Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Имам стара къща (в.з. в община Панчарево,.гр.София), почната през 1986 със строителни книжа- ниво, разрешение за строеж, архитектура.
Завършена в груб вид след около 2 г до към 1987-1988. Не съм вадил никакви последващи книжа като акт14,Акт15,Акт16.
Може ли да ме насочите към "правилен" строителен надзорник, който да не "реже" глави за УВЕ на стара къща от 1988г?
hidrazin - майстор
чет ное 19, 2020 4:12 pmangel6 написа:
Имам стара къща (в.з. в община Панчарево,.гр.София), почната през 1986 със строителни книжа- ниво, разрешение за строеж, архитектура.
Завършена в груб вид след около 2 г до към 1987-1988. Не съм вадил никакви последващи книжа като акт14,Акт15,Акт16.
Може ли да ме насочите към "правилен" строителен надзорник, който да не "реже" глави за УВЕ на стара къща от 1988г?
Нещо си объркал май форума. Член 6-ти - да си вадил когато е трябвало.
:partyman:
чет ное 19, 2020 4:43 pmhidrazin написа:
чет ное 19, 2020 4:12 pmangel6 написа:
Имам стара къща (в.з. в община Панчарево,.гр.София), почната през 1986 със строителни книжа- ниво, разрешение за строеж, архитектура.
Завършена в груб вид след около 2 г до към 1987-1988. Не съм вадил никакви последващи книжа като акт14,Акт15,Акт16.
Може ли да ме насочите към "правилен" строителен надзорник, който да не "реже" глави за УВЕ на стара къща от 1988г?
Нещо си объркал май форума. Член 6-ти - да си вадил когато е трябвало.
:partyman:
Кой е правилния форум?
aroot - специалист
Според мен не може да се извади УВЕ, или поне не така както си го представяте.
Ако нямате Акт 14, всички строителни книжа губят сила до след 5 г от влизане в сила на РС. Поне сега е така, а за преди години, ще трябва да се рови сериозно, но каквото и да е Вие сега има само хартия.
Шанса обаче е, да си изкарате Удостоверение за търпимост. По памет цитирам, ставаше за строежи до 1988 г. Обикновено, едно кафе с служители от съответна община открива много възможности..
пет ное 27, 2020 9:49 amaroot написа:
Според мен не може да се извади УВЕ, или поне не така както си го представяте.
Ако нямате Акт 14, всички строителни книжа губят сила до след 5 г от влизане в сила на РС. Поне сега е така, а за преди години, ще трябва да се рови сериозно, но каквото и да е Вие сега има само хартия.
Шанса обаче е, да си изкарате Удостоверение за търпимост. По памет цитирам, ставаше за строежи до 1988 г. Обикновено, едно кафе с служители от съответна община открива много възможности..
Благодаря Ви за информацията - от моите проучвания сега имам два варианта- или да си извадя въпросното Удостоверение за търпимост, или да си извадя Удостоверение за заварен строеж, което е еквивалента на УВЕ (п.6 от ПЗР на Наредба № 2 за въвеждане на строежите в експлоатация от 2003 г.) за моя случай!
Просто дочух, че има начин за няколко стотин лева с мой технически ръководител и правилен надзор да си изкарам УВЕ-то (акт16) и затова разпитвам, т.к. информацията ми не е сигурна

Тема "Търся надзорник за изваждане на УВЕ на стара къща - завършена през 1988г" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: