• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
ZMeyGorianin - майстор
"На буксата веднага след адаптера дава 17 Волта" това при включен адаптер към платката смесител или при изваден куплунг и адаптер без товар?
При изваден куплунг и без товар.
Нищо чудно да е за 5 волта и тогава трябва да се усъмниш за повреда в платката на антената,
Да, ама и на антената пише 12 волта/50mA

Утре ще потърся външно захранване и ще меря.
kozl - майстор
пон ное 09, 2020 7:24 pmZMeyGorianin написа:
Да, ама и на антената пише 12 волта/50mA
Е така пише, но тва не е ли комплект от три части - антена, смесител и захранване.
Оно и аз имам подобна активна антена, но е от 2 части, щото смесителя и захранването са 2 в едно.
А щом на захранването си премерил 17 V, а требе да е 12, значи захранването не е стабилизирано, а онова черното с 4 крака на платката на смесителя е стабилизатор на напрежение. Разчети го кво пише на него.
Аз тука се мъчих с твоите снимки да вникна в схемата на тая смесителна платка. Точно на тва прилича на стабилизатор + смесител на ВЧ сигнал и захранване към антенната букса и разделеител за променлива съставка към кабела за TV.
ZMeyGorianin - майстор
На черното с четирите крака пише: 7550-1
На другото с двата: М4
kozl - майстор
Айде не тражи повеке под воло теле.
7550-1 е стабилизатор напрежение за 5V.
пон ное 09, 2020 9:45 amZMeyGorianin написа:
Сега, когато я включа, сигналната лампа на антената светва и веднага почти угасва /свети слабо/. Сигнал съответно няма.
Мерих напрежението на изхода от разпределителната кутия към антената и показва 5 Волта.
Измери напрежението на платката при буксата към антената, когато е включен кабела на антената. Щом светодиода мижи, значи напрежението е спаднало, а за да спадне някъде по кабела или в платката на антената има утечка.
Направи проба само с кабела дали ще има 5V на буксата.
Ако да след това включи кабела в буксата на активната антена и ако тогава клекне напрежението, значи повредата е в платката усилвател в кутията на антената.
То и без да мериш напрежение може да направиш теста и да съдиш само по светенето на светодиода на платката смесител.
Щом си измерил на нея 5V на изхода, то това е максималната яркост на светодиода. Всяко по-слабо светене означава, че напрежението е спаднало.
ZMeyGorianin - майстор
Прав си :drinkers: Напрежението при буксата на антената е 5 в. Лампата на смеситела свети ярко. При закачане към антената - нейната лампа светва и гасне.
Обаче като размърдам кабела пак премигва. Ще излезе лоша връзка някъде вътре в антената. Да, ама китаеца е капсуловал кутията и няма отваряне - трябва да се реже :x
kozl - майстор
Може късото да е само в кабела, първо провери, после режи кутията на антената.
Провери си кабела до антената и основно връзката с буксата към кутията на антената.
Какво показва една проверка с мултицета за съпротивление на куплунга на кабела за антената дето се включва в смесителя.
Може кабела да е окъсил и ни напрежение ни сигнал ще има.
Дори ако трябва си направи нова връзка към куплунга за кабела към кутията на антената.
Струва ми се, че това е такъв тип и трябва да се внимава никаква жичка от ширмовката да не остава близо до централния проводник.

Може да провериш и какво е съпротивлението на куплунга на кутията, като поставиш едната сонда на резбата, а другата в центъра на буксата.
ZMeyGorianin - майстор
В момента съм приспособил късо парче кабел, за да съм сигурен, че не прекъсва. Между краищата на жилата му дава съпротивление, както и между буксите. На букса и жило няма.
Съпротивление на антенната букса - 8 ома.
kozl - майстор
Моя антена Philips, на букса антена съпротивление > 2 мегаома, че да толкова е мултицета, с който проверих.
И моята е капсулована. Може вода да е влязла. Явно с тези 8 ома има окъсяване някъде по платката вътре в кутията.
Не мога да преценя дали си заслужава да я отваряш. Дори и да я поправиш после трябва да херметизираш kутията.
Последна промяна от kozl на ср ное 11, 2020 9:13 am, променено общо 1 път.
ZMeyGorianin - майстор
То друг вариант за проверка освен отваряне не остана. Днес я почвам. Ще докладвам за резултатите.
ZMeyGorianin - майстор
Отворих я. Вътре се забелязват няколко места с нещо като окис /на снимките/. Един червен кабел висеше свободно, с разлепен закрепващ силикон към кутията. Краят му не беше запоен никъде - предполагам, че е нормално. На С1С крачетата като че ли се допират /вижда се с лупа/.
Прикачен файл:
DSCN1273.JPG Червеният кабел.
Прикачен файл:
DSCN1274.JPG
Прикачен файл:
DSCN1282.JPG Окислените места
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Каква антена за цифрова ефирна телевизия на вилата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: