• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
За мен това няма никакво значение
Нагревателя си е една нихромова жичка. дали ще е гол, облечен, в стъкло, порцелан, пясък и т.н това не подобрява ефективността му. Тя между другото си е достатъчно висока. Просто директното отпление с ел. енергия е скъпо.

Харчи 1 киловат-грее 1 киловат.
preslav - майстор
пет ное 20, 2020 4:48 pmbmahob написа:
пет ное 20, 2020 10:36 amшоп написа:
:-D
2 киловатова ще работи час
1 киловатова - два часа
0,5 киловата степен - четри часа
Всичко зависи от топлозагубите, другото са мечти!
Ок но не можеш да сравниш нагревателя на конвекторните с тънички телчета, спрямо алуминиевите дето ти говоря
Напротив, "телчетата" са по-ефективни по ред причини, които се учат в отделенията.
bmahob - майстор
Добре бе имам ги и двата пред мене , тествам и виждам, ко пише не знам, изпитал съм го и толкоз спирам да пиша тук :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
съб ное 21, 2020 12:24 ambmahob написа:
Добре бе имам ги и двата пред мене , тествам и виждам, ко пише не знам, изпитал съм го и толкоз спирам да пиша тук :wink:
А, освен ламята Комо 21кВт, на тез 60м2 ползваш и ел. конвектори да помагат ли? Малиии...
bmahob - майстор
Писал съм, за през ноща като гася, пускам на 1(от6 степени) имам малко дете, при това подържане почти не се усеща на сметката ми за ток. Също за преходните като не паля, а искам само нощем. Взех я като се роди, имах от преди това евтината серия с телове, за това изказвам мбение!
kozl - майстор
пет ное 20, 2020 8:06 pmpreslav написа:
пет ное 20, 2020 4:48 pmbmahob написа:
пет ное 20, 2020 10:36 amшоп написа:
:-D
2 киловатова ще работи час
1 киловатова - два часа
0,5 киловата степен - четри часа
Всичко зависи от топлозагубите, другото са мечти!
Ок но не можеш да сравниш нагревателя на конвекторните с тънички телчета, спрямо алуминиевите дето ти говоря
Напротив, "телчетата" са по-ефективни по ред причини, които се учат в отделенията.
Като изключим керамичните то другите де се ползват са все с телчета.
Та се чудя за каква ефективност иде писане :?
Може би за ефективната площ на отдаване на топлина. И са да сравняваме нещо със тръбички или само с голи жички дека прави една и съща топлина.
Но мое би да сравняваме по ефекта на възприемане на топлината.
И понеже дълго време съм ползвал радиатор Смядово и калориферни печки с вентилатор и веднага мое да констатирам колко по-ефективна е печката с вентилатор и голи нагревателни жички. С много по-малко м-ал същата топлина, която мое да насочиш топло да ти дуа, а не да местиш оня кютук Смядовски по-близо до гъ3о :roll:
От гледна точка на безопасност кое е по-ефективно :? Чини ми се Смядовото оти почти никви запалими м-али нема в него, като изключим кабелот. Освен тва повечето конвектори не търпят покриване, а радиатора понася. и т.н.
За шума - радиатора пука докато се сгрее, докато изтива пак. Аве и на двете съм спал и поне не съм имал уред да ги "замервам шумно" не моем отговори кой шуми по-ефективно. Мое би тея с вентилатора, но и там шумо зависи от оборотите на перката и от качеството на изпълнение та тва ми беше и критерий в избора им.
Имам калорифер Дипломат с вентилатор и керамични нагреватели и нещо му стана на вентилатора почва да вибрира в некакъв резонанс от време на време и да добавя некаков отвратителен шум дека дразни повеке. о тоя на перката.
Па имам и 2 броя евтинджоси, които тракат като пред разпад, ма бая ток изхарчика и още могат. Ма тех ги ползвам в шумотеки оти прават повеке шум отколе топлина :-D
И моа си мисла, че тия бръмбъзлъци са икономично по-ефективни, оти влияят на нервната система и по тоя начин закаляват чиляшкото тело да привиква на тих студ, което пък финансово се отразява със спад на топлосметката :lachtot:
bmahob - майстор
За това говоря..... Няма нищо общо с телта!

Прикачен файл

IMG_20201121_230125.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Шумен конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: