Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет ное 27, 2020 6:33 pmджеки написа:
КОТЕЛА МОЖЕ ДА ГО ОГРАНИЧИШ ДА РАБОТИ И САМО НА 1 СТЕПЕН-10КВ. БЕЗ ДА ПРЕМИНАВА 10КВ.-20КВ.-10КВ.
И що?
джеки - специалист
пет ное 27, 2020 6:58 pmLazarGanev написа:
пет ное 27, 2020 6:33 pmджеки написа:
КОТЕЛА МОЖЕ ДА ГО ОГРАНИЧИШ ДА РАБОТИ И САМО НА 1 СТЕПЕН-10КВ. БЕЗ ДА ПРЕМИНАВА 10КВ.-20КВ.-10КВ.
И що?
ПО-МАЛЪК РАЗХОД И ЩЕ НАМАЛИ ЧЕСТОТО ПАЛЕНЕ И ГАСЕНЕ НА КОТЕЛА.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет ное 27, 2020 7:41 pmджеки написа:
пет ное 27, 2020 6:58 pmLazarGanev написа:
пет ное 27, 2020 6:33 pmджеки написа:
КОТЕЛА МОЖЕ ДА ГО ОГРАНИЧИШ ДА РАБОТИ И САМО НА 1 СТЕПЕН-10КВ. БЕЗ ДА ПРЕМИНАВА 10КВ.-20КВ.-10КВ.
И що?
ПО-МАЛЪК РАЗХОД И ЩЕ НАМАЛИ ЧЕСТОТО ПАЛЕНЕ И ГАСЕНЕ НА КОТЕЛА.
Глупости :cool:
джеки - специалист
пет ное 27, 2020 7:45 pmLazarGanev написа:
пет ное 27, 2020 7:41 pmджеки написа:
пет ное 27, 2020 6:58 pmLazarGanev написа:


И що?
ПО-МАЛЪК РАЗХОД И ЩЕ НАМАЛИ ЧЕСТОТО ПАЛЕНЕ И ГАСЕНЕ НА КОТЕЛА.
Глупости :cool:
И защо глупости?
На 10кв. по бавно ще достига зададената температура. И същевременно когато се почиства няма да минава пак на 20кв.и после на 10кв. за да достигне отново бързо до зададената температура. А може и да греша понеже моя котел го карам по температура на водата.И при мен се получава в топло време често палене и гасене. :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Явно твоят случай е много тежък - ти нямаш радиаторна мощност, която да покрие дори минималната мощност на котела. Как си избирал котел, кой те е съветвал - не знам :shock:
пет ное 27, 2020 9:49 pmLazarGanev написа:
Явно твоят случай е много тежък - ти нямаш радиаторна мощност, която да покрие дори минималната мощност на котела. Как си избирал котел, кой те е съветвал - не знам :shock:
Трудно е да обясниш, дори с нормални доводи накому, комуто е много далечно.
ср ное 25, 2020 4:28 pmmorfei1 написа:
20kw котел - 10Kw радиатори е равно на як циклаж ако се водиш по глави и котелна вода, със стаен термостат може даже и да не го усетиш, много много. В кумина може да праща твоя къде има допълнително тон желязо от вторични за да не го прави.

Аха, начи първите 30 минити на 55C не са ок, но следващите в модулация 55-60C са в пъти по-добре..... малииии, малиии. Ти да видиш, сушай и са учи от тоя къде е чел много..... с перфектната система. Па като я скопиш директно на 10Kw направо става по мед и масло работата. Ми модулацията ко е бе бай x@и?

Сядаш и смяташ количество вода 100л. за колко време се загрява от 22 до 55C като подаваш 20kw и като подаваш 10kw. Аз съм си го сметнал и сметката ми е точна, тоест е равна на това което реално получавам от системата.
ср ное 25, 2020 3:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
20 котел -10 радиатори=10 в комина.
По голяма тъпотия не съм чел откакто посещавам този форум и то от човек, който твърди, че знае много и е чел още повече. Челси да и то много, но като дявола Евангелието.
Щом си в сътояние да накараш котел с КПД 90% да стане на 50%, явно си голяма работа :lol: .
Разсъжденията, на момчето, са нападки по мой адрес. Да, голяма работа съм, понеже прецених, че това е моят подход. До тук всичко го подкрепя.
morfei1 - специалист
Трифонари пак се превъзбуждаш, хората се оплакват от циклаж, а не от това, че бутат 4кг./ч. в кУминЯ.

Хубаво е да правиш разлика между двето, макар и двето да водят до преразход и не добра работа кое повече, кое по малко не са едно и също нещо както си мислиш.

Виж разбираемо е за теб с твоята перфектна система си нямал такива проблеми и не се е налагало да се бориш с тях по един или друг начин, за да ги познаваш от личен опит. Форумното четене на хорски проблеми не е опит, както също си мислиш.
пет ное 27, 2020 11:03 pmmorfei1 написа:
......
Виж разбираемо е за теб с твоята перфектна система си нямал такива проблеми и не се е налагало да се бориш с тях по един или друг начин, за да ги познаваш от личен опит. Форумното четене на хорски проблеми не е опит, както също си мислиш.
Първото "парно" преди ок 30г., гравитачно. Гледахме от парното на съседа. Още работи източно немското 16 квт. стоманено котле.
Една от клиниките на Окръжна, Варна. По радиаторите няма обезвъздушители.
Най добрият калфа крадец. Друго е да си покрай Майстори.
morfei1 - специалист
Тогава е било така, сега не е. Всяко нещо с времето си. Сега повечето хора имат проблеми щот гледат какво си е турил комшията в мазето.

Изместваш въпроса, типично за теб, който ти си сам повдигна, че преоразмерен котел спрямо инсталацията духа в кУминЯ според теб, а според мен влиза в циклажен режим особенно ако се води по котелна вода и не духа в коминЯ, а просто гаси по макс температура, която достига по-бързо.

В уравнението има и термо глави и когато те си постигнат заданието, перфектното оразмеряване не игра никва роля. Затварят, котела остава без консуматори или доста под минималната му мощност и не продължава да духа в коминЯ, а просто изключва по макс темп, която достига много бързо. Ако се води по котелна вода ще запали отново доста по бързо от необходимото, ако е по ст термостат, ще запали според зададената темп и хистерезиса.

В кУминЯ може да духа повече котел като твоя с КПД по каталог 76-82% той си духа по принцип, но въпросния котел с КПД 93% едва ли може да вкара в него повече от 7%.
джеки - специалист
пет ное 27, 2020 9:49 pmLazarGanev написа:
Явно твоят случай е много тежък - ти нямаш радиаторна мощност, която да покрие дори минималната мощност на котела. Как си избирал котел, кой те е съветвал - не знам :shock:
Може и да съм тежък случаи за някои. В момента отоплям 120кв. чиста плош. И аз като колегата преди топлех повече квадрати. Прегряването ми се получава както е в момента топло времето. Имам френски прозорци 4 броя по 5.5кв. и когато е слънчево времето през тях напича доста.
По въпроса с избора на котела;
1.Исках котел с наи малко ангажименти и го получих.За 6 години ползване не съм имал никакви проблеми.
2.Едно е да монтираш котела и да си тръгнеш и съвсем друго е да го ползваш известно време и тогава да добиеш представа за какво иде реч.
3. Почти Всеки маистор като доиде да ти прави оферта разпъва едни локуми а после при евентуален проблем чупи пръсти.
Аз съм доволен от маистора си, от котела, от разхода на пелети и бих го препоръчал на всеки.
ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ.

Тема "Отопление само на 1 етаж с котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: