Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
alabal - специалист
Моя въпрос е следния . Има един тарикат в входа който отказва достъп до общия водомер който е в неговата маза. От ВИК заплашват вече с спиране на водата поради неотчитане. Ще се мести водомера в общите части. Прави се ОБщо събрание и се събират пари за това. Има ли вариант тариката да се принуди да възстанови тези разходи тъй като те са по негова вина или ще пием по една студена вода?
eleonorvelichkov - специалист
вт ное 10, 2020 2:28 pmalabal написа:
Моя въпрос е следния . Има един тарикат в входа който отказва достъп до общия водомер който е в неговата маза. От ВИК заплашват вече с спиране на водата поради неотчитане. Ще се мести водомера в общите части. Прави се ОБщо събрание и се събират пари за това. Има ли вариант тариката да се принуди да възстанови тези разходи тъй като те са по негова вина или ще пием по една студена вода?
И защо да са по негова вина тази разходи? Това си е негова лична частна собственост някой да е карал проектантите на сградата да слагат водомера в неговото мазе? Тъй ли нямаше друго място ами в частният му имот трябва да е? И аз да съм на негово място и на мен няма да ми е приятно да ми влизат разни инкасатори в имота, за да отчитат водата на целия блок. Така, че мисля, че човекът не е длъжен да ви плаща тези разходи.
alabal - специалист
Това е заварено положение от преди 40 години. Как до сега не му пречеше аз сега почна да пречи. Най вероятно за да е там водомера тази маза е била предвидена за обща но е бутнал на когото трябва при раздаването на апартаментите. Така ставаше при социализма.
Svetoslavoff1 - майстор
вт ное 10, 2020 3:42 pmalabal написа:
Това е заварено положение от преди 40 години. Как до сега не му пречеше аз сега почна да пречи. Най вероятно за да е там водомера тази маза е била предвидена за обща но е бутнал на когото трябва при раздаването на апартаментите. Така ставаше при социализма.
Най-вероятно... ала-бала. Изместете го в общите части, не е длъжен да заплати всички разходи, а само каквото му се полага според ид. части, вписани в нот. акт.
shotik - майстор
Искайте Нотариален акт за имота, в него трябва да пише освен за апартамента и за мазе , което ползва , като са написани имената или номерата на съседните апартаменти.
Ако в него не е отбелязано мазето, то е общо мазе и той се е настанил и го ползва незаконно.
За този апартамент има ли друго мазе ?
Antonii - майстор
При такива случаи за отчитане инкасатора се допуска чрез отключване с "лостов" ключ.
fbr - майстор
И в нашия блок, общия водомер е в мазата на един от апартаментите. Но добре че, собственика не е такъв върл частник.

Тема "Преместване Общ водомер разходи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: