Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
P88-Verona - специалист
Купих го от алиекспрес пратиха ми го от Чехия, но по описание излиза че е правено в Испания.
Бихте ли го ползвали, по предназначение?
Прикачен файл:
01.jpg
01.jpg (70.4 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
02.jpg
02.jpg (76.35 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
03.jpg
03.jpg (100.82 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
04.jpg
04.jpg (75.05 KиБ) Видяна 1358 пъти
Прикачен файл:
05.jpg
05.jpg (79.84 KиБ) Видяна 1358 пъти
preslav - майстор
Не бих рискувал, а и с този смешен нагревател надали ще има голяма полза от тази измишльотина.
P88-Verona - специалист
Дори не ми мина през ума да го инсталирам. Просто споделям опит. До последно мислех, че е с тръбен нагревател, докато не го отворих.
moimoimoi - майстор
а сигурно ли е на колко волта е това нещо
mika - специалист
Казват, че милиони бразилци го ползвали ежедневно.
shotik - майстор
Преди години се продаваха едни турски с една или две степени на мощност.
Вътре имаше макара с навити реотани , водата минаваше около тях и се нагряваше.
Това е същото, но с по- голяма форма и е като душ, турските бяха с други изводи за водата и можеше да се налива дори в бутилки.
Имаха бленда за водата, която да минава и да може да се загрява, нямаха голям дебит, загряваха достатъчно както на мивката , така и на душ , трети кабел за зануляване и биметална пластина - прекъсвач при висока температура.
Аз съм ползвал такъв в кухня, и след 15 г работа го махнах,защото нямаше части за ремонт- реотан и една пластмасова част с която се превключваха степените, както и гарнитура на водната част.
kozl - майстор
Изображение


Това за каква мощност е?
Много ми малее нагревателя и в сравнение с този в клипа и ако е същата мощност, с голяма вероятност няма да е дълготраен.
shotik - майстор
Ето снимка на макарата с реотана на турски нагревател

Изображение
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Може да се мерне съпротивлението и да се прецени.
kuger - майстор
Такъв като този, който е постнал shotik ползвах в кухнята, кога правеха профилактика на ТЕЦ-а.
Същия имахме на мивката в работата, вършеха работа за миене на съдове и ръце /само/. Мисля, по спомен, 3 Kw да беше на втората степен. Имаше мембрана, която подаваше захранване само при достатъчен разход на вода.
Важното беше да е правилно свързан.

Тема "Какво мислите за този уред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: