за фризер, т.е. за доста по-ниска температура. Имах такъв случай със хладилник Мраз. Абсолютно еднакви на вид, но с различен диапазон на температурата.
Последна промяна от kuger на съб окт 24, 2020 9:03 pm, променено общо 1 път.
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 8:49 pmDMN написа:
Термостатът има ли положение на принудително изключване? т.е. ако завъртиш въртока в крайно ляво положение? И ако има, изключва ли тогава компресорът?
Колко е стайната температура?
принудително изключва а в стаята е около 20-23, понеже пускаме печка
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами тогава за мен все пак е термостат или неправилно поставена сонда
DMN - майстор
Ами според мен, ако хладилникът въобще не изключва, то при тези условия температурата вътре трябва да падне и под нулата, а това май не се случва....
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 9:06 pmDMN написа:
Ами според мен, ако хладилникът въобще не изключва, то при тези условия температурата вътре трябва да падне и под нулата, а това май не се случва....
сега съм го оставил вече 2 часа горе долу работи на степен 1 и термометъра показва 2 ° ще го оставя поне до 00 чда видя дали ще слезе под 0
rifle68 - помощник
съб окт 24, 2020 9:06 pmLazarGanev написа:
Ами тогава за мен все пак е термостат или неправилно поставена сонда уж майстор идва да го гледа и той е преценил че е за смяна но при смяната пак не е изключил.
kozl - майстор
А да не би да би термостата да е шунтиран при некой "ремонт" :?

Тема "Повреден ли е хладилника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: