Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
little_hooligan - специалист
Привет отново,

Можете ли да ми кажете дали трябва да се прави ревизионна вратичка за достъп до клапана против миризми в банята, показан по-долу:

Изображение Изображение

Идеята е да не се случи нещо в бъдеще с този клапан и да трябва да се кърти после. Майсторът който в момента прави банята точно това твърди и аз съм съгласен с него, но бих искал да чуя и други мнения. :)

Много благодаря за помощта.
Sandman - специалист
Нямаше ли инструкция за тоя клапан?
И не пише ли, че се почиства на някво време?
little_hooligan - специалист
пон ное 16, 2020 7:44 pmSandman написа:
Нямаше ли инструкция за тоя клапан?
И не пише ли, че се почиства на някво време?
Не сме го купували ние. Клапана е монтиран още от строителя и вече няколко майстора ме питаха за какво е и че не са виждали такова нещо досега :mrgreen:
jekasus - майстор
https://www.hutterer-lechner.com/bg/pro ... s/HL4.aspx

Отдясно на щранга за канал вероятно е тоалетна, ако е моноблок , тая клапа може да се премести зад моноблока и ревизията/вратичката да не се вижда - леко пипане по тръбите за канализацията.
Не знам на колко етажа е сградата, но половината от конденза по щранга на вентилация ще текне през вашия вентилатор, ако изобщо ще има конденз...
little_hooligan - специалист
пон ное 16, 2020 8:31 pmjekasus написа:
https://www.hutterer-lechner.com/bg/pro ... s/HL4.aspx

Отдясно на щранга за канал вероятно е тоалетна, ако е моноблок , тая клапа може да се премести зад моноблока и ревизията/вратичката да не се вижда - леко пипане по тръбите за канализацията.
Не знам на колко етажа е сградата, но половината от конденза по щранга на вентилация ще текне през вашия вентилатор, ако изобщо ще има конденз...
Нямам претенции къде ще е вратичката. Честно казано повече ме притесни последното ви изречение за конденза към вентилатора. Ще говоря утре с майстора за това. А по принцип какво може да се направи в случая? Благодаря.

На първи етаж съм в шестетажна сграда. Предполагам и в другите апартаменти са направени така тръбите. Много се чудя дали ще тече към вентилатора.
kozl - майстор
Мое мнение, че не ти трябва ревизионна врата за този клапан.
Ползвай вентилатор с клапа в банята. Дори и да заседне клапата в това HL устройство, теоретично може да проникне миризма от канала в банята през вентилатора. А такава миризма може да влезе с много по-голяма вероятност през сифона в банята.

Тема "Ревизионна вратичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: