Най - вълнуващия въпрос зимно време.
neidox - специалист
чет ное 19, 2020 9:35 ambibobore написа:
чет ное 19, 2020 9:20 amfilmatoplo написа:
Не съм я видял още тази джаджа -при нас има един човек чисти комини с някаква машинка и прахосмукачка през розетката ,30 лв и готово -не било нужно да се качваш на покрива ,там топузи да пущаш в комина и тем подобни .
При мен трябва да почистя разстоянието от моята част до главния комин. Става единствено с почистване нагоре. Всичко ще пада надолу. Във Видин машини и коминочистач е загубена кауза. :lol: Ще търся нещо да приспособя или ако намеря коминочистач с подходящите уреди.
Баща ми го пали с газова горелка, но явно е сигурен в комина че няма да се сцепи :roll:
filmatoplo - майстор
:wink: Сигурен в комин -Трифон да каже.
neidox - специалист
чет ное 19, 2020 4:21 pmfilmatoplo написа:
:wink: Сигурен в комин -Трифон да каже.
Да ти кажа и тои е пожарникар с 30 години служба и много добре знае какво може да стане :-D
gopeto87 - напреднал
Привет колеги,
отоплява се с Грейко Бижу 16 кв. Днес погледнах кошничката и на мен не беше легнала много добре заради запалката. Отворих я , повдигнах запалката малко и мисля че лифта малко се оправи. За горенето от пръв поглед мога да кажа че се подобри.Имам един въпрос. Искам да сложа бойлер. Проблема е че съм оставил тръби 16 ки към мокрото помещение. Беше планирано за радиатор. Сега мога ли да използвам тези тръби за бойлер. До колкото знам трябва да са 20 ки. Ще стане ли с тях. Нямам друг вариант.
шоп - майстор
чет ное 19, 2020 6:05 pmgopeto87 написа:
Проблема е че съм оставил тръби 16 ки към мокрото помещение.
Ми проблем си е. Постоянно апелирам да се слагат тръби с по-голямо Ф!
Колко е дълго трасето в едната посока?


10м?
Кранове,колена тройници, редукции има ли?
Помпата с какъв напор е?

Накрая ако не си доволен сменяш помпата
напор 4 с напор 6
напор 6 с напор 8
напор 8 с напор 10 и т.н.
и преглъщащ икономията от тръбичка ф12 вътрешно с разхода за по-скъпа помпа и по-голям разход на ток.
neidox - специалист
чет ное 19, 2020 6:05 pmgopeto87 написа:
Привет колеги,
отоплява се с Грейко Бижу 16 кв. Днес погледнах кошничката и на мен не беше легнала много добре заради запалката. Отворих я , повдигнах запалката малко и мисля че лифта малко се оправи. За горенето от пръв поглед мога да кажа че се подобри.Имам един въпрос. Искам да сложа бойлер. Проблема е че съм оставил тръби 16 ки към мокрото помещение. Беше планирано за радиатор. Сега мога ли да използвам тези тръби за бойлер. До колкото знам трябва да са 20 ки. Ще стане ли с тях. Нямам друг вариант.
Ако е само билера на това трасе няма да имаш ядове. На ф16 15 метра съм вързал бойлер радиатор и лира не е правилно но при свършен факт .
чет ное 19, 2020 5:47 pmneidox написа:
чет ное 19, 2020 4:21 pmfilmatoplo написа:
:wink: Сигурен в комин -Трифон да каже.
Да ти кажа и тои е пожарникар с 30 години служба и много добре знае какво може да стане :-D
Явно я сум новобранец, оти като я нажежим, да белне катализаторо, по някое време търчим да погледнем дали не се е ядосАл Змеьот.
Два пъти ми се е палила кола, в движение и веднъж тръгна огън в банята, 10 секунди, преди да излезна за работа.
Колега, при закъснение за работа, защото колата му не запалила, вижда как ПА излиза на пожар. Той е бил част от екипа, но понеже колата му не запалила, та после изгоряла, а екипът му гасил неговата кола.
Коминът ми е само с 30 години служба и още не е чистен. Продължение е на 55 годишен комин.
До 46 не знаех, че съм смъртен, а от там насетне знам, че юнаците са само в приказките. Всеки сам си знае.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет ное 19, 2020 6:58 pm, променено общо 3 пъти.
filmatoplo - майстор
Ще го захранва .Помня годините в които на пазара имаше само тръба фи-16 с ал вложка . :wink: Помпата в момента монтирана в камината е предостатъчна от към скорости,дебити и настройки задоволяващи всички изисквания . :wink: Има няколко режима с променлив и постоянен дебит .
neidox - специалист
чет ное 19, 2020 6:54 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет ное 19, 2020 5:47 pmneidox написа:
чет ное 19, 2020 4:21 pmfilmatoplo написа:
:wink: Сигурен в комин -Трифон да каже.
Да ти кажа и тои е пожарникар с 30 години служба и много добре знае какво може да стане :-D
Явно я сум новобранец, оти като я нажежим, да белне катализаторо, по някое време търчим да погледнем дали не се е ядосАл Змеьот.
Два пъти ми се е палила кола, в движение и веднъж тръгна огън в банята, 10 секунди, преди да излезна за работа.
Колега, при закъснение за работа, защото колата му не запалила, вижда как ПА излиза на пожар. Той е бил част от екипа, но понеже колата му не запалила, та после изгоряла, а екипът му гасил неговата кола.
Коминът ми е само с 30 години служба и още не е чистен. Продължение е на 55 годишен комин.
До 46 не знаех, че съм смъртен, а от там насетне знам, че юнаците са само в приказките. Всеки сам си знае.
Исках да кажа само , че макар и запознати с последствията и пожарникарите правят такива материи :-D
чет ное 19, 2020 7:20 pmneidox написа:
... и пожарникарите правят такива материи :-D
Най обичам да паля
https://photos.app.goo.gl/w1pcC4yqQjKceh598
Да не съблазнявам грешно никого, че са Пости, та затова такива снимки.
А кви други магарии праят пожарогасителите, еееее!!!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: