• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
little_hooligan - специалист
Привет на всички

Миналият ден си купих конвектор на делонги. Чудех се дали да взема Теси за 60 лева или делонгито за 120, но си спомних за стария ни маслен радиатор на Делонги, който работеше дълги години и избрах тази марка.

Днес го пуснах да работи обаче нещо не ме изкефи шума от вентилатора. Нищо му няма на вентилатора, но предпочитам печката да е по тиха.

Понеже не ми се занимава да го връщам на Практикер (ако въобще си го вземат), а и конвектора ми харесва освен вентилатора, та реших да попитам следното:
Конвектора работи на две степени, на първата без вентилатор, на втората по мощна степен вече се включва и вентилатора.

Това, което искам да направя е да изключа напълно вентилатора, така че на втората степен (2 киловата) вентилатора да не работи повече. Т.е. да стане печка без вентилатор. :?

Какво мислите по въпроса :roll:
Jacomo - специалист
Ми не, щом не е направено фабрично, вероятно няма достатъчна конвекция, за да не прегрее нагревателя.
bmahob - майстор
Новата серия на теси със 7години гаранция са супер, без вентилатори. Нагревателя не телчета а от алум тръби. Много добри и икономични
kozl - майстор
По въпроса мислим, че е възможно на 2 степен вентилатора да се скапе и тогава става конвекционален конвектор.
Ся дали как ще работи без вентилатор :?
Първо съмнение, че няма да може да работи без вентилатор допуска схема в която тока през електромотора на вентилатора да е за втората секция на нагревателя. Това обаче го отхвърлям като вариант, защото трябва ел.двигател с голям ток и малко напрежение па аз немам идея за такъв.
Второ сигур има защита от прегряване на корпуса и като нема принудителна вентилация е възможно защитата да сработи.
И все пак има ли запалими детайли в отоплителното тяло. Калориферите разчитат на въздушната струя за охлаждане и не понасят високи температури, та повечето такива отоплители са пластмасови.
чет ное 19, 2020 8:10 ambmahob написа:
Новата серия на теси със 7години гаранция са супер, без вентилатори. Нагревателя не телчета а от алум тръби. Много добри и икономични
Икономични :? От ква гледна точка е тая "Икономия"?
bmahob - майстор
Смисъл загрява по-бързо и изключва :-D
Jacomo - специалист
пет ное 20, 2020 12:44 ambmahob написа:
Смисъл загрява по-бързо и изключва :-D
Да, да, и един мармот...
preslav - майстор
За кое Делонги говоиш https://www.tehnomix.bg/klimatizatsiya- ... l=delonghi има два напълно аналогични варианта, с и без вентилатор т.е. и твоят може да работи без вентилатор.
bmahob - майстор
пет ное 20, 2020 1:56 amJacomo написа:
пет ное 20, 2020 12:44 ambmahob написа:
Смисъл загрява по-бързо и изключва :-D
Да, да, и един мармот...
Имам въпросният, взех за преходните за малкия, и за през ноща като не пускам парното, сметката ми за ток не се увеличи дръстично .... Взех същия за бабата, само че взимам 2500вата стопля ударно и след това подържа(зависимост от изолажия, топлозагуби)
шоп - майстор
:-D
2 киловатова ще работи час
1 киловатова - два часа
0,5 киловата степен - четри часа
Всичко зависи от топлозагубите, другото са мечти!
bmahob - майстор
пет ное 20, 2020 10:36 amшоп написа:
:-D
2 киловатова ще работи час
1 киловатова - два часа
0,5 киловата степен - четри часа
Всичко зависи от топлозагубите, другото са мечти!
Ок но не можеш да сравниш нагревателя на конвекторните с тънички телчета, спрямо алуминиевите дето ти говоря
  • 1
  • 2

Тема "Шумен конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: