Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
А моята да кача ли :?
съб ное 21, 2020 12:38 ambmahob написа:
А моята да кача ли :?
Сакън, перфектна е! Пу-пу-пу!
andy_forresite - майстор
По какви критерии една система е перфектна?
съб ное 21, 2020 12:27 pmandy_forresite написа:
По какви критерии една система е перфектна?
По моите, доказателството у дома.
Колегата се е "похвалил" само с комин. За студени стаи не е споменал, нито за проблеми с циркулация.
Не забравям, че за някои хора, отоплението е само термин и не ги занимава по никой друг начин, освен да платят сметката.
Всичко, у дома, е изпълнено така, както биха го направили няколкото Майстори тук. Започнато е 2014та, мислено е с възможността да се надгражда, функционира перфектно от самото начало, има още за довършване. За ремонтнопригодност изобщо не е ставало дума или нужда. Направено с най добрите материали, освен радиаторите. Тук имам предвид дизайн.

Анди, двете години четене не са били напразно.
Допълвам и за газификацията.
В момента, в който се появи възможност, прочетох цялата важна тема.
Системата се оказа напълно подходяща за нискотемпературно отопление с кондензен котел или ТП. В момента контролерът ми определя Т на отоплителната вода на 40 градуса.
https://photos.app.goo.gl/9KSS1VMcrdmFr9dn7
"Люлее"между 38-42-43. Буферът е зареден на 58.
Най топлото помещение е помещението с осем киловатовата печка, която работи в съспенд- за кратко 1ва, от снощи насам.
borchoyor - специалист
пет ное 20, 2020 3:14 pmtorbalan написа:
пет ное 20, 2020 11:25 amLiLsSsSs написа:
...
Само се чудя дали да не оставя обезвъздушителите и на радиаторите в детската и спалнята отворени за да може въздуха да избие на някъде :?: :?: :?:
....
Затвори ВСИЧКИ кранове на ВСИЧКИ радиатори. Пусни помпата и отвори само на ЕДИН от проблемните. Отвори му и обезвъздушителя и наблюдавай какво се случва. Ако нещата се оправят, отвори на втория от проблемните и т.н.

Преди години бях забравил да затворя една лира. На първия етаж имам 6 радиатора и лирата. На втория - 5 радиатора и 3 лири...

Половин ден се чудих защо не мога да подкарам водата през един радиатор - ами защото съм забравил една лира отворена и тя водата си минава през нея.
Торбалане, ти не пилзваш лирите, ели???? Трифуне, ай се де....
съб ное 21, 2020 6:39 pmborchoyor написа:
...Трифуне, ай се де....
Нещо на мен или на теб не е ясно?
ant-man - напреднал
Лило, провери си свързването на подменените радиатори, както те посъветва Трифонов! Може да си кръстосал тръбите, без да разбереш. При мен, след разкачане за ремонт бях ги разменил при преминаване през стената.

Тема "Проблем с парна инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: