• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MamaMy - майстор
Обиждам или казвам истината. Това е въпроса? Истината е, че такива от вашия вид не разбират от дума. Има няма по два пъти в месеца се пръква един нагляр и почва да ни натрапва болните си амбиции. При опит да бъде оборен си регистрира още един профил или кани другарче и почва да узурпира трибуна която не му е дадена, без да се интересува дали някой го чете или не. Пълни с плява форума като по този начин му сваля рейтинга и от стойностен той отива към класа на "мазето" - лаладжийски. Още по-лошо е, че тези "нови" потребители започват да търсят наивници и да ги убеждават какви мъдрости са натворили. До искането на финансиране остава още една малка крачка. Тази крачка я прекрачват с помощ от администратори и модератори. Да не си мислите, че това ми е първото предупреждение? Не е. Аз обаче не се отказвам да браня чистотата на мястото което обитавам ежедневно. Когато ме отстранят окончателно вече отговорността остава за администратора. До тогава смятам да опонирам всеки опит за измама по един или друг начин.
eleonorvelichkov - специалист
пон ное 16, 2020 12:23 amMamaMy написа:
Обиждам или казвам истината. Това е въпроса? Истината е, че такива от вашия вид не разбират от дума. Има няма по два пъти в месеца се пръква един нагляр и почва да ни натрапва болните си амбиции. При опит да бъде оборен си регистрира още един профил или кани другарче и почва да узурпира трибуна която не му е дадена, без да се интересува дали някой го чете или не. Пълни с плява форума като по този начин му сваля рейтинга и от стойностен той отива към класа на "мазето" - лаладжийски. Още по-лошо е, че тези "нови" потребители започват да търсят наивници и да ги убеждават какви мъдрости са натворили. До искането на финансиране остава още една малка крачка. Тази крачка я прекрачват с помощ от администратори и модератори. Да не си мислите, че това ми е първото предупреждение? Не е. Аз обаче не се отказвам да браня чистотата на мястото което обитавам ежедневно. Когато ме отстранят окончателно вече отговорността остава за администратора. До тогава смятам да опонирам всеки опит за измама по един или друг начин.
Със всичко това съм съгласен, но не съм съгласен с използването на обидни епитети. Неспособен ли си да си докажеш мнението без да унижаваш достойнството на човека, използвайки обидни квалификации. И моля те не прави манипулация, че не съм му казал, че това нещо няма да работи още в първия пост му го написах. Това че защитавам достойнството на даден човек съвсем не означава, че подкрепям неговата вяра, но явно не можеш да направиш разликата и вместо да се извиниш за обидите квалификации, които използва в докладвания пост, ти продължаваш да се оправдаваш, че доказваш истината. Ако всеки в този форум започне да използва обидни квалификации и да унижава достойнството на другия опитвайки се да докаже своята истина, няма ли форумът да се превърне наистина в един махленски мегдан?
hidrazin - майстор
пон ное 16, 2020 8:52 ameleonorvelichkov написа:
... съвсем не означава, че подкрепям неговата вяра ...
Само дето така беше налапал кукичката че чак започна да ми обясняваш че в магнитите има енергия - ЦЪК
Такова животно като магнитен двигател не съществува и не може да съществува.
Поне в нашия край на космоса в който живеем. За около черни дупки, квазари, пулсари, неутронни звезди ... не съм сигурен. :-D
Магнитното поле на постоянен магнит може успешно да го използваш за преобразуване на механична в ел.енергия и обратно.
Но енергията която получаваш винаги е по-малка от тази която вкарваш.
В природата не съществуват силни магнити като тези дето се продават по магазините.
Те се произвеждат от метални сплави които накрая в производството се намагнетизират като се поставят в магнитно поле създадено от ел.енергия.
Така че няма как да "изкяриш" каквато и да е енергия от магнити.
Как се правят магнитите - след 10-та минута.



Така че като срещнеш някой заблуден не е нужно да го галиш а трябва в прав текст да му го кажеш.
Той ако има малко здрав разум ще си вземе поука.
Ако го "галиш" оня почва да си въобразява че е прав, самонавива се и често накрая ти се качва на главата.
Това не трябва да се допуска.
:partyman:
eleonorvelichkov - специалист
пон ное 16, 2020 1:48 pmhidrazin написа:
пон ное 16, 2020 8:52 ameleonorvelichkov написа:
... съвсем не означава, че подкрепям неговата вяра ...
Само дето така беше налапал кукичката че чак започна да ми обясняваш че в магнитите има енергия - ЦЪК
Такова животно като магнитен двигател не съществува и не може да съществува.
Поне в нашия край на космоса в който живеем. За около черни дупки, квазари, пулсари, неутронни звезди ... не съм сигурен. :-D
Магнитното поле на постоянен магнит може успешно да го използваш за преобразуване на механична в ел.енергия и обратно.
Но енергията която получаваш винаги е по-малка от тази която вкарваш.
В природата не съществуват силни магнити като тези дето се продават по магазините.
Те се произвеждат от метални сплави които накрая в производството се намагнетизират като се поставят в магнитно поле създадено от ел.енергия.
Така че няма как да "изкяриш" каквато и да е енергия от магнити.
Как се правят магнитите - след 10-та минута.



Така че като срещнеш някой заблуден не е нужно да го галиш а трябва в прав текст да му го кажеш.
Той ако има малко здрав разум ще си вземе поука.
Ако го "галиш" оня почва да си въобразява че е прав, самонавива се и често накрая ти се качва на главата.
Това не трябва да се допуска.
:partyman:
В магнитите има енергия, както има енергия в гравитацията (като подкрепа на това ще посоча начинът по-който ускоряват космическите кораби в слънчевата система, използвайки гравитационните полета на планетите). Теорията на гравитационното поле може да бъде приложена по същия начин и към магнитното поле разбира се като се вземат предвид съответните разлики. Ето един пример, че в магните има енергия. Друг е въпросът, че не е намерен начин да се управлява постоянното магнитно поле. Ето един интересен експеримент на Игор Белетский, който изглежда обещаващ. Дали ще стане, дали е възможен теорията за запазване на енегрията казва, че не може, но да видим какво ще покаже експеримента. Да не забравяме, че теориите се мислят от човеци, които понякога грешат. . Не вярвам в конструкцията на Майстор 52, но обичам да гледам и ако може да участвам в подобни експерименти.
hidrazin - майстор
пон ное 16, 2020 4:22 pmeleonorvelichkov написа:
...Ето един интересен експеримент на Игор Белетский, който изглежда обещаващ. Дали ще стане, дали е възможен теорията за запазване на енегрията казва, че не може, но да видим какво ще покаже експеримента.
Току що зачеркна годините годините си потрошени за образование. Доколкото имаш такова...
Приятно пътуване ... към Мазето.
:partyman:
Игор Белецкий си е създал в тубата канал за развлечение и там няма нищо обещаващо.
Принципа е - колкото повече идиотизъм, толкова повече аудитория и кинти.
sstefanov - майстор
пон ное 16, 2020 4:22 pmeleonorvelichkov написа:
...като подкрепа на това ще посоча начинът по-който ускоряват космическите кораби в слънчевата система, използвайки гравитационните полета на планетите...
И с това твърдение - също!
Според теб за чия сметка корабът се ускорява от гравитацията на някоя планета?
eleonorvelichkov - специалист
пон ное 16, 2020 9:19 pmsstefanov написа:
пон ное 16, 2020 4:22 pmeleonorvelichkov написа:
...като подкрепа на това ще посоча начинът по-който ускоряват космическите кораби в слънчевата система, използвайки гравитационните полета на планетите...
И с това твърдение - също!
Според теб за чия сметка корабът се ускорява от гравитацията на някоя планета?
Всяко едно поле има енергия в себе си и това е потенциалната енергия, която е енергията на взаимодействието. Гравитацията също има потенциална енергия, която се превръща в кинетична, която пък е енергията на движението, когато съпротивителните сили отпаднат. А космическите кораби използват гравитационното притегляне за ускоряване просто се подвеждат под подходящ ъгъл към дадена планетата което предизвиква ускорението му и съответно промяна на траекторията, но предполагам че енергията там идва от въртенето на планетата.
hidrazin - майстор
пон ное 16, 2020 10:26 pmeleonorvelichkov написа:
....
Ти кое от това не разбра???

Прикачен файл:
маза.jpg
маза.jpg (25.54 KиБ) Видяна 976 пъти


Още едно Тинки ми идва в повече.
Дано се сещаш каква с каква черта си задраска всичките постове и напъни да покажеш колко знаеш.
Дано си даваш сметка че вече никой тук няма да те приема на сериозно.....
:partyman:
P.S. Жалко. Там дето си завършил средното имаше преподаватели ОГЪН !!!
От там излязоха много стойностни личности. Сега явно излизат само шушляци.
Висшето не го брой...
eleonorvelichkov - специалист
вт ное 17, 2020 12:35 amhidrazin написа:
пон ное 16, 2020 10:26 pmeleonorvelichkov написа:
....
Ти кое от това не разбра???


маза.jpg

Още едно Тинки ми идва в повече.
Дано се сещаш каква с каква черта си задраска всичките постове и напъни да покажеш колко знаеш.
Дано си даваш сметка че вече никой тук няма да те приема на сериозно.....
:partyman:
P.S. Жалко. Там дето си завършил средното имаше преподаватели ОГЪН !!!
От там излязоха много стойностни личности. Сега явно излизат само шушляци.
Висшето не го брой...
Вечен двигател е невъзможен, защото сумата от кинетичната и потенциалната и топлинната енергия, която се отделя при триенете винаги е една и съща. Така, че веченият двигател е невъзможен, но това не означава, че ексепериментите в тази посока не са интересни. Тези експерименти биха могли да помогнат за изучаването на магнитите по-добре например. Интересно ми е какво ще се случи с магнитната "пушка" на Игор интересно ми е да видя къде ще се издъни.

Ето една интересна схема, която бих пробвал, но въпросът е къде ще се издъни? Ако искате може да се поопражним да видим къде схемата ще се провали на теоретично ниво?

Прикачен файл

Магнитна рампа.png
Магнитна рампа.png (23.56 KиБ) Видяна 944 пъти
hidrazin - майстор
вт ное 17, 2020 9:24 ameleonorvelichkov написа:
Ако искате може да се поопражним да видим къде схемата ще се провали на теоретично ниво?
Упражнявайте се ... в Мазето.

Изображение

:partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Употреба на микроконтролер Ардуино Уно R3 за управление функциите на Магнитен Преобразувател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: