• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
пет окт 02, 2020 1:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет окт 02, 2020 12:33 pmnelim написа:
Дайте идея за някакви безшумни глави? :)
Имам и от малките и големите на MAX! - работят си, малките са по-тихички от големите, но пак се чуват и ме дразнят дори през деня ;)
Не съм чувал по безшумна глава от Homematic IP. Има опция за още по безшумна работа, в менюто, за сметка увеличената консумация на енергия. Не съм я включил. защото шумът не ме дразни.
Най безшумни са механичните.
Е.. механичните не са вариант :) Иначе имам бол дето съм свалил, ама как да ги програмирам тях? :)
Сега съм сложил електронни на долния етаж (където са кухнята, хола и всекидневната) и вечер се намалят сами, а сутрин се отварят
На горния етаж където са спалните си стоя с механични, защото не ми понася шума от моторчетата, реално през деня долу не ги чувам, но в спалнята като легна да спя и вечер ги чувам, вкъщи е доста тихо.

Имате ли Homematic IP в спално помещение?
morfei1 - специалист
ср ное 11, 2020 4:36 pmnelim написа:
Имате ли Homematic IP в спално помещение?
Имам на всички възможни места, където могат да се поставят. Едва ли ще те дразнят докато спиш. Тествани са и с малко дете.
nelim - специалист
ср ное 11, 2020 4:41 pmmorfei1 написа:

Имам на всички възможни места, където могат да се поставят. Едва ли ще те дразнят докато спиш. Тествани са и с малко дете.
Мерси, сега чакам да дойде една Tuya(Moes HY368) на Zigbee да си поиграя, ще я видя нея колко е шумна и ако не ми допадне вероятно ще пробвам и тия на Homematic IP. То и вкъщи децата и жената не ги чуват, ама аз съм като принцесата и граховото зърно :)
ср ное 11, 2020 4:36 pmnelim написа:
пет окт 02, 2020 1:11 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет окт 02, 2020 12:33 pmnelim написа:
Дайте идея за някакви безшумни глави? :)
...пак се чуват и ме дразнят дори през деня ;)
но в спалнята като легна да спя и вечер ги чувам, вкъщи е доста тихо.

Имате ли Homematic IP в спално помещение?
Без банята, навсякъде, но те разбирам.
Колега сваляше батерията на стенен електронен часовник, понеже...
nelim - специалист
ср ное 11, 2020 5:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
Без банята, навсякъде, но те разбирам.
Колега сваляше батерията на стенен електронен часовник, понеже...
Да, като каза стенен часовник, в детската при децата има един с мечо пух, със стелки и го чувам.. добре че не спя там :D
ves-ko - специалист
пон сеп 14, 2020 9:31 ammorfei1 написа:
Аз съм първият, надявам се да не съм последният.
Всеки който има CCU1,2,3, Access Point или ELV Charliy работещо с RaspberryMatic, debmatic или piVCCU може да се добави в Homematic Google Maps.
Не си :-)

Прикачен файл:
HmIP_CCU3_map.jpg

https://goo.gl/wOsVug
animal82 - помощник
Здравейте на всички. Поздрави за полезната тема. Изчетох я цялата и в последствие реших да се обурудвам с продуктите на Homematick. Имам 5 термоглави, които се упр. от стайни термостати и още 2 термостата за мониторинг. За управление на котела използвам двуканалния акуатор. Връзката с облака е с точка за достъп. Проблема с който се натъкнах е следният : ако задам акуатора да се управлява от стаен термостат, той подава фалшиви сигнал за включване и веднага след това за изключване. Понякога с дни няма такава аномалия, но има моменти когато се получават 3-4 последователни фалшиви цикъла. Това се случва и ако акуатора се управлява с водещ термостат и термоглави. Неприятното е, че днес се получи такъв цикъл и при варианта за вкл. /изкл. само от термоглавите. Ако някой има наблюдение ще съм благодарен за мнение. Благодаря предварително.
morfei1 - специалист
съб сеп 25, 2021 12:55 pmanimal82 написа:
......
Реални наблюдения наблюдения нямам, но тъй като и аз си бях купил двуканалния актуатор (който така и не монтирах) бях чел за този "проблем" - https://homematic-forum.de/ . По спомен мисля беше свързано с актуализация на firmware-а на актуатора и някаква настройка. Можеш да потърсиш във въпросния форум, писано е относно това.
animal82 - помощник
Благодаря, ще разгледам. Реших проблема с едно реле за време с времезакъснение при включване. Акуатора подава фаза към релето, а то подава импулса за включване към котела с 1.5 Мин. закъснение. За сега всичко е наред.
Здравейте, дали някой има/е имал шум в радиаторите и може да сподели как е разрешил проблема? (При мен са обезвъздушени и явно това не е причината).Проблемът с шума е най-силен, когато е близо до зададената температура или я поддържа, т.е. вентилът е леко отворен. При напълно отворен вентил го няма този проблем. (С homematic система съм и Vissman котел)
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: