Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LiLsSsSs - напреднал
Здравейте!
Имам нужда от помощ.

От вече 3 години се отоплявам на пелети.
Котел е на Torch а радиаторите са ми на Корадо (Тип 22) като имах един малък стар в коридора до входната врата.
Тази година правих малко освежаване на коридора в къщата и основен ремонт на едната баня.
Къщата е на 2 етажа имам баня на първия и другата която ремонтирах се намира м/у първия и втория етаж.
Котела ми е до 20 киловата.Имам 2 радиатор 60 на 120,4 радиатора 60 на 200,1 радиатор 60 на 160 (новия) и 2 лири.
Демонтирах стария радиатор в коридора и си взех хубав на Корадо,както и демонтирах лирата в горната баня.След като приключих с ремонта си монтирах новия радиатор в коридора и лирата на същото място където си беше.Радиаторите в стаите не съм ги пипал!
Котела ми е в мазата и от там тръбите отиват в кухнята,която се намира над нея.Тя е трапезария с кухненски бокс свързани със свод.Имам един малък радиатор в бокса и един голям в трапезарията.От кухненския бокс отиват към коридора,спалнята на майка ми и банята и.
От кухнята тръбата върви до втория етаж в детската стая и се разделя за спалнята ми,за банята и втората спалня.
Та какъв ми е проблема:
Радиаторите в трапезарията и бокса не искат да тръгнат.Всички останали затоплят!
Обезвъдушавах няколко пъти цялата система.
2 пъти я източих и напълних пак няма ефект.Махнат термоглавите пак няма ефект.
Източих 2-та радиатора изцяло + системата и я напълних на ново и я обезвъздуших.Пак нямаше ефект.
Не мога да разбера каква може да е причината.Все пак това са първите 2 радиатора в системата а не искат да затоплят.
Благодаря предварително за помоща.

Поздрави Лило!
Възду.
Затвори термоглавите на останалите радиатори, остави отворен само един от проблемните, помпата на максимална скорост!
Какви са ти обезвъздушителите?

Не, че е от значение, но системата отворена ли е или затворена?
Ако е затворена, на какво налягане работи- налягане вода, налягане в РС?
LiLsSsSs - напреднал
Пробвах и този номер да затворя всичките отоплители на етажа за да прециркулира водата през проблемните и пак не искаха да тръгнат.
Пробвах да ги обезвъздуша като развих термоглавата от радиатора и долу от изходящата вода по същия начин.
Като почна да източвам вода от радиатора започва да си се пълни с топла вода,но в момента,в който спра да източвам спира да влиза вода в радиатора(и с 2-та е така).
Обезвъздушителите са ми ръчни.
Помпата ми е на максимална (3-та) скорост постоянно.Тя е Грундфус.Модел не помня знам само че има сила за вертикално подаване на водата до 6.5м.

:?:
LiLsSsSs - напреднал
Не, че е от значение, но системата отворена ли е или затворена?
Ако е затворена, на какво налягане работи- налягане вода, налягане в РС?
[/quote]

Затворена система като до сега съм я държал около 1 атмосфера,1.2 при температура от 60 градуса.
Сега съм я сложил на 1.2 при студена система и вдига до около 1.4 при 60 градуса.
torbalan - Дървен философ
Не всичките на етажа, а всички останали където и да са.

Ако и при това положение не тръгне - затваряй всичко и демонтирай проблемния радиатор и крановете, с които е свързан.

При мен в тръбата преди единия кран се беше натрупала толкова тиня, че го беше затапила на 100%.
Рекох му да остави само един от проблемните, ама на!
Тая помпа само при обезвъздушаване на 3та, инак разнася и боклуци по тръбите, че да не излезе като на Торбалан.
Филтър няма ли, преди помпата?
LiLsSsSs - напреднал
Ще пробвам като се прибера довечера да затворя всички отоплители и да ги мъча 1 по 1.
Иначе имам фълтър но не е преди помпата а е на връщащата вода преди котела.
Принципно като източих водата от 2-та радиатора вчера беше леко черна.Но не видях да има някакви затлачвания.
Даже мислех да правя някакви спартански системи да наливам системата от лирата в банята (тя е най-висока точка) докато източвам от долу системата.
Мисля си че проблема е в тръбата за връщащата вода ама не съм сигурен.
Като развия главите от радиатора си върви вода и не мисля,че проблема е във входящата вода.
Докато обезвъздушавам радиатора си идва топла вода в него през главата.Когато го източвам от долу при крана също си идва топла вода,но като затегна гайката долу или обезвъздушителя водата спира.
Тръбата до главата на радиатора в бокса е топла почти до горе,а тази на радиатора в трапезарията е топла ниско долу.
ESPACE - майстор
ср ное 18, 2020 12:13 pmLiLsSsSs написа:

Тръбата до главата на радиатора в бокса е топла почти до горе,а тази на радиатора в трапезарията е топла ниско долу.
#-o

Извикай си майстор, не се мъчи.
LiLsSsSs - напреднал
ср ное 18, 2020 12:19 pmESPACE написа:
ср ное 18, 2020 12:13 pmLiLsSsSs написа:

Тръбата до главата на радиатора в бокса е топла почти до горе,а тази на радиатора в трапезарията е топла ниско долу.
#-o

Извикай си майстор, не се мъчи.
Преди да викна майстор ще се опитам сам да си реша проблема.
Инсталацията съм си я правил аз.
Просто немога да разбера къде може да е проблема тъй като не се занимавам професионално с парно.Баща ми се занимаваше с ВиК и парни инсталации и знам някой неща тей като съм ходил доста с него по обекти.
Та понеже пробвах почти всичко за което се сетих,реших да се допитам тук.
Проследи си тръбите, че както описваш проблемните радиатори къде им е топлото и студеното, да не си кръстосал тръби някъде!
ср ное 18, 2020 12:13 pmLiLsSsSs написа:
........
Тръбата до главата на радиатора в бокса е топла почти до горе,а тази на радиатора в трапезарията е топла ниско долу.

Тема "Проблем с парна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: