Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб ное 21, 2020 7:53 pmHristoRZ написа:
Ами 1370 страници са ми доста.
Температурите не съм ги настроил аз, а инсталаторите когато поставиха котела, имам много да чета по темата, просто исках да знам какво да очаквам.
Иначе да, повечето стени са външни, въпреки това е топло вътре, което предполагам е предпоставка за по големия разход.
Ще разгледам темата назад, но си е доста дълга.
Имаш я от няколко дни, а преди отопляваше ли?
Дали къщата все още не "пие" енергия, след което и разходът да се нормализира.
55 на водата е ниска Т. Тази, която се връща от радиаторите е с Т ок.40 градуса. За да гори добре, пламъкът трябва да развие температура, а как да стане това, като го охлажда водната риза? Затова Лазар казва 75-80. Освен подобреното изгаряне, това ще затопли по бързо жилището. Регулиране на Т в къщата, с промяна на котелната Т е грешка.
Помисли за монтиране на стаен термостат, който да пали и гаси горелката!
съб ное 21, 2020 8:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 21, 2020 7:53 pmHristoRZ написа:
Ами 1370 страници са ми доста.
Температурите не съм ги настроил аз, а инсталаторите когато поставиха котела, имам много да чета по темата, просто исках да знам какво да очаквам.
Иначе да, повечето стени са външни, въпреки това е топло вътре, което предполагам е предпоставка за по големия разход.
Ще разгледам темата назад, но си е доста дълга.
Имаш я от няколко дни, а преди отопляваше ли?
Дали къщата все още не "пие" енергия, след което и разходът да се нормализира.
55 на водата е ниска Т. Тази, която се връща от радиаторите е с Т ок.40 градуса. За да гори добре, пламъкът трябва да развие температура, а как да стане това, като го охлажда водната риза? Затова Лазар казва 75-80. Освен подобреното изгаряне, това ще затопли по бързо жилището. Регулиране на Т в къщата, с промяна на котелната Т е грешка.
Помисли за монтиране на стаен термостат, който да пали и гаси горелката!
За първи път отоплявам, закупих къщата тази година и все още съм в ремонт.
Сложих картон на всички стаи вата на таваните, смених дограмата, за другата година смятам да изолирам външна изолация 10см.
Аз също си мислех, че е възможно да "пие" енергия още, докато всичко се затопли.
Иначе в стаите си е топло навсякъде където има радиатор. Сега след като не разбирам много малко ме притеснява са бутам неща, но температурата мога да я променя.
Гледам, че горелката влиза в режим поддържане, стои известно време и след това отново в мощност 1, мисля, без да се изгасва което смятам, че е добре.
Освен да кача температурата от контролера нещо друго трябва ли да се променя?
съб ное 21, 2020 9:28 pmHristoRZ написа:
Нормално е да си се притеснил, както е нормална и работата на горелката.
Тя си дава, каквото ѝ е казано, но къщата си иска насищане, ще се убедиш сам. Другата година, след санирането и натрупаният опит, нещата ще са съвсем различни.
Дано да ти е направена инсталацията като хората!

Опитай само с промяна на температурата, на първо време! С настройките по натам. Иска си малко четене, преди това, защото последващото четене е по болезнено.
съб ное 21, 2020 9:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 21, 2020 9:28 pmHristoRZ написа:
Нормално е да си се притеснил, както е нормална и работата на горелката.
Тя си дава, каквото ѝ е казано, но къщата си иска насищане, ще се убедиш сам. Другата година, след санирането и натрупаният опит, нещата ще са съвсем различни.
Дано да ти е направена инсталацията като хората!

Опитай само с промяна на температурата, на първо време! С настройките по натам. Иска си малко четене, преди това, защото последващото четене е по болезнено.
Промених Т на 65 градуса, ще видя какво се получава за инсталацията не знам дали е направена както трябва, след като прочета всичките страници от темата се надявам да разбера достатъчно неща за да се оправям за бъдеще. Благодаря много за съветите.
Стойността до пламъка долу в ляво на дисплея каква трябва да бъде (до сега беше 120-130) , сега е около 180. В инструкцията не виждам къде е описано (виждам едно темп в бойлера за бгв, но аз нямам такъв)
LazarGanev - "Велик майстор"
Разход 2кг/час предполага работа основно на мощност 2 (около 10кВт). Но това е при спазени 3 условия - правилни горивни настройки, нормална калоричност на пелетите и нормален работен температурен режим (да речем 70*С). Понеже информацията е, че горелката работи на мощност 1 (което би трябвало да е към 5кВт), ние не можем да кажем къде е причината да гори 2кг/час, тъй като уравнението има 3 неизвестни.
съб ное 21, 2020 10:01 pmLazarGanev написа:
Разход 2кг/час предполага работа основно на мощност 2 (около 10кВт). Но това е при спазени 3 условия - правилни горивни настройки, нормална калоричност на пелетите и нормален работен температурен режим (да речем 70*С). Понеже информацията е, че горелката работи на мощност 1 (което би трябвало да е към 5кВт), ние не можем да кажем къде е причината да гори 2кг/час, тъй като уравнението има 3 неизвестни.
Очевидно не бяха спазени някой неща - температурата беше настроена на 55градуса - това го поправих, в момента е на 65 градуса и държи сякаш по- дълго време в режим поддържане, за настройките какви са - нямам представа дали са правилни или не, същото е и за пелетите - прозрачни найлонови чували- абсолютно никаква представа какви са им характеристиките :(
Отново си работи предимно на мощност 1.
andy_forresite - майстор
И за какво да чете 1370 страници? Ако има интерес нека чете, на никой няма да пречи.
Имам приятел, който не вдига над 52° на водата. Разход на сезон малко над 2 тона за такава квадратура. С всичката изолация е къщата. Сега като прочете, а той знам че чете, и ресне на 80, да не е да падне на 1,5 т :-D
Какво значение има колко бързо щяла да се стопли къщата ... Ми тя се е стоплила. Човекът пише 45 кг на 24 часа - демек отоплението не е спирано няколко поредни дни. Аз така го разбирам. След като се е стоплила, разходът се определя от посочените неизвестни плюс още едно. Най-важното от всички - топлозагубите.
Осветеността трябва да е 175-185. Не че ако седи постоянно на 190 като за снимка ще е зле.
Идеята за стаен термостат на къща без външна изолация изобщо не е добра. Особено на в зима и особено през Зима-та.

Слушай пич, тоя инсталатор нищо не е настройвал. Погледни си времената за трите мощности. Много вероятно е да видиш за п3 - 8.5/49/46%; мощност 2 - 5.5/пауза 45/43% и мощност 1 - 3.5/45 - 39%. Демек големи зареждания, много напомпана "мощност 1". И не само тя. Сложи я да си сипва за 1.5 секунди, през 50 секунди и с вентилатор 36% и кажи дали ще гори само на нея и колко пъти ще стигне в "поддържане".
LazarGanev - "Велик майстор"
съб ное 21, 2020 7:26 pmLazarGanev написа:
Хайде прочети инструкцията и поне малко назад в темата, какво е писано и обсъждано за котелна температура! Задай температура на водата минимум 70*С,
нед ное 22, 2020 12:35 amandy_forresite написа:
И за какво да чете 1370 страници?
Къде видя да го карам да чете всички страници? Писал съм да прочете инструкцията и поне малко от темата, защото през няколко страници се повтаря едно и също и на мен ми е писнало да се повтарям на всеки втори-трети случай. В инструкциите също е записано, че настроената температура на водата (Set Temp Range) трябва да е между 60 и 80*С, заводските настройки също са такива и нещо повече - няма възможност да се намалят под 60*С, без да се бъзика в сервизното меню! За да можем да обсъждаме възможни проблеми, трябва първо да отстраним един по един всички възможни източници на проблеми, трябва първо да почнем от настройките! Съгласен ли си Анди, или пак ще почнеш да ми философствуваш? В тези 1370 страници, вероятно само аз съм повторил поне 137 пъти, че температурата на водата не трябва да се настройва под 70*С, което означава работна температура (на подаване) около 60*С и температура на връщане 40-45*С. Колко по-ниска трябва да е според тебе? Какво ще се спечели като е по-малка? Какво печелим, като не спазваме инструкциите? Какво да обсъждаме, като не са спазени инструкциите? Да философстваме? Ами то повече от половината от тези 1370 страници е само подобно философстване. Като настроиш на 52 или 55*С, колко ще е работната температура (ти поне знаеш, че ще е с 5-10*С по-малко)? На колко ще включва помпата? Голяма гордост ли е да си "лошото момче, което не спазва инструкциите"? И после да пълним темата с въпроси "Аз не спазвам инструкцията, ама защо се получава еди какъв си проблем?". За да можем да търсим някакъв проблем, първо трябва да се спазват инструкциите, другото е разтягане на локуми и пълнене на темата със спам!
нед ное 22, 2020 12:35 amandy_forresite написа:
Слушай пич, тоя инсталатор нищо не е настройвал. Погледни си времената за трите мощности. Много вероятно е да видиш за п3 - 8.5/49/46%; мощност 2 - 5.5/пауза 45/43% и мощност 1 - 3.5/45 - 39%. Демек големи зареждания, много напомпана "мощност 1". И не само тя. Сложи я да си сипва за 1.5 секунди, през 50 секунди и с вентилатор 36% и кажи дали ще гори само на нея и колко пъти ще стигне в "поддържане".
Слушай пич, стига си давал грешни съвети, без да си наясно! Знаеш ли какъв е наклонът на шнека поне, та препоръчваш време на подаване? Как препоръчваш вентилатор 36% за слънчогледови пелети, каквито ползва HristoRZ? То и на мен ми се е налагало да правя настройки по телефона, но поне първо с въпроси за наклона шнека (за да мога да дам адекватни времена на подаване) и вида на пелетите (за да задам адекватен вентилатор). И като те послуша HristoRZ и намали времената на подаване какво ще се получи? Чисто и просто ще гори същото количество пелети, само че на дисплея ще вижда мощност 2 и 3, нищо повече! А пък ако сложи вентилатор 36%, със сигурност ще стане по-зле!
съб ное 21, 2020 9:53 pmHristoRZ написа:

Стойността до пламъка долу в ляво на дисплея каква трябва да бъде (до сега беше 120-130) , сега е около 180. В инструкцията не виждам къде е описано (виждам едно темп в бойлера за бгв, но аз нямам такъв)
На коя степен е горяла, когато осветеността е била ниска?
Там трябва да се променят настройките, но първо трябва да се знае какво е било положението в горивната глава на горелката.
И аз предполагам, че е мощност 2. Другото, което предполагам, на база споделеният разход, е че не достига въздух- ниска настройка вентилатор. От това жаравата се качва нагоре и съответно осветеността намалява.
Има ли в пепелника недогорели пелети?


Анди, никой не му е препоръчвал да чете 1300 и кусур страници или целият форум. Най много да се натъкне на нещо относно твоята отоплителна инсталация.
нед ное 22, 2020 12:35 amandy_forresite написа:
И за какво да чете 1370 страници? Ако има интерес нека чете, на никой няма да пречи.
Имам приятел, който не вдига над 52° на водата. ...
нед ное 22, 2020 2:47 amLazarGanev написа:
съб ное 21, 2020 7:26 pmLazarGanev написа:
Хайде прочети инструкцията и поне малко назад в темата, какво е писано и обсъждано за котелна температура! Задай температура на водата минимум 70*С,
нед ное 22, 2020 12:35 amandy_forresite написа:
И за какво да чете 1370 страници?
Къде видя да го карам да чете всички страници? Писал съм да прочете инструкцията и поне малко от темата, защото през няколко страници се повтаря едно и също и на мен ми е писнало да се повтарям на всеки втори-трети случай. В инструкциите също е записано, че настроената температура на водата (Set Temp Range) трябва да е между 60 и 80*С, заводските настройки също са такива и нещо повече - няма възможност да се намалят под 60*С, без да се бъзика в сервизното меню! За да можем да обсъждаме възможни проблеми, трябва първо да отстраним един по един всички възможни източници на проблеми, трябва първо да почнем от настройките! Съгласен ли си Анди, или пак ще почнеш да ми философствуваш? В тези 1370 страници, вероятно само аз съм повторил поне 137 пъти, че температурата на водата не трябва да се настройва под 70*С, което означава работна температура (на подаване) около 60*С и температура на връщане 40-45*С. Колко по-ниска трябва да е според тебе? Какво ще се спечели като е по-малка? Какво печелим, като не спазваме инструкциите? Какво да обсъждаме, като не са спазени инструкциите? Да философстваме? Ами то повече от половината от тези 1370 страници е само подобно философстване. Като настроиш на 52 или 55*С, колко ще е работната температура (ти поне знаеш, че ще е с 5-10*С по-малко)? На колко ще включва помпата? Голяма гордост ли е да си "лошото момче, което не спазва инструкциите"? И после да пълним темата с въпроси "Аз не спазвам инструкцията, ама защо се получава еди какъв си проблем?". За да можем да търсим някакъв проблем, първо трябва да се спазват инструкциите, другото е разтягане на локуми и пълнене на темата със спам!
нед ное 22, 2020 12:35 amandy_forresite написа:
Слушай пич, тоя инсталатор нищо не е настройвал. Погледни си времената за трите мощности. Много вероятно е да видиш за п3 - 8.5/49/46%; мощност 2 - 5.5/пауза 45/43% и мощност 1 - 3.5/45 - 39%. Демек големи зареждания, много напомпана "мощност 1". И не само тя. Сложи я да си сипва за 1.5 секунди, през 50 секунди и с вентилатор 36% и кажи дали ще гори само на нея и колко пъти ще стигне в "поддържане".
Слушай пич, стига си давал грешни съвети, без да си наясно! Знаеш ли какъв е наклонът на шнека поне, та препоръчваш време на подаване? Как препоръчваш вентилатор 36% за слънчогледови пелети, каквито ползва HristoRZ? То и на мен ми се е налагало да правя настройки по телефона, но поне първо с въпроси за наклона шнека (за да мога да дам адекватни времена на подаване) и вида на пелетите (за да задам адекватен вентилатор). И като те послуша HristoRZ и намали времената на подаване какво ще се получи? Чисто и просто ще гори същото количество пелети, само че на дисплея ще вижда мощност 2 и 3, нищо повече! А пък ако сложи вентилатор 36%, със сигурност ще стане по-зле!
Мога да изпратя снимка на шнека и да дам информация от горелката.
Мощност 3 - 8.5/45/60%
Мощност 2- 4.9/45/58%
Мощност 1 - 2.8/45/56%
Температурни диапазони са 45-75 градуса.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: